Nissan Micra má novú tvár, ale nie príliš

Nissan Micra sa v súčasnej generácii dostal z tvarov malého oblého nákupného vozíka do sfér dynamicky tvarovaných vozidiel. Ale to už bolo dávnejšie, teraz nadišiel čas na facelift najmenšieho modelu automobilky na našom trhu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
24.11.2020
Diskusia:

Nissan Micra má novú tvár,...

Auto-moto zaujímavosti

A z vizáže sa zmenilo, vlastne nič veľa. Trochu iná je maska chladiča, ktorá úzky pás vzdialene pripomínajúci písmeno V vymenila za hrubší pás pripomínajúci rovnaké písmeno. Nové sú aj zliatinové disky, ktoré vyzerajú veľmi dobre najmä v kombinácii čierneho lakovania a brúsených plôch. Ku viacerým farbám sa vyslovene hodí čierne lakovanie prvkov nárazníka okolo hmloviek a bočných oterových líšt.

Vzadu ostalo všetko tak ako doteraz, svetlá sú rovnaké, rovnaký je aj nárazník. Rovnako tak ostali všetky prvky takmer nedotknuté aj v interiéri. Nechýbajú reproduktory v hlavových opierkach, ale inováciou prešiel informačno-zábavný systém s novými menu.

 Nissan Micra má novú tvár, ale nie prílišZdroj: Nissan

Výrazne zmenená bude štruktúra výbav. V ponuke bude výbava N-sport, ktorá bude už pevnou súčasťou hierarchie a pripojí sa tak k výbavám Visia, Acenta a Tekna. Avšak stane sa tak iba na niektorých trhoch. Novým prvkom ponuky bude výbava N-Design, ktorá ponúkne niekoľko prvkov, ktoré si môže zákazník zvoliť podľa svojich preferencií.

Ekaterina Apushkina, ktorá robí v Nissan Europe veľmi vysoko na marketingu malých vozidiel o inovovanej Micre prehlásila: „S modelovým rokom 2021 sme zvýraznili to, čo ľudia na Micre milujú. Vytvorili sme novú sústavu výbav, s ktorou sa zákazníci ešte ľahšie stotožnia a v rámci individualizácie dokážu autu dodať ten unikátny detail, ktorý ich odlíši od ostatných.“

 Nissan Micra má novú tvár, ale nie prílišZdroj: Nissan

Veľké zmeny nastanú v prípade motorov. Hlavne jedna čnie nad všetko ostatné. Pod kapotou už nebude vôbec naftový motor. Agregát 1,5 dCi opustí ponuku a tým pádom v nej zostane len litrový trojvalec. Ten je upravený, aby spĺňal emisné normy Euro 6D v najnovšej verzii. Nissan hovorí o vylepšenom priebehu krútiaceho momentu a lepších výkonoch s menšou potrebou častého radenia.

Automobilka má v ponuke aktuálne v ponuke teda iba agregát s výkonom 67 kW (91 k). V praxi to je zníženie výkonu, ktoré zaznamenalo aj Clio, keďže pôvodne mal tento motor 74 kW (100 k). Okrem päťstupňovej manuálnej prevodovky bude v ponuke aj automatická možnosť. Tou bude bezstupňový variátor, či CVT, podľa toho aký názov preferujete.

 Nissan Micra má novú tvár, ale nie prílišZdroj: Nissan

Základná cena vylepšeného modelu je na Slovensku 12 790 eur. Motor je len jeden, ten je jasný, výbava je Visia. Za automat treba priplatiť 1 400 eur. Teda za variátor. Vrcholná Tekna s automatom bude stáť 19 220 eur.

Nissan Micra má novú tvár, ale nie prílišZdroj: Nissan

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Máte naviac pár miliónov? Týchto 10 áut vás ich zbavíAutá môžu byť aj investičným majetkom, ale treba vedieť aspoň trochu predpovedať ako bude...13. November, 2020
02Manuál a prepĺňaná V6-tka, nový Nissan Z je perfektný, ale u nás nebudePo dlhej dobe, odkedy Nissan predstavil model 370Z, prichádza úplne nové kupé. Nissan...22. September, 2020
03Dočkali sme sa faceliftu Nissanu Navara, bude aj na SlovenskuNissan Navara patrí medzi najdôležitejšie pick-upy na trhu. Situácia v tomto segmente...18. November, 2020