Lamborghini postavilo auto bez čelného skla na normálne cesty

Auto bez čelného skla je unikát, ale nie je to úplne nevídaná možnosť, veď Ferrari malo tiež špeciálnu sériu s rovnakým prvkom výbavy, ktorý chýba. A kedysi sa tak predával aj Renault Sport Spider. Teraz sa do niečoho takého pustilo Lamborghini s modelom SC20.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
23.12.2020
Diskusia:

Lamborghini postavilo auto...

Auto-moto zaujímavosti

Model SC20 je postavený na základe Aventadoru. Postavila ho sekcia Lamborghini Sqadra Corse, ktorá má na svedomí pretekárske autá a trochu šialené kreácie. Tento rok už predviedli model SCV12, ktorý ale nemôže na bežné cesty, lebo je len pretekárskym špeciálom.

Vlastne je možné povedať, že SC20 je auto pre rok 2020, ktoré je ideovým nástupcom SC18 Alston, ktorý predstavili pred dvomi rokmi. Ten bol prvým produktom Sqadra Corse, ktorý nebol určený pre pretekárske okruhy a môže sa pozrieť aj na bežné cesty.

Lamborghini postavilo auto bez čelného skla na normálne cestyZdroj: Lamborghini

Avšak oproti SC18 Alston má SC20 viac otvorenú karosériu. Viac otvorená znamená v tomto prípade nielen absenciu strechy, ale aj čelného skla. V prípade dažďa na výjazde je teda rátať s tým, že posádka zmokne, prípadne sa musí aspoň po zastavení prezliecť.

Celá koncepcia je šialená, otvorený roadster bez čelného skla má za sedadlami motor V12 s objemom 6,5 litra. Ten dosahuje naozaj slušný výkon 567 kW (770 k) a krútiaci moment 720 Nm. Motor je presne rovnaký ako je použitý pre najvýkonnejší Aventador SVJ.

Lamborghini postavilo auto bez čelného skla na normálne cestyZdroj: Lamborghini

SC20 je oproti bežným Aventadorom štylizovaný omnoho agresívnejšie. Dokonca je agresívnejšie tvarovaný ako Aventador SV a SVJ. Samotný štylisti hovoria, že chceli, aby auto pôsobilo ešte agresívnejšie ako Diablo VT Roadster, Veneno Roadster, či dokonca koncept Concept S na základe Gallarda. A zjavne sa im to podarilo.

Lamborghini postavilo auto bez čelného skla na normálne cestyZdroj: Lamborghini

Tento model má zadné svetlá ako Sián, biela farba Bianco Fu je tiež unikátna pre túto verziu a ako doplnok k nej slúži modrá Cepheus Blue. Túto kombináciu si vyžiadal zákazník, ktorý si auto objednal. A tiež trval na karbónových obkladoch interiéru. Vnútri sú výduchy vytvorené na 3D tlačiarni a kľučky sú z hliníka. Samotné sedadlá čalúnené alcantarou majú karbónovú kostru.

Nie je jasné koľko bude SC20 stáť, lebo ho vyrobili ako jediný kus a viac v pláne nie je. Je však jasné, že bude stáť omnoho viac ako bežný Aventador SVJ Roadster, ktorý stojí viac ako pol milióna eur.

Lamborghini postavilo auto bez čelného skla na normálne cestyZdroj: Lamborghini

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Prevoz obličky policajným Lamborghini: 500 km za 2 h rýchlosťou 230 km/h!Talianska polícia vlastní Lamborghini a minulý mesiac zabezpečila expresný prevoz obličky....12. December, 2020
02Citroën Berlingo prichádza s najpríťažlivejšou verziou Rip CurlCitroën Berlingo je bez rozmýšľania jedným z najuniverzálnejších a zároveň napredávanejších...22. December, 2020
03Jaguar XF zásadne zmenil interiérJaguar XF prichádza s faceliftom. Konkurent BMW radu 5, Mercedesu Triedy S, Audi A6 ...13. Október, 2020