Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

McLaren predstavil nástupcu 720S, je ním 750S

Automobilka Mclaren vyrába autá, ktoré sú síce v malom počte, ale o to viac príťažlivosti majú. Hyperšportové a superšportové automobily ukazujú aktuálne hranice a stávajú sa proti podobným vozidlám z talianskej produkcie. Aktuálne Angličania ukázali novú generáciu jedného zo svojich modelov a miesto 720S prichádza model 750S. Už podľa názvu sa dá očakávať zvýšený výkon, ale to nie je všetko, čo sa zmenilo.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
03.05.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: McLaren

McLaren predstavil...

Auto-moto zaujímavosti

Základnom zmien bolo vylepšenie niekoľkých kritických aspektov predchodcu, pričom až 30 % všetkých komponentov vozidla sú buď nové, alebo kompletne prerobené. V ponuke bude nielen kupé, ale aj otvorená verzia s karosériou čo roadster.

McLaren predstavil nástupcu 720S, je ním 750SZdroj: McLaren

Základom vozidla bude tvoriť nový motor V8 s objemom 4 litre, ktorý bude mať svoje pevné miesto v strede vozidla s klasickým tvarovaním podobným predchodcovi. Jeho výkon sa dostane na 552 kW (750 k) a krútiaci moment na 800 Nm, čo je dokonca viac ako mal kedysi naj brutálnejší model P1. Dôležitým faktom je, že auto dostane vylepšenú verziu sedemstupňovej sekvenčnej prevodovky s kratším finálnym prevodom. Ak tipujete, že toto auto bude mať pohon zadných kolies, tak sa nemýlite. Je to tak. Štvorliter poháňa cez sedemstupňovú sekvenčnú prevodovku zadnú nápravu. Na stovke je novinka za 2,9 sekundy bez ohľadu na zvolenú karosériu. Pri šprinte na dvesto kilometrov za hodinu je však rozdiel medzi jednotlivými verziami. Kupé dáva túto métu za 7,2 sekundy a kabrio za 7,3 sekundy. Na trojstovke je dokonca otvorená verzia až o 0,6 sekundy neskôr. Kúpe to trvá 19,8 sekundy. Takisto je rozdiel v šprinte na 400 metrov, čo je klasická štvrťmíľa, ktorú propaguje napríklad prvý diel série Rýchlo a zbesilo. Štvrťmíľu zvládne uzavretá verzia za 10,1 sekundy a Spider za 10,3 sekundy. Maximum pre obe alternatívy bude 330 km/h.

McLaren predstavil nástupcu 720S, je ním 750SZdroj: McLaren

Zmeny podvozky predvádzajú rozšírenie prednej nápravy až o 6 mm a nové nastavenie geometrie. Prichádza aj najnovšia generácia Proactive Chassis Control III, ktorá ma o 3 % mäkšie predné pružiny a o 4 % tvrdšie zadné pružiny. Výraznou zmenou je aj prerobený systém zdvíhania prednej časti na prechod cez prekážky. Kým predchodcovi trvalo zdvihnutie prednej časti 10 sekúnd, aktuálne je čas skrátený na 4 sekundy, čo je v meste úplne nevyhnutné a dôležitejšie ako zrýchlenie na stovku.

McLaren predstavil nástupcu 720S, je ním 750SZdroj: McLaren

Najvýznamnejšími dizajnovými zmenami sú, v prednej časti, užšie otvory v nárazníku a pod svetlami. Nový je aj rozšírený, či skôr predĺžený predný spojler na nárazníku zvyšujúci stabilitu a spolupracujúci so zadným krídlom väčším o 20 %. V zadnej časti sa objavia výfukové koncovky v strednej časti, podobne ako to mal kedysi hyperšport P1. Ďalšie zmeny sú len detailami, ako napríklad väčšie náduchy pred zadnými kolesami, ale aj nový zadný nárazník s iným mriežkovým vyplnením.

McLaren predstavil nástupcu 720S, je ním 750SZdroj: McLaren

Štandardom modelu bude alcantarový interiér a dve špecifikácie, jedna zameraná na luxus a druhá na drsnú jazdu. Novinkou v kokpite bude nové nepriame osvetlenie. Pribudli aj nové displeje s vodičovým displejom už vstavaným v prístrojovej doske. V novom modeli to nie je preklápací telemetrický systém ako bol doteraz. Výraznou zmenou vozidla bude aj zníženie hmotnosti, ktoré vďaka karbónovým sedadlám znížilo celkový počet kilogramov o 20 a Mclaren tiež predvádza najľahšie zliatinové disky, ktoré boli kedy namontované na sériové vozidlo. Toto ušetrí ďalších takmer 16 kg. V reále je 750S o takmer 40 kg ľahším vozidlom ako 720 S. Avšak verzia s otvorenou strechou je zase o 55 kíl ťažšia ako kupé.

McLaren predstavil nástupcu 720S, je ním 750SZdroj: McLaren

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Cupra Tavascan využíva platformu MEB na maximumAutomobilka Cupra má už v ponuke jeden model postavený na platforme MEB. Je ním model Born,...25. Apríl, 2023
02Polmiliónte Géčko má silný retro vibe a Agave Green zelenúČo je synonymom terénneho auta, ktoré sa pretavilo do ponuky lifestylového produktu za...28. Apríl, 2023
03BMW i7 M70: Vlajková loď s extrémnym výkonomBMW predstavilo novú verziu svojej najväčšej limuzíny s označením BMW radu 7. Je to však...18. Apríl, 2023