Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

MINI predviedlo svoju prímorskú tému edíciou Seaside

Kedy rozmýšľate o kúpe auta s otvorenou strechou? Je to zima? Alebo skôr jar? Vlastne sa dá povedať, že práve načasovanie predstavenia novej série MINI je naozaj ideálne, lebo v prípade polročného trvania výroby je teraz ideálne objednať kabriolet. A preto existuje nová séria Seaside, ktorá sa ukázala v počasí, ktoré ponúka aktuálne skôr jarné teploty ako treskúcu zimu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
03.01.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: MINI

MINI predviedlo svoju...

Auto-moto zaujímavosti

Základom je teda kabriolet MINI nazvaný už tradične Convertible. Má látkovú skladaciu strechu kvôli maximalizácii vnútorného priestoru. MINI Convertible tak dokáže stále ponúknuť dostatok priestoru pre štyroch pasažierov. Pod pojmom dostatok máme na mysli približne toľko ako má aj klasický trojdverový hatchback. Na malom pôdoryse sa toho asi viac vymyslieť nedá.

Verzia Seaside bude najskôr dostupná pre Veľkú Britániu a o ostatných geografických rozšíreniach zatiaľ slová nepadli. Aj tak je Seaside zaujímavou sériou, ktorá bude trochu iná ako ostatné kabriolety značky. Rozdiely budú však najmä výbavové a farebné.

MINI predviedlo svoju prímorskú tému edíciou SeasideZdroj: MINI

Seaside bude v ponuke s dvomi farbami. Na výber bude buď modrá Carribean Aqua, alebo biela Nanuq White. Pritom aj predná časť masky v strede bude lakovaná zvolenou farbou, keďže po najnovšej modernizácii majú všetky MINI takúto tvár, pripomínajúcu jemne, že je v ponuke aj elektrický model. Ten má predsa plnú prednú masku.

MINI predviedlo svoju prímorskú tému edíciou SeasideZdroj: MINI

Rozdielom pre sériu budú aj použité zliatinové disky. Na výber budú 18-palcové kúsky s dvojfarebným povrchom, ale aj osemnásťpalcové disky s vyrezanými časťami, ktoré pôsobia naozaj zaujímavo a sú lepšou voľbou. Sú na propagačných fotkách na modrom kúsku a na pohľad sú väčšie a zároveň pútavejšie.

Na predných blatníkoch bude odkaz s názvom série Seaside. S interiérom nebolo treba veľa robiť a aj tu bude možnosť individualizácie podľa požiadaviek zákazníka. Jemný pásik na prístrojovej doske bude jedným z odlišovacích prvkov. Na volante, v spodnej časti, bude zase malé logo limitky a rovnaké logo bude aj na krytoch prahov. To sú celkom jednoduché, ale za to účelné zmeny, ktoré nikto neprehliadne. Veď nastúpiť do auta nejako treba.

MINI predviedlo svoju prímorskú tému edíciou SeasideZdroj: MINI

Na kľúči bude mať toto MINI číslo 30. To odkazuje na vek modelu s otvárateľnou strechou. MINI predstavilo Convertible už v roku 1992. Základom pre Seaside je verzia Cooper S, ktorá má pod kapotou dvojlitrový štvorvalec. Ten s prepĺňaním produkuje výkon 127 kW (178 k) a poháňa výlučne prednú nápravu. Takýto krpec s otvorenou strechou je na stovke za 7,2 sekundy.

O tom, či sa teda dostane séria Seaside aj mimo domovskej krajiny sa veľa nehovorí. Avšak je jasné, že v Británii bude mať základnú cenu 34 500 britských libier. Pritom základná cena bežného MINI Cooper S Convertible je 29 040 britských libier. Vyššia cena nebude vyvážená len exkluzivitou série, ale aj lepšou výbavou.

MINI predviedlo svoju prímorskú tému edíciou SeasideZdroj: MINI

Automobilka MINI pripravuje v blízkej dobe predstavenie novej generácie trojdverového hatchbacku, čo znamená, že sme tak rok-dva od predstavenia nového kabrioletu. Dovtedy však ešte stihne vzniknúť zopár špeciálnych sérií. Seaside rozhodne nie je labuťou piesňou modelu. Je len pripomienkou existencie a zároveň skrášlením leta pre tých, čo si ho, zatiaľ v Británii, objednajú. Juh hlavného britského ostrova môže byť s týmto autom príjemným zážitkom.

MINI predviedlo svoju prímorskú tému edíciou SeasideZdroj: MINI

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Nissan GT-R Black Edition: Beštia Sebastiana Vettela za koľko?Prominentný majiteľ predáva šialené delo, ktoré ťa dostane. Nissan vie robiť mašiny, ktoré...2. Január, 2023
02Mini obytné auto vhodné na cestu okolo sveta.Obytné autá boli kedysi vzácnosťou, dnes ide o pomerne bežnú záležitosť. Je to aktuálny...29. November, 2022
03Porsche mieri do terénu, tentoraz s 911 DakarPorsche sa netají tým, že chce mať čo najviac verzií svojho modelu 911. Tentoraz však...23. November, 2022