Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Modernizácia zasiahla Mercedes GLA aj GLB, zmien je relatívne málo

Základná trieda vozidiel s crossoverovou charakteristikou v automobilke Mercedes patrí modelom GLA a GLB. Tieto autá sú na trhu už viac ako 3 roky a preto aktuálne automobilka prichádza s ich aktualizáciou pre budúce pôsobenie na trhu. Nie je to nič zásadné, ale zmeny prichádzajú v tých najdôležitejších bodoch, ktoré aj niektorí zákazníci kritizovali.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
17.03.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Mercedes-Benz

Modernizácia zasiahla...

Auto-moto zaujímavosti

Z pohľadu vizáže toho nebolo treba meniť veľa. Mercedes tak siahol iba po vylepšení masky chladiča, ktorá dáva pocit väčšej prednej časti a zmena vpredu zasiahla aj svetlomety. Odteraz budú štandardne vybavené LEDkovými systémami, pričom väčší model GLB bude mať predok ozvláštnený o náznak ochrany spodku. Bude to však stále iba náznak, ktorý nebude spojený so žiadnym dodatočným vystužením a ochránením podvozku.

Ďalšie zmeny prichádzajú v jemne upravenej grafike zadných svetiel, ale skôr si všimnete ponuku novej modrej spektrálnej metalízy a nových zliatinových diskov s priemermi 18 až 20 palcov.

Modernizácia zasiahla Mercedes GLA aj GLB, zmien je relatívne máloZdroj: Mercedes-Benz

Interiér modelu tiež prinesie zopár noviniek. Nie sú vôbec prevratné a sú sústredene hlavne na vylepšený systém schovaný za displejmi. Tak GLA, ako aj GLB dostanú novú verziu MBUX, ktorá bude bežať štandardne na veľkom displeji v strede. Pred vodičom bude stále voľba menšieho sedempalcového, alebo väčšieho 10,25-palcového displeja. Okrem samotného nového systému prichádzajú do ponuky oboch automobilov aj minihry. Tie môže hrať vodič so spolujazdcom v momente, keď čaká v kolóne, alebo parkuje a nabíja plug-in hybrid GLA. Výraznejším pozitívom je bezdrôtové pripojenie Apple CarPlay, ale aj Android Auto v štandardnej výbave. To využijete omnoho častejšie ako Vzdušný hokej, Sudoku, Pexeso, či kvíz.

Modernizácia zasiahla Mercedes GLA aj GLB, zmien je relatívne máloZdroj: Mercedes-Benz

Jemné retuše možno badať aj na volante, ale zaujímavejšie je využitie mild hybridu pre benzínové motory. Každý benzínový agregát bude mať teraz doplnok s výkonom 10 kW (14 k), ktorý nebude len na plachtenie a znižovanie spotreby, ale v režime Boost dokáže pridať autu dynamiku a razanciu.

Vylepšenie prichádza aj pre plug-in hybrid, ktorý bude mať celkový výkon 160 kW (218 k) a z batérie s kapacitou 11,2 kWh dokáže vyžmýkať dojazd 62 až 70 km, podľa konkrétneho vozidla a konkrétnej špecifikácie.

Modernizácia zasiahla Mercedes GLA aj GLB, zmien je relatívne máloZdroj: Mercedes-Benz

Mercedes prichádza s modernizáciou modelov v momente, kedy konkurencia vo forme BMW predstavila novú generáciu X1. Lenže Mercedes má portfólio ešte trochu výraznejšie diverzifikované a výraznou devízovou môže byť práve model GLB, ktorý dokáže ponúknuť stále až 7 miest pre cestujúcich.

Modernizácia zasiahla Mercedes GLA aj GLB, zmien je relatívne máloZdroj: Mercedes-Benz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

015,5 roka čakania: 1. exkluzívny Mercedes-AMG One doručený majiteľovi!Extrémny čas doručenia? Svoj vytúžený Mercedes vlastní po 5,5 roku čakania! Nenechaj si...26. Január, 2023
02Mercedes-Benz GLC Coupe: Štýl nezabíja praktickosťPo predstavení novej generácie modelu Mercedes-Benz triedy GLC prichádza jeho druhá...15. Marec, 2023
03Prvá jazda Mercedes EQS SUV: Dojazd, luxus a brutálny výkonMercedes na Slovenskom trhu ukázal najnovší prírastok do elektrickej rodiny, ktorý nesie...17. Február, 2023