Inovovaný Citroën C3 Aircross má ostrejšiu tvár

Po predstavení nového Citroënu C4 a nedávnom facelifte malého vozidla C3 sa malý crossover C3 Aircross zrazu stal trochu zastaralejším vzhľadom. Ale nie na dlho, lebo aktuálne vyrukovala automobilka s modernizáciou aj tohto menšieho modelu. A treba uznať, že sa vizáž posunula míľovými krokmi.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.02.2021
Diskusia:
Zdroj: Citroen

Inovovaný Citroën C3...

Auto-moto zaujímavosti

Najradikálnejšou zmenou prešla predná časť modelu. Preč je také rybkovské tvarovanie, teraz má C3 Aircross omnoho zaujímavejší a drsnejší tvar. A s oblým tvarom sa porúčala aj technológia halogénových svetiel, ktorá bola jedinou možnosťou predfaceliftového modelu.

Prená časť teda dostala omnoho menšie, teda nižšie svetlá s ostrými tvarmi, ktoré nadväzujú na vrchnú časť masky, ktorá je pod lištami so znakom. Toto vyzerá stále skôr ako vízia vozidla budúcnosti, skôr ako koncept, ale je to reálny Citroën C3 Aircross, ktorý sa na trhu objaví už onedlho. Vlastne predok je najzásadnejšou exteriérovou zmenou.

Citroën C3 AircrossZdroj: Citroen

Niečo sa udialo aj v interiéri. Trochu inak vyzerá stredová konzola, ale to hlavné je na jej vrchu. Displej je lepší ako bol pred faceliftom a má aj väčšiu aktívnu plochu. To tiež znamená, že sa zmenšil čierny hrubý okraj, ktorý pôsobil trochu staršie. Teraz ja interiér vyzerá modernejšie. K tomu pár retuší na prístrojoch pred vodičom a prístrojová doska má nový elán do života.

Taktiež sú obrovskou zmenou nové predné sedadlá Advanced Comfort, ktoré poskytnú naozaj príjemné sedenie, podobne ako v ostatných nových modeloch automobilky.

Citroën C3 AircrossZdroj: Citroen

Motory sa nezmenia. Na pohon bude slúžiť jeden benzínový a jeden naftový motor, ale oba budú mať po dve výkonové verzie. PureTech s tromi valcami a 1,2 litrami objemu bude mať buď 81 kW (110 k) a manuálnu šesťstupňovú prevodovku, alebo 96 kW (130 k) a šesťstupňový automat. Citroën tak nesiahol po osemstupňových prevodovkách, ktoré už teraz majú ostatné modely tejto veľkosti v Stellantise, čiže Peugeot 2008 a Opel Mokka.

Citroën C3 AircrossZdroj: Citroen

Naftovou voľbou nude štvorvalcový motor s objemom 1,5 litra. Ten má buď 81 kW (110 k) a manuál, alebo 88 kW (120 k) a automat. Nie, tu nemáme chybu, s faceliftom a novými brzdiacimi technológiami nutnými pre ďalšie fungovanie motora sa naozaj výkon znížil o 7 kW (10 k). A automat tiež ostáva so šiestimi prevodovými stupňami. Aj napriek tomu bude C3 Aircross príjemným oživením na cestách, najmä ak bude mať jednu z troch nových farieb, Khaki zelenej, Voltaic modrej, či Polar bielej.

Citroën C3 AircrossZdroj: Citroen

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Citroën Berlingo prichádza s najpríťažlivejšou verziou Rip CurlCitroën Berlingo je bez rozmýšľania jedným z najuniverzálnejších a zároveň napredávanejších...22. December, 2020
02Citroën Berlingo II: Aký je a na čo si dať pri kúpe jazdeného pozor?Preprava tovaru cez týždeň a rodiny cez víkend bola záležitosťou kombi. Až potom sa...12. Február, 2021
03Test: Mercedes-Benz E450 All-Terrain – Elegán s terénnym nádychomKto vlastne potrebuje SUV? Niekedy je potreba SUV trochu neopodstatnená. Výška nie vždy...3. Február, 2021