Máte naviac pár miliónov? Týchto 10 áut vás ich zbaví

Autá môžu byť aj investičným majetkom, ale treba vedieť aspoň trochu predpovedať ako bude rásť cena. Ferrari 550 Maranello tak v jednom čase vystrelilo z 40-50 000 eur na takmer 100. Ale niektoré autá sú drahé už štandardne, vzhľadom na svoju exkluzivitu a niekedy aj vek.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
13.11.2020
Diskusia:

Máte naviac pár miliónov?...

Auto-moto zaujímavosti

My sme našli 10 z tých najdrahších. Podmienkou bolo len aby auto bolo drahé a aby každý predajca mal len jedného zástupcu. A nebude to o drahých limitkách Škody Octavie, alebo Golfe GTI Pirelli Edition. Tieto autá naozaj pýtajú hlbšie načrenie do vreciek.

1. Ferrari 250 GT Lusso

Modré Ferrari? Áno, vraj tento kúsok mal prvých 10 rokov dokonca Steve McQueen. Ďalší spôsob ako zvýšiť autu cenu je známy majiteľ. Veď predsa Fabia po Karlovi Gottovi sa predala omnoho drahšie ako 1500 eur, ktorých by inak bola hodná.

Tento kúsok prichádza s certifikátom a je vyrobený v roku 1963. Brutálnu tmavomodrú farbu doplňujú vhodne vypletané kolesá a hodí sa k nej aj červený interiér. A naviac je možné z auta odčítať DPH, ak by niekto chcel pred koncom roka optimalizovať firemné náklady a budúcu daňovú povinnosť.

https://www.autobazar.eu/ferrari-250-gt-lusso-ov-id17190537.html

Máte naviac pár miliónov? Týchto 10 áut vás ich zbavíZdroj: Autobazar.EU

2. Rolls-Royce Silver Ghost

Rollsy sú drahé autá, ale mať jeden z tých prvých je fakt sen. Teraz s takým autom jazdiť nebude určite možné denne, to skôr s tým drahým Ferrari vyššie. Toto konkrétne má ešte dodatok za názvom  Rois de Belger Style Tourer by Cadogan.

Auto, ktoré sa bežne vyrábalo v rokoch 1906 až 1926 je konkrétne z roku 1910 a prešlo kompletnou renováciou. Pre tých, čo stále majú v hlave, že to auto má 90 rokov a zostali počítať na prelome milénia dodávame, že táto mašina má 110 rokov a jazdí.

https://www.autobazar.eu/rolls-royce-silver-shadow-silver-ghost-id16245381.html

Máte naviac pár miliónov? Týchto 10 áut vás ich zbavíZdroj: Autobazar.EU

3. Mercedes-AMG SLS Black Series

Kto by nechcel krídlové dvere? Mercedes SLS bol posledným autom tohto výrobcu, ktorý ich mal. Nástupca AMG GT už má klasické otváranie. No a pri SLS je vždy šialené vidieť verziu, ktorá patrí do Black Series. Je to ultimátne auto, ktoré ešte spravili šialenejším priamo vo fabrike.

SLS však stále ostalo verné 6,308-litrovému motoru V8 bez akéhokoľvek prepĺňania. Kúsok s nájazdom 1850 kilometrov sa dá bez problému označiť ako nové auto a jeho cena je teraz vyššia ako pred 6 rokmi, keď bolo úplne novým vozidlom.

https://mercedes-benz-amg-gt.noveauto.sk/mercedes-amg-gt-black-146184.html

Máte naviac pár miliónov? Týchto 10 áut vás ich zbavíZdroj: Autobazar.EU

4. Rolls-Royce Wraith

Keď chcete kupé a chcete aj komfort, tak je otázka, či Bentley, alebo Rolls-Royce. No a Wraith je pekná odpoveď na túto dilemu. Má dvojicu dverí, základ v modeli Ghost, čiže nie je až tak šialene veľký a otváranie dverí uchytené vzadu.

Naviac tento kus disponuje dvojfarebným lakovaním, ktoré kombinuje čiernu so sivou. Vnútro je bledé a má aj nebeskú oblohu na strope. A nič neprekoná pohľad na kapotu s vytŕčajúcou soškou Spirit of Ecstasy.

https://www.autobazar.eu/rolls-royce-wraith-bespoke-duo-tone-hviezdna-obloha-id16330665.html

Máte naviac pár miliónov? Týchto 10 áut vás ich zbavíZdroj: Autobazar.EU

5. Porsche 911 Turbo S

Najvýkonnejšie Porsche 911 je práve Turbo S. Teda zatiaľ a ak sa bavíme o verzii s kódom 992. Už samotné má brutálny výkon, ktorý je 478 kW (650 k). Ten smeruje na všetky štyri kolesá skrz osemstupňovú automatickú prevodovku.

Nie sú síce dostupné fotky, ale čierna farba karosérie doplnená o sivý interiér nikdy nemôže byť chybou. To je naozaj stávka na istotu a každý predajca by dokázal takto konfigurované vozidlo predať takmer bez mihnutia oka a rýchlo.

https://www.autobazar.eu/porsche-911-992-turbo-s-pdk-skladem-o-id17856222.html

Máte naviac pár miliónov? Týchto 10 áut vás ich zbavíZdroj: Autobazar.EU

6. Bentley Flying Spur

Nie je to najväčší sedan od Bentley, ale je rozhodne najmodernejší. Mulsanne totiž na svojho nástupcu len čaká. Flying Spur je úplne nový a má v ponuke dva motory. Jeden je slabší V8 s prepĺňaním a druhý je mohutný W12, ktorý má 467 kW (635 k).

Auto má síce veľmi cez dve tony, ale šesťliter si s nimi bez problému poradí. Kombinuje pohon všetkých kolies s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Zoznam výbavy je tradične bohatý, ale zaujme aj otáčací displej v strede, na ktorého druhej strane sú doplnkové ukazovatele.

https://www.autobazar.eu/bentley-continental-flying-spur-60-r-w12-id17821630.html

Máte naviac pár miliónov? Týchto 10 áut vás ich zbavíZdroj: Autobazar.EU

7. Mercedes-Benz G500 4x4 na druhú Brabus

Géčko zvláda terén, ale jeho verzia 4x4 na druhú ho zvláda ešte o trochu viac. Daňou za to je, že do podzemných garáží nevojde. Portálové nápravy zväčšujú výšku dosť výrazne a je celkom aj paráda do tohto auta vyliezť, či skôr vyskočiť.

Toto monštrum má 20-tisíc kilometrov. Otázka je, že aké úpravy, okrem predného znaku sú od Brabusu. V inzeráte je poznámka, že sa jedná len o exteriér. Takže na nejaké šialené zvyšovanie výkonu môžeme zabudnúť. Brutálne pôsobí predný navijak, ale tiež nie je jasné kto ho vlastne použije.

https://www.autobazar.eu/mercedes-g-trieda-tridy-g-g-500-4x42-brabus-id16523977.html

Máte naviac pár miliónov? Týchto 10 áut vás ich zbavíZdroj: Autobazar.EU

8. Mercedes-AMG GT R Roadster

Najultimatívnejšie otvorené AMG GT je práve toto. Má najvyšší výkon, ktorý štvorlitrový osemvalec v aute produkuje. Je to celých 430 kW (585 k). To, spolu s otvorenou karosériou, musí vytvárať užasný dojem, hlavne v prípade jazdy v lete počas slnečného počasia.

Na takéto auto sa naozaj hodí aj matná modrá farba. Je rozhodne lepšia ako matná čierna. Fungl nové auto je vybavené, pre prípad leta, aj odetrávanými sedadlami. Pre prípad chladnejšieho počasia je zase na palube šatka zo vzduchu, ktorý prúdi prieduchom v sedadlách.

https://www.autobazar.eu/mercedes-amg-gt-r-roadster-edition-id16600242.html

Máte naviac pár miliónov? Týchto 10 áut vás ich zbavíZdroj: Autobazar.EU

9. Ferrari 458 Italia

Novšie Ferrari je posledné s atmosférickým osemvalcom. Má objem 4,5 litra a osem valcov. Odtiaľ je označenie modelu. Nasledovník už mal prepĺňaný osemvalec. A vlastne teraz zje už F8, čo je tretia generácia Ferrari od tohto modelu.

Klasická červená, ako je pre Ferrari charakteristická je kombinovaná s trochu nudným čiernym interiérom bez prešívania Daytona. Zvláštne na fotkách pôsobia prahy, ktoré majú farbu ako klasická keramika. Môže to však byť len odrazom svetla.

https://www.autobazar.eu/ferrari-458-italia-id17835119.html

Máte naviac pár miliónov? Týchto 10 áut vás ich zbavíZdroj: Autobazar.EU

10. Lancia Flaminia GT Touring Superleggera

Lancia, ktorá nezhrdzavela je prekvapením. Dobre, toto bolo veľmi zlé klišé. Táto Lancia má naviac hliníkovú karosériu od Carozzeria Touring Milano. Od ostatných verzií modelu Flaminia sa líši štvoricou predných svetlometov a omnoho kratšou kabínou. GT bola prvá verzia, ktorá bola dvojsedadlová, následne vznikla aj GTL ako 2+2 a v ponuke bol aj kabriolet, znova s dvomi sedadlami.

Väčšina modelov, ako aj tento, boli vybavené 2,5-litrovým motorom V6, ktorý má tri karburátory a celkový výkon 104 kW (140 k). S týmto motorom vzniklo 1550 kusov, pričom ďalších 168 kusov malo tiež V6, ale s objemom 2,8 litra. Ten mal výkon 110 kW (150 k).

https://www.autobazar.eu/flaminia-gt-touring-superleggera-id10718853.html

Máte naviac pár miliónov? Týchto 10 áut vás ich zbavíZdroj: Autobazar.EU

Bonus: Najdrahšia Škoda Felicia

Najdrahšia Škodovka, ktorá je aktuálne v databáze inzerátov Autobazar.EU je Kodiaq RS za viac ako 55-tisíc eur. Ale práve Felicia je trochu extrémnejšia. Je za milión českých korún, čo je pri hrubom prepočte približne 37-tisíc eur. Je po dôchodcovi, čo nie je prekvapenie, všetky takéto autá sú. Ale je tam tiež napísané, že treba ponúknuť cenu. Koľko by ste za takúto Feldu dali? Bol by to ten správny Trumf?

https://www.autobazar.eu/13-mpi-akcni-model-trumf-id16291452.html

Máte naviac pár miliónov? Týchto 10 áut vás ich zbavíZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Týchto 5 kabrioletov sa zimy nezľakneJazdiť jedným autom po celý rok, najmä ak je niečim zaujímavé je super. Taký kabiolet je...16. Október, 2020
02Pozrite si 10 áut, ktoré by ste mohli prestavať na karavanSituácia vo svete je zložitejšia. Dá sa pochopiť ak by niekto mal strach cestovať...30. Október, 2020
03Prvá jazda: BMW M440i - naživo je predok lepší ako na fotkáchBMW po predstavení novej generácie Štvorky dostalo obrovskú kritiku a každý na internete sa...10. November, 2020