Lahôdka z Tuzexu ako nová: Nájazd len 900 km!

Hit komunizmu, Fiat Uno, na predaj ako nový! Tento populárny model Socializmu najazdil za 3 desaťročia len 900 km. Cena je viac ako prekvapením. Takmer nejazdený Fiat sa objavil v ponuke áut na predaj za 5 900 Eur! Raritu z Talianska v top stave, s pôvodnými fóliami, musíš vidieť!

 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.10.2020
Diskusia:

Fiat Uno ročník 1996 na...

Auto-moto zaujímavosti

Ponuka áut na predaj bola v minulosti značne obmedzená. Taktiež farebné varianty a možnosti výbavy boli obmedzené. Autá, ktoré okupovali naše cesty a cesty susediacich štátov a boli od pár výrobcov. Hitom sa stali „tuzexové“ modely. Boli vzácne aj keď neposkytovali nečakané parametre.

Tuzexová lahôdka na predaj ako nová

Dostať sa v tom čase k automobilu „zo západu“ bolo výnimočným úspechom. Komunizmus neprial širokej ponuke áut zo zahraničia a tak boli u nás symbolom najväčšieho bohatstva. Do dnešných čias si tento model síce svoju slávu neudržal. Napriek tomu je vzácnym kusom vyvolávajúcim nostalgiu a obdiv.

Fiat Uno legenda

Je reč o úplne novom exemplári, ktorý disponuje technickým stavom „ako po rozbalení“ a ponúka nezmenené vlastnosti  pôvodného stavu. Privítaj unikát ponuky áut na predaj. Žiadne extrémne parametre pritom k svojej sláve nepotrebuje. Je unikátom už len tým, že sa nachádza v tomto stave v ponuke. Na stovku vystrelí ručička na tachometri za 18 sekúnd. Pohon zabezpečuje motor s výkonom 45 koní a 74 Nm krútiaceho momentu. Disponuje maximálnou rýchlosťou 145 km/h.

Fiat Uno ročník 1996 v ponuke áut na predaj v top stave.Zdroj: SportsCars4You.eu

Hit komunizmu

Vlastniť tento exemplár pred rokom 1989 bolo výsadou privilegovaných občanov. Vďaka režimu sa onačenie „nové" pripisovalo aj desaťročia starému automobilu. Okrem škodoviek patril tento Fiat Uno k pár modelom, ktoré bolo možné u nás získať pri dávke šťastia. V ČSSR bol tento model Fiatu obdivovaným hitom.

Éra „žigulíkov"

Mototechny a Tuzexy sa pýšili pár modelmi, ktoré obzerali potenciálni zákazníci vo výkladoch ako diamanty západného trhu. Kúpa takého vozidla vyžadovala značnú dávku dobrých konexii. Majitelia sa k ním dostávali vďaka devízam a výhodám, o ktorých mohli iní vodiči snívať.

Fiat Uno ročník 1996 na predaj - interiér ako nový  Zdroj: SportsCars4You.eu

Prvý majiteľ až dnes

Jedinečná možnosť vlastniť automobil s celkovým počtom majiteľov v histórii 0 je na predaj. Díler ho nikdy nepredal, slúžilo výlučne na výstavné účely. Zaujímavosťou je aj skutočnosť, že dodnes nemá odlepené ochranné fólie.

Nájazd len 900 km+

Minimálny nájazd vznikol výlučne z dôvodu pravidelných kontrol a návštev servisu. Na tachometri svieti obdivuhodný nájazd len 900 km a tak ho možno považovať za nové dodnes. Cena je viac ako prekvapením. Takmer nejazdený Fiat sa objavil v ponuke áut na predaj za 5 900 Eur. Okrem toho netreba mať k jeho kúpe devízy ani konexie, tak ako tomu bolo pred 31 rokmi.

Taliansky skvost

Obyčajné malé Uno z 80. rokov sa tešilo takej popularite, ktorú dnes nemajú ani prémiové automobily. Fiat sa pýšil až 9 000 000 vyrobenými kusmi. Stal sa vďaka tomu 2. historicky najpredávanejším autom sveta.

Fiat Uno ročník 1996 na predaj - interiér ako nový  Zdroj: SportsCars4You.eu

8. najpredávanejšie auto na svete

Väčšina Čechov a Slovákov sa k nemu nikdy nedostala. Svoj dávny sen si môžu splniť dnes. Unikátny Fiat Uno je „mladším“ bratom s rokom výroby v roku 1996. Napriek tomu ide o identický model a zástupcu najtypickejšej konfigurácie s litrovým motorom Fire, ktorý sa vyrábal pred 31 rokmi. Automobilový trh tomuto zázraku vďačí vďaka nemeckému dílerovi. Ten exemplár udržal v stave ako nový dodnes. Je na čase splniť si nesplnený sen z dávnych čias, čo povieš? Aké nové parametre, úpravu by si automobilu po kúpe doprial?   

Zdroj: SportsCars4You.eu

Fiat Uno ročník 1996 na predaj ako nový

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Spotreba len 2,35 l: Najškaredšie auto sveta - Zabudni na Multiplu!Vražda automobilového dizajnu alebo pomsta dizajnéra tesne pred výpoveďou. Reliant Robin je...20. September, 2020
02Najvzácnejšia Toyota: Vyrobená z dreva bez klincov a skrutiekTáto vzácna Toyota bola vyrobená pred 4 rokmi. Čím zaujme? Všetkým. Použitým materiálom,...30. September, 2020
03Toyota Yaris: Skvelé výsledky v crash teste!Osobné automobily na celom svete zdokonaľujú svoje systémy v oblasti bezpečnosti...2. Október, 2020