Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka ×
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Lamborghini pre chudobných: Nová Lada X-Cross 5 bez maskovania!

Bestune T77 = Lamborghini pre chudobných. Na ruskom trhu sa objaví už čoskoro a bude sa predávať s logom Lady. Čo ponúka nová Lada X-Cross 5? Toto sú prvé zábery bez maskovania!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
18.04.2023
Diskusia:
Zdroj: bestuneae.com/lada.ru

Lamborghini pre chudobných...

Auto-moto zaujímavosti

V Soči sa len pred pár dňami uskutočnila dealerská konferencia AvtoVAZ s predstavením crossoveru Lada X-Cross 5. Toto sú prvé fotografie z akcie. Zdá sa, že všetky nádejné crossovery Lady budú nosiť označenie X-Cross. Veľkosťou nie je nijak výnimočný. Neskôr bude predstavený aj väčší model crossoveru.

Lamborghini pre chudobných  Nová Lada bez maskovania!Zdroj: lada.ru

Lamborghini pre chudobných - FAW Betune T77

Už na prvý pohľad je jasné, že Lada X-Cross 5 je vlastne FAW Betune T77. Áno, toto sme vedeli. Maska chladiča zostáva rovnaká, no niektoré parametre prešli zmenami. Technika ostáva nezmenená. Predný pohon, turbomotor 1,5 prenáša výkon na kolesá pomocou 6-stupňového manuálu alebo 7-stupňového automatu. Výroba auta sa začne o pár mesiacov v bývalom závode Nissanu v Petrohrade – najskôr metódou SKD. Ceny ešte neboli stanovené. FAW Betune T77 sa predáva za cenu 2 169 000 rubľov, v prepočte za 24 000 eur. V roku 2022 sa predalo viac ako 2000 kusov.

Nová Lada X-Cross 5

Všetko nasvedčuje tomu, že nová Lada X-Cross 5 bude populárnejšia. Už teraz, tesne po prvých fotografiách bez maskovania, sa o novinke všade hovorí. Ide o prvú Ladu od vojny na Ukrajine. Podľa reakcií sa môže zdať, že úspechu vozidla neveria ani Rusi.

Prvá Lada od vojny na Ukrajine

Ponuka ruskej značky sa týmto modelom rozrastie o ďalšiu 4,53 metrovú loď poháňanú turbomotorom so 149 koňmi. Lada týmto modelom vykračuje do neznáma. Výzorovo je zaujímavá a ponúka moderné parametre. Na úspech na trhu v tomto období to nemusí stačiť.

Prvé foto nemaskovaného modelu

Ruská automobilka len začiatkom apríla zverejnila informáciu o príchode nového SUV. Ruský novinár Maxim Kadakov zverejni na internete vôbec prvé fotky celkom nemaskovaného modelu. Lada X-Cross 5 sa má už od mája, najneskôr od júna vyrábať v bývalej továrni Nissanu v Petrohrade.

Lamborghini pre chudobných  Nová Lada bez maskovania!Zdroj: t.me/maximkadakov

Čínske diely

Aby nová Lada mohla vzniknúť, využije diely dovezené z Číny. Lamborghini pre chudobných bude aj v tomto prípade z Číny. Základ tvorí model FAW Bestune T77, ktorý vznikol ešte v roku 2018. Príchod do Ruska trval 2 roky. Štartovacia cenovka? 1,8 milióna rubľov, v prepočte 20 000 eur.

Bohatá výbava, adekvátna cena

Nie je to málo. Zákazník dostane 4,53 metrové SUV s bohatou výbavou. Vzhľadom na situáciu na trhu, to je však veľmi odvážna stratégia. Doterajšie predaje neboli nijak zaujímavé. Kvôli vojne výroba zdražela a teraz tento „Čínsko-ruské Lamborghini“ s označením T77 bude Rusov stáť približne 2 169 000 rubľov, v prepočte asi 24 000 eur. Ako sa novinka popasuje s touto výzvou?

Čínsko-ruská výroba

Viac ako o nový model ide zmenu lokalizácie výroby. Z Ruska pochádzajú takmer všetky súčiastky a časti. Z Ruska má automobil iba logo a nápisy na karosérii. Dokonca ešte aj volant stále zdobí emblém FAW. Vlastné logá pribudnú až postupne, automobilka potrebuje prvé peniaze z predajov.

FAW Betune T77Zdroj: bestuneae.com

Výkon 149 koní

1,5-litrový preplňovaný štvorvalec disponuje s výkonom 149 koní namiesto pôvodných 160. Pre ruské pomery to bude stačiť. Okrem toho vďaka tejto úprave výrobca docielil nižšiu daňovú záťaž pre majiteľa. Iné zmeny sa motora nedotkli. Čínsky originál a ruská Lada budú takmer identické. Vo výbave sa nachádza aj virtuálna asistentka, ktorá by v čisto ruskej výrobe určite nevznikla.

Fiasko novej Lady alebo úspech?

Dopadne táto novinka podobne ako osud automobilu s pôvodným označením JAC JS4, ktorý sa v Rusku predáva ako Moskvič 3 (plánovaná výroba 7 000 kusov, predaných len  471 kusov)? Všetko ukáže čas.

FAW Betune T77Zdroj: bestuneae.com

Zdroj: Auto Mail.ruMaxim Kadakov@Telegram, bestuneae.com, lada.ru

Lamborghini pre chudobných - FAW Betune T77

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lacnejšie combi valcuje Škodu Superb aj VW Passat!Keď sa povie dokonalé combi, väčšina z nás si predstaví brutálnu mašinu prešpikovanú...12. Apríl, 2023
02100 % nárast ceny za 5 rokov: Tieto lacné autá rastú na cene!Zabudni na skvostný Cadillac Eldorado, Ford Thunderbird, Jaguar E-Type alebo obľúbený...16. Apríl, 2023
03300 km/h, cena 21 950 €: 400-koňová V6 rarita od Brabusu!Nielen rýchlosť 300 km/h a cena 21 950 € robí Chrysler Crossfire beštiu v úprave od Brabusu...14. Apríl, 2023