Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

MINI spraví výhradne manuálnu edíciu JCW 1to6

Aj keď automobilka MINI už predviedla, že postupne odhaľuje budúcu generáciu najmenšieho trojdverového modelu, stále je tu možnosť kúpiť si tú súčasnú, ktorá pôjde do dôchodku a konkrétne si ju môžete kúpiť s novou špeciálnou sériou. Bude sa volať 1to6 a vznikne na základe najvýkonnejšej alternatívy John Cooper Works z trojdverovej karosérie.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
26.05.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: MINI

MINI spraví výhradne...

Auto-moto zaujímavosti

Najskôr si ale ujasnime, čo označenie znamená. Je to v podstate radenie od prvého do šiesteho prevodového stupňa, preto takýto doplnok. Toto však znamená ešte jednu vec. MINI Cooper John Cooper Works 1to6 bude výlučne s manuálnou prevodovkou. Automat do neho nekúpite, veď s ním by označenie nemalo ani trochu zmysel.

MINI spraví výhradne manuálnu edíciu JCW 1to6Zdroj: MINI

Debut toto vozidlo zažilo na 24-hodinových závodoch na okruhu Nürburgring. Exteriér vyzerá zaujímavo, séria 1to6 bude lakovaná čiernou farbou Midnight Black, ktorá bude kombinovaná s pruhom na kapote a cez strechu až po zadnú časť, kde skončí až v nárazníku. Zaujímavosťou modelu bude, že ho nebude možné až tak ľahko upravovať už vo výrobe. Budem mať fixnú konfiguráciu, ktorá bude zahŕňať čierne 18-palcové zliatinové disky a aj malý odznak s nápisom One of 999, ktorý bude na prístrojovej doske a na strešnom okne.

MINI spraví výhradne manuálnu edíciu JCW 1to6Zdroj: MINI

Interiér teda dostane emblémy, ktoré budú odzrkadľovať tie na treťom stĺpiku karosérie. Rovnako bude pripomienka aj na pasažierovej strane prístrojovej dosky. Nebudú chýbať ani kovové pedále. To je taký športový štandard. Kontrastné červené prvky interiéru budú zase odzrkadľovať červené brzdové kotúče.

MINI spraví výhradne manuálnu edíciu JCW 1to6Zdroj: MINI

Pod prednou kapotou sa toho veľa nezmení. Stále pod ňou bude dvojlitrový prepĺňaný štvorvalec, ktorý má už aj tak slušný výkon 170 kW (231 k) a krútiaci moment 320 Nm. Malý hatchback s manuálnou prevodovkou vďaka nemu zrýchli na stovku za 6,3 sekundy a maximálne sa vie dostať na 246 km/h.

MINI spraví výhradne manuálnu edíciu JCW 1to6Zdroj: MINI

Automobilka MINI ponúkne toto auto nielen v Európe, ale aj v Spojených štátoch amerických, Kanade a Mexiku od septembra tohoto roku. Tak ako naznačujú všetky štítky, bude vyrobených 999 kusov a cena bude nad 40 000 € podľa niektorých správ je práve toto je jedna z možností ako si zaobstarať mini s manuálnou prevodovkou, lebo je veľmi pravdepodobné, že v budúcej generácii by toto auto mohlo mať iba automat.

MINI spraví výhradne manuálnu edíciu JCW 1to6Zdroj: MINI

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Volkswagen Golf je spotrebový šampión fleetovTriedy áut sa už sa menia a postupne rastú. Preto aj firemné parky pristupujú k obmenám...23. Máj, 2023
02Renault Clio s faceliftom získal novú tvárPre automobilku Renault nie je aktuálne nič dôležitejšie ako model Clio. Je to z dôvodu, že...19. Apríl, 2023
03Test: BMW X1 xDrive23i - Nemá ďaleko od univerzálnostiVyzerá to len ako krátky čas, odkedy automobilka BMW predstavila tretiu generáciu modelu...24. Máj, 2023