Lacná Dacia z Japonska: Rodinná Toyota s automatom za 10 680 eur

Priestorná Toyota Probox ponúka automat, hybrid aj 4x4. Škaredý, ale praktický automobil pre masy, lacná Dacia z Japonska! Tak možno nazvať rivala dostupných modelov u nás. Rodinná Toyota s automatom s cenou už od 10 680 eur!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.01.2022
Diskusia:
Zdroj: toyota.com

Video: Toyota Probox 2022

Auto-moto zaujímavosti

Nízku cenu dorovnáva lacno pôsobiacim interiérom, ktorý pripomína skôr strohý dizajn z 80. rokov.  Aj napriek tomu však ponúka relevantnú konkurenčnú výhodu, ktorú netreba hľadať len za nízkou cenou. Aký iný výrobca sa pýši modelom rodinného auta za 10 000 eur, ktorého súčet vlastností ťa nebude nudiť? Výhod vozidla je podstatne viac.

Konkurencia Dacie z Japonska: Rodinná Toyota s automatom za 10 680 eurZdroj: toyota.com

Automat, priestor + pohodlie

Kúpou tohto vozidla nový majiteľ dostáva spoľahlivú automatickú prevodovku, praktický a priestorný interiér s bohatým batožinovým priestorom a tiež pohodlie vďaka veľkosti vozidla. Keď sa bavíme o bežných modeloch, len málokto potrebuje výrazné vlastnosti pohonu alebo extrémne rýchlostné parametre. To, čo bežný vodič potrebuje, táto lacná Dacia z Japonska, ponúka. Presvedči sa sám.

Základná výbava za dobrú cenu

Ak sa bavíme o presúvaní z bodu A do bodu B, primárnemu využitiu každého automobilu, je táto voľba zásahom do čierneho. Odpoveďou na tento dopyt je množstvo modelov, ktoré ponúkajú základné vlastnosti v základnej výbave. Také modely nepotrebujú LED svetlomety ani autonómne riadenie Vystačia si s klasickým štandardom, halogénovými svetlometmi a obyčajným gumeným volantom.

Príchod na náš trh

V prípade príchodu tohto „slnka z východu“ je na mieste otázka, či by tento model nezahanbil aj ďaleko vybavenejšie autá, ktoré sa predávajú u nás. Áno, možno nie je tento skromný súčet vlastností pre každého, ponuku drahších modelov u nás však dostatočne osvieži. Niet pochýb o tom, že by za príchodom na náš trh nasledoval úspech.

4x4 pohon

Ničím výnimočná ponuka pohonných agregátov nie je nedostatkom. Na výber sú 2 štvorvalcové motory. Jeden 1.3 a druhý 1.5 s výkonom 70 a 80 kW, 94 a 107 koní. Vrchol ponuky ponúka hybridný variant s 1.5-litrovým motorom. Výkon Proboxu na kolesá prenáša  samočinná prevodovka CVT. Zákazník má na výber pohon predných alebo všetkých štyroch kolies.

Toyota Probox 2022

Toyota Probox je kompaktný „van“ vyrábaný v dĺžke pod 4 200 mm od roku 2002. Najnovšia verzia, predstavená pre rok 2022, prichádza vo verzii s upraveným exteriérom a naozaj strohým až fádnym interiérom, ktorý však poskytuje všetky funkcie, ktoré automobil tohto segmentu potrebuje.

Toyota Probox 2022 interiérZdroj: toyota.com

Obutie a škaredý vzhľad

Obyčajné oceľové disky kolies naznačujú a potvrdzujú ducha jednoduchosti, ktorý sprevádza exteriér aj interiér, či jednotlivé doplnky vozidla. Nič nie je zbytočné, každá funkcia sleduje praktické vlastnosti. Kritici môžu označiť dizajn vozidla ako škaredý.

Interiér +praktické detaily

V roku 2022 u tohto modelu prekvapia skutočne „basic“ prvky výbavy ako základné rádio s praktickým držiakom na mobilný telefón a panel klimatizácie, či malý ovládací panel. Čím interiér rozhodne zaujme? Nenápadnými a praktickými odkladacími priestormi, ktorých je v interiéri nečakane veľké množstvo. Pre pohodlie nemôže chýbať miesto určené na fľašu s vodou a odkladací priestor stredovej konzoly. Pod volantom majiteľ využije klasické miesto pre umiestnenie dokumentov. Každý bežný vodič ocení miesto pre zavesenie nákupu a tašiek. Praktický háčik sa z interiérov moderných áut pomaly vytráca a je to škoda.

Konkurencia Dacie z Japonska: Rodinná Toyota s automatom za 10 680 eurZdroj: toyota.com

Rodinná Toyota s automatom za 10 680 eur

Cena. Oficiálne najočakávanejší údaj je zároveň najväčšou konkurenčnou výhodou vozidla. Cena štartuje na 1,4 miliónoch yenov, v prepočte približne na sume 10 680 eur. To je mimoriadne zaujímavá cenovka, čo povieš? Úplný strop ponuky je najdrahšia verzia s najluxusnejšími parametrami. V interiéri ponúka vychytávky ako elektrické okná, zásuvky a spomínaný hybridný pohon. Najvyššia miera výbavy a pohodlia za koľko? V prepočte za menej ako 16 000 eur! Ako hodnotíš šance na úspech, v prípade, že sa tento lacný rival Dacie objaví na našom domácom trhu? Podeľ sa s nami v komentároch pod článkom.

Zdroj: toyota.com, batfa.com

Toyota Probox 2022

Video: Toyota Probox 2022

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01330-koňový pancierový špeciál s civilným využitím!Pancierový špeciál sa v ponuke jazdených áut na predaj neobjavuje často. Budeš za ním...8. Január, 2022
02Duster monštrum s brutálnym bodykitom: Vyzerá fantasticky, ak zaplatíš viac ako 3000 €!Predajný hit súťaží o pozornosť zákazníka najmä zaujímavou cenou. Dostupná cena však nebude...2. Január, 2022
03Lada Niva karavan: Dostupná cena, prežije aj ruskú zimu!Ako budeme cestovať v časoch zatvárania ubytovacích zariadení a obmedzeného kontaktu?...6. Január, 2022