Lamborghini predstavilo nový Countach, je brutálny

Modelový rad Lamborghini je trochu nevyrovnaný. Kým Urus a Huracan sú celkom nové modely, Aventador už má svoj vek. Za celý ten čas síce nestratil na zaujímavosti a príťažlivosti, ale je na trhu už od roku 2011. A netrpezlivo čaká na svojho nástupcu. Ten práve teraz prichádza s odkazom na minulosť. Privítajte nový Countach.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
17.08.2021
Diskusia:
Zdroj: Lamborghini

Lamborghini predstavilo...

Auto-moto zaujímavosti

Countach použije prvý V12 mild-hybrid, ktorý automobilka kedy namontovala. Reálne bude mať Countach stále motor s objemom 6,5 litra, tak ako má Aventador, ale bude mať aj hybridný doplnok. Samotný spaľovací motor dosiahne výkon 577 kW (785 k) a elektromotor má 25 kW (34 k). Používa 48-voltový kapacitor a skôr ako na ekologickosť tu je na lepšiu dynamiku.

Lamborghini predstavilo nový Countach, je brutálnyZdroj: Lamborghini

Lamborghini tvrdí, že kombinovaný výkon systému je 602 kW (819 k). O tom niečo hovorí aj označenie LPI-800. Prvé dve písmená naznačujú uloženie motora a písmeno I hovorí o tom, že je auto vlastne, svojim spôsobom, hybrid. Číslo zase hovorí o výkone. Nový Countach používa sedemstupňovú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies.

Lamborghini predstavilo nový Countach, je brutálnyZdroj: Lamborghini

Na stovku sa má dostať za menej ako 3 sekundy (2,8), na dve stovky za 8,6 sekundy a maximum je 355 kilometrov za hodinu. To znamená, že tento Countach je najrýchlejší v celej histórii. A brzdí najlepšie zo vštekých. Zo stovky mu stačí 30 metrov. Celá pohonná sústava je však už známa, lebo ju predstavil model Sián FKP 37.

Countach dostane podobný interiér ako Sián, ale bude mať logá nového modelu. Najväčším odkazom na minulosť bude exteriér tohto modelu. Na excelentné Gandiniho tvarovanie pôvodného modelu nadväzujú všetky línie novinky. Základom pre tieto línie bola verzia Countach LP400, ktorá ešte nemala priveľa spojlerov a vynikol futuristický tvar vozidla.

Lamborghini predstavilo nový Countach, je brutálnyZdroj: Lamborghini

Vozidlo s motorom, ktorý dokáže točiť 8500 otáčok môže byť posledné, ktoré automobilka s V12-tkou vyrobí. Ale to uvidíme časom. Zaujímavá je otázka ceny. Jedno je však zrejmé, malo by vzniknúť 112 kusov tohto modelu, lebo pôvodné kódové označenie Countachu bolo LP 112. Pri cene sa hovorí o sume nad 1 milión eur.

Ak by toto mal byť posledný výkrik V12, tak by to bola naozaj dôstojná rozlúčka s týmto kráľovským agregátom.

Lamborghini predstavilo nový Countach, je brutálnyZdroj: Lamborghini

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Leon Sportstourer od športovej automobilky CUPRA je vhodný na každý deňPo tom, čo SEAT predstavil Leon Sportstourer a rovnaký model do svojho portfólia zaradila...3. August, 2021
02Ford Mustang (S-550): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe?Povedzme si to na rovinu a hneď na začiatok, Mustang je a bude vždy vyhľadávaným autom. Je...13. August, 2021
03Morgan vytvoril špeciálny model CX-T, má zvládnuť aj terénTradičný britský výrobca modelov, ktoré síce vyzerajú historicky a zároveň majú športové...11. August, 2021