Kórejský luxus predvádza interiér Genesisu G90

Hyundai už dávnejšie odčlenil svoju luxusnú značku Genesis. A po predstavení extreriéru nového modelu G90, ktorý má konkurovať najluxusnejším modelom Mercedesu, Audi, ale aj BMW, ukazuje teraz interiér a poznáme aj základné technické údaje nového modelu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.12.2021
Diskusia:
Zdroj: Genesis

Kórejský luxus predvádza...

Auto-moto zaujímavosti

Okrem toho, že má teda nový model G90 celkom radikálne tvary zvonka, aj keď stále poriadne elegantné, vnútri predvádza to, čo by luxusné auto malo mať. Hlavne to teda predvádza predĺžená verzia s naozaj kráľovským priestorom a väčšou možnosťou demonštrácie schopností výrobcu.

V zadnej časti môžu byť až dva doplnkové displeje, ktoré zobrazujú nielen určité obrazovky infotainmentu, ale tiež multimédiá, ktoré si zvolia pasažieri v kreslách. V strede je naviac osempalcový tablet, ktorý slúži na ovládanie osvetlenia, sedadiel, ich vyhrievania, ale aj vetrania. Zadné sedadlá majú aj masážne funkcie a záclony na zadných dverách sú elektricky ovládané.

Kórejský luxus predvádza interiér Genesisu G90Zdroj: Genesis

Celý interiér dostal povrchovú úpravu materiálom na báze aluminosilikátu s prídavkom zinku, ktorý by mal zabezpečiť napríklad to, že v póroch umelej kože nebudú prekvitať mikroorganizmy a vírusy. Samozrejme, vo výbave G90 bude aj systém čistenia vzduchu. Tak ako to má nemecká konkurencia bude mať aj kórejský zástupca triedy voňavky.

Interiér ozvučí 23 reproduktorov systému od firmy Bang & Olufsen. V rámci štvorrežimového programu Mood Curator sa zvuky prispôsobujú nastaveniu, rovnako ako nepriame osvetlenie, masáž sedadiel, ale aj elektrické rolety a záclony. Tieto režimy majú zlepšiť náladu pasažierov.

Kórejský luxus predvádza interiér Genesisu G90Zdroj: Genesis

Predné sedadlá s ergonomickým tvarovaním majú až 10 vzduchových vankúšov, ktoré zabezpečujú nielen masážnu funkciu, ale tiež dokážu telo podržat pri vyšších rýchlostiach a v športovom režime. Vodič má tiež niekoľko displejov, ale ten nie je v G90 až tak dôležitý, vlastne má všetko podobne ako v konkurentoch.

Zaujímavý je podvozok. Ten má systém, ktorý skenuje povrch cesty až 100 metrov pred autom a dokáže, vďaka prediktívnej funkcii, zdvihnúť nápravu až o 10 milimetrov a zmierniť dopad nárazu do jamy. Ak auto ide po horšom povrchu dole kopcom, tak sa predok tiež zdvihne, aby tak predišiel poškodeniu prednej časti zospodu. Na naozaj zlých cestách sa celé auto zdvihne o 25 milimetrov.

Pre ľahšie manévrovanie Genesis prihodil aj natáčanie zadnej nápravy. Nie je ešte zrejmé koľko stupňov dokáže, ale predpoklad je, že do 5. Auto bude tiež podporovať update bez nutnosti pripojenia, bude možnosť aj nahrať digitálny kľúč do mobilného telefónu a autentifikácia bude na základe odtlačku prstu.

Kórejský luxus predvádza interiér Genesisu G90Zdroj: Genesis

Základná dĺžka krátkej verzie bude 5 275 milimetrov, čo je asi toľko, koľko má Lexus LS500h. Predĺžená verzia pridá 190 milimetrov, ktoré sa ukážu výlučne na rázvore a tým pádom na priestore pre nohy zadných pasažierov. Rozdiel medzi verziami však bude aj v použitom motore.

Tá kratšia bude mať 3,5-litrový motor V6 s prepĺňaním. Časy, kedy mal Genesis V8 sú preč. Ale to neznamená nízke výkony. Už tento základný agregát ponúkne 280 kW (380 k) a krútiaci moment 530 Nm. Motor spolupracuje s osemstupňovým automatom a poháňa buď zadnú nápravu, alebo obe.

Viac výkonu bude mať predĺžená verzia. Tá totiž dostane ku rovnakému základu motora elektrický kompresor. Avšak detailné informácie o tejto verzii nie sú ešte dostupné. Ale je jasné, že prevodovka ostane a Long verzia bude mať iba pohon všetkých kolies.

Kórejský luxus predvádza interiér Genesisu G90Zdroj: Genesis

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Bugatti Sur Mesure je nový program, ktorý bude robiť špecialityBugatti je veľmi exkluzívne auto, ktoré si klienti špecifikujú podľa predstáv, ale zjavne...15. December, 2021
02BMW X3 po facelifte: Naftové motory nemôžu odísťAutomobilka BMW nedávno predviedla facelift modelu X3. Nová predná časť, nové interiérové...14. December, 2021
03Test: Mercedes-Benz C220d – Bežec na dlhé trate, extrémne dlhéMercedes-Benz len nedávno predstavil novú generáciu Triedy C. Prvé hlasy hovorili o tom, že...24. November, 2021