Nová Škoda Superb 2015: Zaujala exteriérom z kože!

Bez ohľadu na to, či ste už o špeciálnej celokoženej úprave karosérie počuli, ospevovanú Škodu Superb v tejto jedinečnej podobe musíte vidieť!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
15.08.2015
Diskusia:

Nová Škoda Superb 2015:...

Auto-moto zaujímavosti

Škoda Superb 2015 v koži

Bez ohľadu na to, či ste už o špeciálnej celokoženej úprave karosérie počuli, ospevovanú Škodu Superb v tejto jedinečnej a netradičnej podobe musíte vidieť!

Škoda Superb 2015 v kožiZdroj: rvinyl.com

Drahá údržba

Okrem toho, že údržba bude pravdepodobne mierne nepraktická a finančne náročná, negatívych vlastností tohoto netradičného povrchu exteriéru vozidla nie je veľa. Tím študentov z univerzity vo Florencii dal dohromady unikátnu verziu Škody Superb tretej generácie. Model, ktorý žne pozitívne ohlasy a teší sa mimoriadnej priazni a obľube, obliekli do netradičného koženého "kabátu!" Realizáciou projektu koženého poťahu bol poverený uznávaný dizajnér Jozef Kaban, hlavný dizajnér Škody.

Škoda Superb 2015 v kožiZdroj: Autowereld.com

Hnedý odtieň a chróm

Výsledkom práce popredného dizajnéra je unikátne vozidlo s exteriérom v celokoženom prevedení. Pozornosť upúta vonkajší dizajn charakteristický hnedým odtieňom, ktorý v kontraste s chrómovanými detailami a striebornými kolesami z ľahkej zliatiny, vytvára dojem "milionárskeho" automobilu. Tento konkrétny model nie je vyrobený pre jazdu na cestách, takže je zbytočné čakať, že naň natrafíte pri potulkách u našich západných susedov. Automobil bude umiestnený v sídle automobilky v Českej republike.

Škoda Superb 2015 v kožiZdroj: dpccars.com

Nová generácia, nová platforma, nové dizajnové prevedenia

Nová generácia modelu Škoda Superb má mnoho súperov, patrí medzi nich napríklad Ford Mondeo alebo Volkswagen Passat. Škoda Superb stojí na platforme MQB, ktorá dáva základ mnohým vozidlám koncernu Volkswagenu. Model, vďaka platforme MQB, získava lepšiu kvalitu materiálov v porovnaní so svojim predchodcom a tiež nákladný priestor o objeme až 625 litrov. To je až o 84 litrov viac ako to, čo môže zákazníkovi ponúknuť Mondeo a o 39 litrov viac ako Passat! 

Škoda Superb 2015 v kožiZdroj: motoryzacja.interia.pl

Čo hovoríte na túto netradičnú úpravu, myslíte, že by sa na trhu takáto "menej praktická" ale výnimočná verzia poťahu karosérie uplatnila?

zdroj: worldcarfans.com, motoryzacja.interia.pl, dpccars.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Kúp si limuzínu a zatoč s odťahovkou!Nie vždy ide všetko podľa plánu. Vedia to aj pracovníci viedenskej odťahovej služby, ktorí...12. August, 2015
02Potvrdené: Jaguar Land Rover bude vyrábať Slovensko!Od posledných správ ohľadne veľkej investície sa veľa zmenilo. Po dlhých rokovaniach a...11. August, 2015
03Ako nerozbiť Ferrari za 290-tisíc eur? Pozor na spiatočku!Kylie Jenner, sestra známej Kim Kardashian, dokázala niečo, čo sa len tak nevidí! Ferrari v...13. August, 2015