Najdrahší Citroën C5, jazdenka za takmer 20 000 €!

Dnešná doba plná znižovania emisií a elektrifikácie sa už s najväčšou pravdepodobnosťou nezmení. Marketingovo sa elektromobily na nás vrhajú z každej strany, nedá sa pred tým utiecť. A pritom tvoria len mizivé percento predajov automobiliek. Tie však vedia, čo od nich politika vyžaduje. Čím nižšie emisie, tomu sa podriaďuje aj portfólio jednotlivých spoločností. No a preto sa stávajú populárne aj autá, ktoré kedysi takmer nikto nechcel.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
23.01.2022
Diskusia:
Zdroj: marktplaats.nl

Najdrahší Citroën C5,...

Auto-moto zaujímavosti

Francúzsky komfort s charakterom

Francúzske autá sú pomerne kontroverzné. Niekto ich nemá v láske hlavne kvôli ich nie práve najlepšej povesti ohľadom spoľahlivosti, na druhej strane je tu aj množstvo prívržencov, ktorí si pochvaľujú hlavne ich preslávený komfort. Na portáli marktplaats.nl sa objavil na predaj kedysi opomínaný Citroën C5, ktorý sa predáva za prekvapivo vysokú cenu.

Citroën C5 nikdy nebol autom, ktoré by zažilo masový úspech. Napriek tomu si zákazníkov našlo, aj keď vo svojom segmente malo silnú konkurenciu v podobe aj omnoho zvučnejších automobiliek. Napriek tomu v dnešnej dobe ponúka čosi, čo si človek už v podstate nemá šancu dopriať. Tento kúsok z roku 2013 má síce už 9 rokov, avšak výbavou si trúfa aj na najmodernejšie vozidlá. Nájdete tu prémiové audio, parkovaciu kameru, systém udržovania auta v jazdnom pruhu. Poteší prémiové audio, rovnako aj masážne sedačky a hlavne ide o posledný Citroën s hydropneumatickým odpružením, vďaka ktorému ste si v aute užili nevídaný komfort.

Ten súvisí aj s priestorom, interiér v koži a nadštandardný priestor na zadných sedadlách ocení každý. A nakoľko ide o kombi, aj batožiny so sebou odnesiete viac než dosť. Poďme však pod kapotu, kde je to najzaujímavejšie. Silný a výkonný naftový motor, ktorý zaujme aj svojou spotrebou. Ide o 3 litrový 6 valcový motor HDi s výkonom 241 koní, čo je aj na takto veľké auto dosť. Maximálka 242 km/h je aj pre športovejšie založených vodičov. Tento kúsok však nie je žiadnym muzeálnym kúskom, bolo celkom bežne používané a najazdilo 124 000 km. Aj preto zarazí cena, ktorá činí až 19 500 €! Presne tak, autá, ktoré ponúkajú niečo, čo dnes už na trhu nie je na cene strácajú omnoho pomalšie, ako by človek povedal.

Najdrahší Citroën C5, jazdenka za takmer 20 000 €!Zdroj: marktplaats.nl

Najdrahší Citroën C5, jazdenka za takmer 20 000 €!Zdroj: marktplaats.nl

Najdrahší Citroën C5, jazdenka za takmer 20 000 €!Zdroj: marktplaats.nl

Najdrahší Citroën C5, jazdenka za takmer 20 000 €!Zdroj: marktplaats.nl

Zdroj: marktplaats.nl

Zdroj foto: marktplaats.nl

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Takto vyzerá 140 000 eur v plameňoch. Porsche 911 GT3Keď vám zhorí Favoritka, je to smola. Keď vám zhorí Focus, je to tragédia. Keď vám zhorí...22. Marec, 2014
03Video: Ako čistiť klimatizáciu auta? Nepodceňuj údržbu!Klimatizáciu nestačí mať, ale treba ju vedieť aj správne používať. Ako zariadiť, aby jazda...12. Apríl, 2019