Mansory dalo, po Silvestri, modelu Stallone inú vizáž

Mansory má v ponuke niekoľko modelov, ktoré akoby tvorili základné portfólio ako samostatnej značky. Jedným z nich je Stallone, ktorý dostáva nové generácie rovnako ako automobilka vyrábajúca základ pre prestavbu prichádza s novými modelmi.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
13.01.2022
Diskusia:
Zdroj: Mansory

Mansory dalo, po...

Auto-moto zaujímavosti

Kým kedysi to bolo práve Ferrari F12, ktoré bolo základom pre model Mansory Stallone, teraz nemecký úpravca vychádza z jednotlivých verzií modelu 812. A to platí aj o všetky verzie, teraz je v ponuke aj novinka vytvorená z 812 GTS. A prvý kus je ostro oranžový.

Keby bola oranžová príliš málo pre úpravu od Mansory, tak netreba banovať, aj karoséria je zmenená. Nové výduchy na blatníkoch a na nárazníku vyzerajú ako keby si niekto na styling zobral veľkú sekeru. Na druhú stranu, toto auto nemá byť nenápadné. Ale elegancia pôvodného modelu, ktorá sa hodí na pobrežie medzi Monte Carlom a St. Tropez je nenávratne preč. Toto auto je skôr na štýl Geissenovcov.

Mansory dalo, po Silvestri, modelu Stallone inú vizážZdroj: Mansory

Predný nárazník dostal výrazne, dúfame, že aerodynamické, vylepšenia, za ktoré by sa nehanbil ani Max Verstappen na svojom monoposte. Ak vám vadia otvory na kapote, tak tie sú aj na sériovom Ferrari, to nie je robota Mansory. Iné sú aj zrkadlá s možno aerodynamickými prvkami na vrchu. Avšak Mansory sa chváli tým, že pracuje aj v aerodynamickom tuneli, čo by znamenalo, že každé vylepšenie, nech je akokoľvek šialené vizuálne má aj skrytý zmysel.

Zmenené sú aj prahy vozidla, ktoré majú pred zadnými kolesami značne zmenený tvar. No a vzadu zostáva dokonca aj šialený difúzor s bočnými žraločími plutvami blednúť závisťou, lebo všetky oči na seba ťahá obrovský spojler. Je karbónový, ako väčšina doplnkov, ktoré Mansory pripravilo. Ale otázka je nakoľko je vkusný. V Moskve sa bude medzi upravenými Cayennami vynímať.

Mansory dalo, po Silvestri, modelu Stallone inú vizážZdroj: Mansory

A k tomu sa ešte pridáva spomenutá oranžová farba. Toto auto nikto neprehliadne. Aj keď už pri samotnom Ferrari 812 GTS je to trochu problém. Mansory Stallone rozhodne nie je pre introverta. A rozhodne nie je pre niekoho, kto sa bojí zašpinenia interiéru. Aj ten má rovnakú ostrú oranžovú farbu ako exteriér.

Vnútri je však oranžová kombinovaná s bielymi prvkami a karbónom. Z volantu je preč logo so skáčucím koníkom a je tam nápis Mansory. Čo je viac? Viac je aj to, čo je pod kapotou. Už základné Ferrari 812 GTS má motor V12 s objemom 6,3 litra. A ten má 610 kW (830 k) a 740 Nm. Krútiaci moment nie je šialene vysoký, lebo toto je stále atmosférický agregát.

Mansory však použilo mágiu, spojilo sa s Voldemortom, a vyčarovalo z dvanásťvalca ešte o 30 kW (41 k) a 22 Nm viac. Celkovo má teda motor 640 kW (871 k) a krútiaci moment 766 Nm. To znamená, že so sériovou automatickou prevodovkou dá stovku za 2,8  sekundy a maximum je 345 kilometrov za hodinu. Každému je pritom jasné, že pri dosahovaní maximálnej rýchlosti je to masívne zadné krídlo len zbytočnou aerodynamickou brzdou.

Mansory dalo, po Silvestri, modelu Stallone inú vizážZdroj: Mansory

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01 Dacia Duster prináša nový vrchol výbav, limitovanú edíciu ExtremeAutomobilka Dacia prichádza s novou verziou svojho obľúbeného modelu. Vlastne sa dá...12. Január, 2022
02Top 9 prémiových SUV do 25-tisíc na Autobazar.EUAj keď je fakt, že aktuálna ponuka na Autobazar.EU je užšia a ceny sú vyššie, tak je stále...7. Január, 2022
03Ferrari Daytona SP3 ukazuje, že V12 stále žijeStajňa Icona, ako volá Ferrari svoju najprestížnejšiu sekciu modelov, sa rozrástla o nový...7. December, 2021