Hyundai rozšíri paletu crossoverov o najmenší Bayon

Hyundai má už teraz celkom širokú ponuku crossoverov a SUV. Najnovšie pribudli vlastne všetky nové a modernizované. Faceliftu sa dočkala Kona a novej generácie Tucson a Santa Fe. O dotupnosti väčších modelov za oceánom nebudeme hovoriť, teraz sa portfólio rozšíri o menší model.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
26.01.2021
Diskusia:

Hyundai rozšíri paletu...

Auto-moto zaujímavosti

Najmenší z crossoverov sa bude volať Bayon. A bude presne tým, čo je Yaris Cross. Malým crossoverom ako alternatívou ku malému mestskému autu. Hyundai tak ponúkne terénnejšiu možnosť ako alternatívu ku hatchbacku i20. Táto trieda začína byť naozaj plná a vôbec nevadí, že drvivá väčšina zástupcov nerieši pohon všetkých kolies.

Nový model Hyundaiu sa predstavuje, aspoň čiastočne, na náhľadových obrázkoch, ktoré ukazujú niekoľko detailov. Automobilka bude postupne odhaľovať ďalšie detaily, aj keď už veľa času nezostáva, keďže sa má auto začať predávať už v prvom polroku tohto roka. Možno si Hyundai šetrí predstavenie na obdobie kedy by mal bežne prebiehať autosalón v Ženeve. Ten, z logických dôvodov, nebude ani tento rok.

Na fotkách, či skôr obrázkoch je zrejmý veľký otvor na prívod vzduchu v oblasti masky chladiča. Svetlá budú určite využívať technológiu LED a to aj denné, ktoré budú umiestnené vyššie ako stretávacie. Budú prepojené akousi štrbinou, ktorá vizuálne odľahčí predok auta.

Hyundai rozšíri paletu crossoverov o najmenší BayonZdroj: Hyundai

Vzadu je tiež výrazný prvok, ktorý začína na jednej strane auta a končí na druhej. Sú ním prepojené LED svetlá. Rovnaký trojuholníkový element ako v prednej časti sa opakuje aj vzadu. Kompaktné rozmery auta budú ideálne do mesta. Predpoklad je, že auto bude ešte menšie ako Kona.

Keďže auto bude malým vozidlom, tak sa dajú očakávať aj pohonné jednotky. S takmer stopercentnou pravdepodobnosťou bude pod kapotou trojvalcový litrový turbomotor spaľujúci benzín. Tiež je predpoklad, že bude pohonné jednotky zdieľať s hatchbackom i20. To by znamenalo aj spomenutý trojvalec s mild-hybridným 48-voltovým doplnkom a inteligentnou manuálnou prevodovkou.

Ale i20 má v zálohe ešte extrémnejšiu verziu N. O Bayone N sa nič nehovorí, asi by popri Kone N nemal až tak veľký zmysel. V tejto veľkosti crossoverov je teraz maximum na úrovni približne 114 kW (155 k), čo síce Bayon mať nebude, ale nie je vylúčené, že by sa v budúcnosti ukázal aj s nejakou formou hybridu. Slušný hybrid, na ktorom by sa dal stavať aj menší funguje v Tucsone.

Hyundai rozšíri paletu crossoverov o najmenší BayonZdroj: Hyundai

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nový Jeep Grand Cherokee bude najskôr ako predĺžený model LJeep Grand Cherokee, ktorý je na trhu v súčasnosti začal svoju púť v roku 2011, čo znamená,...13. Január, 2021
02Skúsili sme novú Daciu Sandero, je výrazným krokom vpredDacia predstavila nové Sandero a hneď spôsobilo takú menšiu senzáciu. Z auta, ktoré bolo...21. Január, 2021
03Nafta je v Bentley Bentayga mŕtva, ale hybrid pokračuje ďalej s faceliftomBentley Bentayga je kontroverzným modelom britskej automobilky, ktorá je však v nemeckých...8. Január, 2021