Nissan Micra má novú tvár, ale nie príliš

Nissan Micra sa v súčasnej generácii dostal z tvarov malého oblého nákupného vozíka do sfér dynamicky tvarovaných vozidiel. Ale to už bolo dávnejšie, teraz nadišiel čas na facelift najmenšieho modelu automobilky na našom trhu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
24.11.2020
Diskusia:

Nissan Micra má novú tvár,...

Auto-moto zaujímavosti

A z vizáže sa zmenilo, vlastne nič veľa. Trochu iná je maska chladiča, ktorá úzky pás vzdialene pripomínajúci písmeno V vymenila za hrubší pás pripomínajúci rovnaké písmeno. Nové sú aj zliatinové disky, ktoré vyzerajú veľmi dobre najmä v kombinácii čierneho lakovania a brúsených plôch. Ku viacerým farbám sa vyslovene hodí čierne lakovanie prvkov nárazníka okolo hmloviek a bočných oterových líšt.

Vzadu ostalo všetko tak ako doteraz, svetlá sú rovnaké, rovnaký je aj nárazník. Rovnako tak ostali všetky prvky takmer nedotknuté aj v interiéri. Nechýbajú reproduktory v hlavových opierkach, ale inováciou prešiel informačno-zábavný systém s novými menu.

 Nissan Micra má novú tvár, ale nie prílišZdroj: Nissan

Výrazne zmenená bude štruktúra výbav. V ponuke bude výbava N-sport, ktorá bude už pevnou súčasťou hierarchie a pripojí sa tak k výbavám Visia, Acenta a Tekna. Avšak stane sa tak iba na niektorých trhoch. Novým prvkom ponuky bude výbava N-Design, ktorá ponúkne niekoľko prvkov, ktoré si môže zákazník zvoliť podľa svojich preferencií.

Ekaterina Apushkina, ktorá robí v Nissan Europe veľmi vysoko na marketingu malých vozidiel o inovovanej Micre prehlásila: „S modelovým rokom 2021 sme zvýraznili to, čo ľudia na Micre milujú. Vytvorili sme novú sústavu výbav, s ktorou sa zákazníci ešte ľahšie stotožnia a v rámci individualizácie dokážu autu dodať ten unikátny detail, ktorý ich odlíši od ostatných.“

 Nissan Micra má novú tvár, ale nie prílišZdroj: Nissan

Veľké zmeny nastanú v prípade motorov. Hlavne jedna čnie nad všetko ostatné. Pod kapotou už nebude vôbec naftový motor. Agregát 1,5 dCi opustí ponuku a tým pádom v nej zostane len litrový trojvalec. Ten je upravený, aby spĺňal emisné normy Euro 6D v najnovšej verzii. Nissan hovorí o vylepšenom priebehu krútiaceho momentu a lepších výkonoch s menšou potrebou častého radenia.

Automobilka má v ponuke aktuálne v ponuke teda iba agregát s výkonom 67 kW (91 k). V praxi to je zníženie výkonu, ktoré zaznamenalo aj Clio, keďže pôvodne mal tento motor 74 kW (100 k). Okrem päťstupňovej manuálnej prevodovky bude v ponuke aj automatická možnosť. Tou bude bezstupňový variátor, či CVT, podľa toho aký názov preferujete.

 Nissan Micra má novú tvár, ale nie prílišZdroj: Nissan

Základná cena vylepšeného modelu je na Slovensku 12 790 eur. Motor je len jeden, ten je jasný, výbava je Visia. Za automat treba priplatiť 1 400 eur. Teda za variátor. Vrcholná Tekna s automatom bude stáť 19 220 eur.

Nissan Micra má novú tvár, ale nie prílišZdroj: Nissan

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Test: Honda E – Takto má vyzerať moderný elektromobilMať v portfóliu elektromobil začína byť nevyhnutnosť pre väčšinu automobiliek. Nie je to...28. Október, 2020
02Test: Dacia Duster LPG – Hybrid nemusí byť len elektrickýDacia Duster je na trhu už vo svojej druhej generácii, čo nie je prekvapením, dokonca sa...11. November, 2020
03Manuál a prepĺňaná V6-tka, nový Nissan Z je perfektný, ale u nás nebudePo dlhej dobe, odkedy Nissan predstavil model 370Z, prichádza úplne nové kupé. Nissan...22. September, 2020