Najdrahšia Škodovka všetkých čias: Nachystaj si 144 tisíc eur!

Na českom serveri sa objavil inzerát na neobyčajný veteránsky kúsok! Zrenovovaná Škoda 706 RTO je na predaj! Ak zvažuješ kúpu nachystaj si peniaze, ktoré si šetril na kúpu luxusného automobilu! Je na predaj za trojnásobok ceny nového Superbu!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.06.2015
Diskusia:

Najdrahšia Škodovka...

Auto-moto zaujímavosti

Škoda 706 RTO

Škoda 706 RTO je typ česko-slovenského autobusu, ktorý bol vyrábaný národným podnikom Karosa medzi rokmi 1958 až 1972. Označenie 706 RTO znamenalo "70" nosnosť podvozku v metrických centoch, "6" počet válcov motora, "R"rámový. "T" trambusový, "O" osobný. Prototyp bol predstavený v roku 1956 a ešte dnes vyvoláva značnú dávku nostalgie u väčšiny populácie u nás.  Vznikol modernizáciou karosérie Škody Škody 706 RO. Karosa vyrábala autobus v základných prevedeniach MEX, MTZ, CAR a LUX, ale vyrábali sa aj upravené verzie ako pojazdné predajne a transfúzne stanice. Vozidlá Škoda 706 RTO mali predné svetlá zaoblené podľa línie vozovej skrine. Na základe tohto znaku ste ho jednoducho rozoznali.

Škoda 706 RTOZdroj: rajveteranu.cz

Dostali sa až na Kubu

14 451 kusov autobusov Škoda 706 RTO vyrobili len v závode Karosa. Ďalšie sa vyrobili v závode SVA Holýšov. Vďaka monopolnému postaveniu spoločnosti Karosa sa autobusy 706 RTO objavili vo všetkých československých mestách aj na medzimestských aj diaľkových spojoch ČSAD. Posledné autobusy 706 RTO dojazdili v roku 1986 na strednom Slovensku a na Vsetínsku. Dnes už obdivované veterány sa počas obdobia svojej slávy tešili mimoriadnej obľube. Boli dokonca exportované na Kubu, do Egypta, Bolívie, Rumunska a Afganistanu. Na linke tento autobous vydržal dlhých 18 rokov. Vozidlo bolo ocenené na Svetovej výstave Expo 1958 v Bruseli. Vo výrobe bol nahradený autobusmi Karosa radu Š.

Autobus Škoda RTOZdroj: rajveteranu.cz

Komletne zrenovovaná Škoda 706 RTO na predaj!

Na českom serveri sa objavil inzerát na neobyčajný veteránsky kúsok! Do ponuky veteránov na predaj pribudol nádherný skvost vyrobený v roku 1972. Tento autobus 706 RTO v prímestskej verzii KAR sa dočkal kompletnej renovácie.

Škoda 706 RTOZdroj: rajveteranu.cz

Škoda 706 RTOZdroj: rajveteranu.cz

Cena sa vyšplhala poriadne vysoko

Ide o novšiu verziu, motor má výkon až 150 kW. Ak zvažuješ kúpu nachystaj si peniaze, ktoré si šetril na kúpu luxusného automobilu! Je na predaj za takmer 4 milióny českých korún, v prepočte za 144 tisíc!

Zrekonštruovaná Škoda 706 RTO je na predajZdroj: rajveteranu.cz

Interiér a maximálna rýchlosť

Vozidlo prešlo kompletnou rekonštrukciou. Kvalitné kožené čalúnenie je príjemnou bodkou za vydarenou renováciou vzhľadu. Zaujímavosťou je aj maximálna rýchlosť. Mestské verzie dosahovali rýchlosť len 65 kilometrov za hodinu. Prímestské a diaľkové verzie dosahovali rýchlosť 85 kilometrov za hodinu. Stroje vykazovali spotrebu od 22 do 28 litrov nafty. 

Interiér Škody 706 RTOZdroj: rajveteranu.cz

Interiér Škody 706 RTOZdroj: rajveteranu.cz

Od rekonštrukcie len 1000 najazdených kilometrov

Na základe údajov z inzerátu má stroj od rekoštrukcie najazdených len 1 000 km. Službu skončili už veľmi dávno a väčšina z nich skončila niekde na vrakovisku. Zohnať takýto cenný exemplár je snom väčšiny veteránistov! 

Zrekonštruovaná Škoda 706 RTO je na predajZdroj: rajveteranu.cz

Zrenovovaná Škoda 706 RTO čaká na teba!

Ak máš na svojom účte 144-tisíc eur, je len na tebe, či ich utratiš za výkonný automobil s trojcípou hviezdou v znaku, ktorých sú na svete stovky alebo uprednostníš tento jedinečný historický kúsok! Tento kompletne zrenovnovaný autobus od "Škodovky" čaká na štedrého kupcu. 

 

Zrekonštruovaná Škoda 706 RTO je na predajZdroj: rajveteranu.cz

zdroj: rajveteranu.cz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Legenda ožila: Osobný automobil Praga je späť po 68 rokoch!Osobný automobil Praga konečne získalo homogenizáciu na cesty a práve podstupuje testy...1. Jún, 2015
02Prvé SUV Lamborghini: Nové detaily výroby na Slovensku!O plánoch na výrobu prvého SUV Lamborghini sa hovorilo už pred tromi rokmi na autosalóne v...31. Máj, 2015
03Test: Bezpilotné Audi A7 sa predviedlo v európskej premávke!S nastupujúcim trendom samoriadiacich vozidiel sa čoraz viac automobiliek snaží zaujať...29. Máj, 2015