Hyundai pridáva športovo ladenú verziu Tucson s označením N-Line

Hyundai Tucson je stále horúcou novinkou, aj keď sa postupne etabluje na slovenských cestách. Jeho avantgardné tvary sú po konzervatívne ladených predchodcoch stále neopozerané. Teraz k základným tvarom pridáva novú verziu N-Line.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
03.02.2021
Diskusia:
Zdroj: Hyundai

Hyundai pridáva športovo...

Auto-moto zaujímavosti

N-Line bude mať, oproti bežným verziám, trochu inak tvarované nárazníky a tiež špecifické zliatinové disky. Vzadu naviac pribudla dvojitá koncovka výfuku pre všetky ponúkané agregáty. Pre N-Line má Hyundai pripravenú sivú farbu Shadow Grey, ktorá nebude dostupná pre žiadnu inú verziu modelu. Avšak v ponuke nebude jediná. Na výber bude celkom 6 odtieňov a až štyri z nich budú mať čierne lakovanie strechy.

Interiér modelu vylepšia športovejšie predné sedadlá s logom N a s červeným prešívaním. Výrazným rozdielom je zásadnejšie bočné vedenie. N-Line prinesie aj čierny strop, čo je, v ostatnej dobe, pri športovo ladených autách, akýsi štandard.

Hyundai Tucson N-LineZdroj: Hyundai

Vizuálne zmeny však nie sú jedinými, ktorými bude chcieť Tucson N-Line zaujať. Nastaviteľný podvozok má iné naladenie a na výber bude viac režimov nastaviteľných tlmičov. Režim Normal zachováva dostatočný komfort a Sport zase ponúka tuhšie nastavenie, ktoré by malo vodiča viac vtiahnuť do jazdy. Spolu s podvozkom sa výraznejšie mení aj nastavenie posilňovača riadenia. Pre Sport má, logicky, ostrejšie, naladenie.

Hyundai Tucson N-LineZdroj: Hyundai

Rýchlejšie reakcie podvozku a riadenia sú dobrou správou. Teraz treba zistiť, čo bude mať Tucson N-Line pod kapotou. Je dopredu jasné, že toto nie je plnohodnotné N ako je v prípade i20, i30 a Kony. Je to športová línia auta, čo znamená, že na výber bude viacero agregátov a nie všetky musia ohurovať vysokým výkonom.

Hyundai Tucson N-LineZdroj: Hyundai

Maximálny objem motora bude 1,6 litra, ale k nemu budú pripojené rôzne zvyšovače výkonu. Základom teda bude benzínový agregát s mild-hybridnou technológiou. Ten môže mať buď 110 kW (150 k), alebo 132 kW (180 k). Z naftovej palety bude pre N-line dostupný motor 1,6 CRDi, ktorý dosahuje 100 kW (136 k). Ale najvýkonnejšie budú hybridy. Klasický hybrid bez nabíjania spojený s 1,6-litrovým benzínovým motorom bude mať výkon 169 kW (230 k). Ale úplný výkonový vrchol bude predstavovať plug-in hybrid, ktorý ponúkne výkon 195 kW (265 k).

Stále sa šepkalo aj o plnohodnotnom N-ku, čo by ale muselo znamenať implementáciu podobného motora ako má i30 N. Ale to je hudba budúcnosti a tento vrcholný model je stále otázny.

Hyundai Tucson N-LineZdroj: Hyundai

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nový Hyundai Santa Fe prichádza, má aj hybrid. Pozrite si koľko stojí!Hyundai spravil aktuálne veľmi zaujímavú vec. V týchto dňoch sa rozbieha predaj nového...17. December, 2020
025 zaujímavostí o BMW X6M CompetitionTrh s výkonnými SUV je trochu zvláštny. Teraz je asi na vrchole bez nutnosti hybridu, ale...27. Január, 2021
03Nafta je v Bentley Bentayga mŕtva, ale hybrid pokračuje ďalej s faceliftomBentley Bentayga je kontroverzným modelom britskej automobilky, ktorá je však v nemeckých...8. Január, 2021