Mooncity predvádza elektromobily a podáva informácie priamo v Auparku

V Auparku je nové miesto, ktoré nie je predajňou a má tajomný názov Mooncity. Celým názvom je to teda Mooncity e-mobility store, čo však do zamerania plochy nedáva viac svetla. Čo si tam môžete kúpiť? Čo je tam možné vidieť? Začneme pekne po poriadku.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
10.05.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Mooncity predvádza...

Auto-moto zaujímavosti

Mooncity je projekt, na ktorom automobilky Volkswagen, Audi a Porsche spolupracovali s VW Finančné služby a ZSE Drive. V prvom rade to je taký malý autosalón venovaný elektromobilite. Ale auto vám tu nikto nebude chcieť predať. Získate však všetky potrebné informácie na jeho kúpu, alebo si na základe získaných informácií môžete zvážiť akú formu elektromobilu môžete využiť.

Mooncity predvádza elektromobily a podáva informácie priamo v AuparkuZdroj: Autobazar.EU

Môžete si tiež pozrieť nové elektromobily od automobiliek podieľajúcich sa na expozícii. Takže aktuálne môžete vidieť Volkswagen ID.3 a ID.4, Audi e-tron GT a vzadu aj Porsche Taycan.  Táto výstavka však nie je nemenná a postupne sa môžeme tešiť na iné vozidlá. Určite sa objaví výkonný Volkswagen ID.4 GTX, či dokonca iné modely Audi e-tron, napríklad Q4 a tiež sa ukáže aj Porsche Taycan Cross Turismo. Ale auto si teda priamo nekúpite.

To, čo sa dá v Mooncity e-mobility store kúpiť sú doplnky a príslušenstvo s logami zúčastnených automobiliek. A tiež si môžete pozrieť to, čo znamená mikromobilita. A jedným z týchto detailov je malé odrážadlo s tvarom Porsche 911, ktoré tiež predstavuje alternatívny pohon, ktorý je však nevhodný pre autá v premávke.

Mooncity predvádza elektromobily a podáva informácie priamo v AuparkuZdroj: Autobazar.EU

Tak môžete kúpiť pár drobností a prísť k mnohým informáciám. Na jednej stene sú nabíjacie stanice, ktoré sú pre konečného spotrebiteľa, alebo firmy. Od nabíjačky, ktorá sa pripája do klasickej veľkej 5-kolíkovej zásuvky cez väčšie modely až po fakt veľkú nabíjačku pre firemné použitie aj s použitím nabíjacích kariet. Maximálny výkon je 24 kW. A tu je všetko pekne prehľadne na jednej stene s personálom schopným a ochotným poskytnúť viac informácii.

Mooncity predvádza elektromobily a podáva informácie priamo v AuparkuZdroj: Autobazar.EU

Reálne je Mooncity veľmi príjemne spravené a navrhnuté. A ak prídete na elektromobile, tak v garážach bratislavského Auparku je možné nabiť ten váš. A to až výkonom 350 kW. Prípadne ak prídete na americkom vozidle, tak to má nabíjacie stanice vonku na daždi, alebo úpeku. V Bratislave však najčastejšie na vetre.

Projekt Mooncity je podobný ako takto zamerané projekty v Salzburgu a vo Viedni a v Auparku je naplánovaný na pol roka, takže bude minimálne do 6.11.2021. Ak budete mať cestu okolo, tak sa oplatí ísť pozrieť dnu.

Mooncity predvádza elektromobily a podáva informácie priamo v AuparkuZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Audi bude mať aj menší elektrický crossover Q4 e-tronAudi znova rozšíri svoju ponuku elektrických áut. Už to nebudú šialené extrémne rýchle...23. Apríl, 2021
02Nová karoséria Porsche Taycan má terénne prvkyPorsche Taycan je tým modelom automobilky, ktorý dokázal aj počas prepadu predajov naberať...10. Marec, 2021
03Atmosféra, 510 koní, prichádza nové Porsche 911 GT3Porsche postupne rozširuje svoje portfólio verzii modelu 911. Najnovšia generácia 992 má...24. Február, 2021