V Mansory sa pustili do McLarenu 720S. Ako to dopadlo?

O tom, že sa Mansory neštíti pustiť do akéhokoľvek auta asi vie každý. Avšak niektoré kreácie sú naozaj celkom triezve a prijateľné. A zase, druhá strana mince, hovorí o tom, že ku niektorým autám sa extrémna úprava šialeného tunera hodí. Takým príkladom by mohol byť aj McLaren 720S.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
17.12.2021
Diskusia:
Zdroj: Mansory

V Mansory sa pustili do...

Auto-moto zaujímavosti

V prvom rade, kreácia na základe výkonného McLarenu nie je úplne tradičná pre Mansory, lebo nemá šialene krikľavé farby. Je celá čierna, čo podčiarkuje tajomnosť a neskrývanú dynamiku. Vlastne aj celkové vylepšenia auta sú trochu jemnejšie ako sa od Mansory dá čakať.

McLaren 720S má jedno prvenstvo, teda u Mansory, je to prvý upravený McLaren, ktorý bude v ponuke. A, prekvapivo, sa v Mansory nezaoberali motorom. To znamená, že o pohon sa znova stará klasický štvorlitrový osemvalec s prepĺňaním. V základnom stave má výkon 555 kW (755 k) a krútiaci moment 780 Nm, čo takto veľkému auto bohato stačí.

Ale Mansory predsalen pár prvkov zmenilo. Hlavnou položkou sú inak štylizované nárazníky, ktoré nielen vyzerajú odlišne od tých pôvodných, ale sú aj ľahšie. Za to môže najmä karbón a aj kompozitné materiály. K nárazníkom sa však pripájajú aj nové tvary zadného difúzora s pôvodným brzdovým svetlom. Pribudlo aj iné krídlo, ktoré má pôsobiť aj funkčne, nie iba ako pútač pozornosti nová kapota, nové kryty spätných zrkadiel.

V Mansory sa pustili do McLarenu 720S. Ako to dopadlo?Zdroj: Mansory

Ak by niekto chcel takýto McLaren, tak si, samozrejme, môže zvoliť aj inú farbu a tiež si môže vyskladať interiér tak ako si želá. Mansory pracuje so všetkými možnými materiálmi, ale nevieme si predstaviť drevené obloženie na prístrojovke takéhoto auta. Skôr bude väčšina dielov znova z karbónu s peknou štruktúrou a zakomponovaním farebných vlákien.

Tak ako je pri Mansory zvykom, cenu úpravy neudáva, avšak musí byť jasné, že to nebude lacná záležitosť. Výroba karbónu stále nezľudovela a aj optimalizácia v aerodynamickom tuneli niečo stojí. Stále však platí tvrdenie, že toto je naozaj jedna z tých triezvejších kreácií od inak celkom šialeného úpravcu, ktorý dokáže spraviť šialenosti aj z elegantných áut od Bentley a od Rolls-Royce.

Aj v tomto prípade sa však nájdu prvky, ktoré môžu byť trochu príliš, napríklad krídelká za zadnými kolesami.

V Mansory sa pustili do McLarenu 720S. Ako to dopadlo?Zdroj: Mansory

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Test: Hyundai i20N – Malý bojovník vo famóznej formeKeď Hyundai začal s i30N, tak po počiatočných obavách ukázal, že spravil výborný hothatch....8. December, 2021
02Bugatti Sur Mesure je nový program, ktorý bude robiť špecialityBugatti je veľmi exkluzívne auto, ktoré si klienti špecifikujú podľa predstáv, ale zjavne...15. December, 2021
03Audi TT má pre USA zaujímavú rozlúčku s verziou RSAudi TT je aktuálne vo svojej tretej generácii. Ale aj tá je už na trhu celkom dlho...15. December, 2021