Land Rover spraví špeciálnu sériu starého Defenderu s V8

Land Rover má špeciálnu divíziu, ktorá robí zaujímavé veci. Stála napríklad za finálnou sériou predchádzajúceho Defenderu, ktorý mal V8. A zjavne až tak finálna nebola. Nový projekt sa volá Defender V8 Trophy a je jasné aký odkaz so sebou nesie.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
18.02.2021
Diskusia:
Zdroj: Land Rover

Land Rover spraví...

Auto-moto zaujímavosti

Medzi rokmi 1980 a 2000 fungovala súťaž Camel Trophy, ktorá začala tým, že tri týmy s Jeepmi išli skúmať amazonský prales. A následne sa obrátili na Land Rover so žiadosťou o partnerstvo. Odvtedy máme béžovo-hnedé Land Rovery, ktoré pripomínajú práve tento event. Po roku 2000 ho nahradila G4 Challenge, ktorá mala charakteristickú oranžovú farbu vozidiel.

Britstký výrobca si, v rámci svojho špeciálneho programu, pripomenie práve Camel Trophy a vyrobí špeciálnu sériu 25 kusov Defenderu V8 Trophy. A nebude to len preto, že môžu a niekto to za veľa peňazí kúpi, ale tieto kúsky budú musieť absolvovať v tomto roku súťaž v okolí hradu Eastnor, vedľa ktorého je Land Rover Experience centrum. Nachádza sa medzi mestami Worcester, Gloucester a Hereford.

Land Rover spraví špeciálnu sériu starého Defenderu s V8Zdroj: Land Rover

Základom pre tento špeciálny model bude farba Eastnor Yellow, ktorú mali aj autá Camel Trophy. Rozšírenia blatníkov, predná kapota a zadné dvere zase budú čierne. Dizajn dotvárajú LEDkové predné svetlá a maska zo série Heritage. Ako bonus prichádza strešný expedičný nosič a logá Land Rover Trophy.

Land Rover spraví špeciálnu sériu starého Defenderu s V8Zdroj: Land Rover

Zaujímavé je to, čo je pod kapotou. Kým bežné Defendery mali 2,2-litrový turbodiesel, tu je pod kapotou presne to, čo napovedá názov. V8 s objemom 5,0 litra dosahuje výkon 294 kW (400 k), čo je na takéto auto naozaj slušná porcia. Osemvalec je spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou, ktorú dodáva výrobca ZF a pohon všetkých kolies tiež samozrejmosťou, veď inak sa Defendery nevyrábali. Neboli predsa autom do nákpuných centier, ale reálnym terénnym vozidlom schopným plniť tie najťažšie pracovné úlohy.

Land Rover spraví špeciálnu sériu starého Defenderu s V8Zdroj: Land Rover

Každý kto si kúpi takýto Defender bude súčasťou súťaže a dostane vlastné nálepky s menom a vlajkou reprezentujúcou štátnu príslušnosť na okno, presne ako to bolo v Camel Trophy. Po absolvovaní tohto podujatia budú pokračovať niekoľkými podobnými podujatiami v iných krajinách. To tiež znamená, že reálne bude v cene auta zohľadnené aj štartovné a organizačné konkrétnych podujatí. Je jasné, že tento Defender s účasťou na podujatiach je aktuálne najzaujímavejšou ponukou v portfóliu Land Roveru.

Land Rover spraví špeciálnu sériu starého Defenderu s V8Zdroj: Land Rover

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4Nová Toyota RAV4 s hybridným pohonom a náhonom na obe nápravy je výborné auto. Má dosť...5. Február, 2021
02Test: Ford Ranger XLT – Má všetko, čo trebaFord Ranger je dlhodobo jedným z najpredávanejších pick-upov. Berieme však do úvahy len...23. December, 2020
03Táto Toyota Hilux sa nezľakne ani polárnej výpravyToyota Hilux je presne ten pick-up, ktorý má povesť nezničiteľného a firma Arctic Trucks...11. Február, 2021