Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Nová VW rarita: Motorizované kreslo s dojazdom!

Volkswagen je výrobca, ktorý dokáže netradičnými nápadmi pritiahnuť pozornosť. Tento je absolútne najviac neočakávaný. Inteligentné kreslo s dojazdom 12 km a zvukovým systémom musíš vidieť!

 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.11.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: volkswagen.no

Video: VW kreslo s dojazdom

Auto-moto zaujímavosti

Nórska dcérska spoločnosť Volkswagenu predstavila revolučnú stoličku, ktorá ťa povozí vďaka elektrickému pohonu. Prvá VW inteligentná stolička s dojazdom je tu!

Volkswagen inteligentné kreslo s dojazdomZdroj: volkswagen.no

2 z 3 predaných áut v Nórsku majú nulové emisie

Volkswagen už dávnejšie vyhlásil, že chce postupne presedlať na 100% elektrickú výrobu áut vo význame, že bude vyrábať len autá s elektrickým pohonom. V tomto smere je pre VW najzásadnejším trhom Nórsko. 2 z 3 predaných áut v Nórsku majú nulové emisie. Kde inde môže vzniknúť nápad na revolučnú novinku?

100 % elektrické kancelárske kreslo

Chuťovka nie je len šialeným nápadom bez vízie. Tento koncept dostal reálnu podobu. Predstavený model vyniká s asistenciou pri riadení podobnou autu. Počas jazdy neprodukuje ani gram CO2 takže je 100 % eko!

Volkswagen ID.Buzz Cargo

Nápad vznikol ako časť propagačnej kampane pre Volkswagen Úžitkové vozidlá v severskej krajine. Volkswagen ID.Buzz Cargo je v Nórsku žiadanou novinkou. Výrobca jej vznik zdôvodnil ako niečo fantastické pre všetkých ľudí, ktorí sú uväznení vo svojich nudných kancelárskych „joboch“ a pre zamestnávateľov, ktorí chcú trochu zábavy na pracovisku!

Motorizované kreslo 

Podľa výskumov takéto kreatívne nápady zdvíhajú produktivitu zamestnancov a sú budúcnosťou v zamestnávaní. Ktovie, či už čoskoro nebude inteligentná stolička tradičným benefitom kancelárskej práce. Motorizovanú kancelársku stoličku so 100% elektrickým pohonom nemá ešte stále žiaden zamestnávateľ a tento trh čaká na objavenie. Ako by si takúto ponuku ocenil ty?

Zážitok z „jazdy“

Aký je zážitok z „jazdy?“ Po usadení sa je rovnako ako v aute nutné zabezpečenie bezpečnosti. Po pripútaní sa začína zábava. Človek na tejto stoličke má k dispozícii veľké množstvo vybavenia. LED svetlomety a svetelné pásy sa postarajú o dostatočné osvetlenie tmavých chodieb a zabezpečia „jazdu“ za všetkých svetelných podmienok.

Volkswagen inteligentné kreslo s dojazdomZdroj: volkswagen.no

Interiér s informačným systémom

Kreslo má aj dotykový displej na ľavej lakťovej opierke. Mohli by sme to dokonca nazvať „informačný systém“. Táto obrazovka nám umožňuje spravovať informácie z audio multimediálneho systému a tiež vidieť, čo sa deje za nami, vďaka zadnej kamere a 360-stupňovým ultrazvukovým senzorom. Na zadnej strane má odkladaciu priehradku, ideálnu na dokumenty alebo priečinky. Ak by ste mali o takéto niečo záujem, máte smolu. Projekt je jednorazový. Ide teda o funkčný prototyp, ktorý sa však nebude sériovo vyrábať ani predávať. Ale určite stojí za povšimnúť

Pohon 2 kolies

Nemôžeš očakávať, že bude mať toto šialené kancelárske kreslo 4x4 pohon. Úplne si vystačí s pohonom 2 kolies. Nikto však nemôže tvrdiť, že potrebuje rovnaký pohon ako dodávka alebo pracovný automobil. Nečakane, rovnako ako 4x4 dodávka disponuje pohonom „všetkých“ kolies. Aby dokázala stolička zvládať určené využitie, dostalo toto inteligentné vozidlo 4-palcové ráfiky z pevného hliníka a pedále s riadením.

LED svetlá, blikajúce svetlá

Keďže možno predpokladať, že nový majiteľ bude mať rád zábavu, nechýba VW kreslu pôsobivé osvetlenie a svetlá ako stvorené na párty. Počas „jazdy“ majiteľ využíva klasický klaksón a USB nabíjačku pre komfort v tele netradičného dopravného prostriedku.

Dojazd 12 km

Stolička má okrem iného štandardnú výbavu. Elektromotor s dojazdom 12 km. Dojazd zabezpečuje odnímateľná a nabíjateľná batéria. Nečakane, toto zariadenie poskytuje aj úložný priestor o veľkosti 0,005 m3 a ťažné zariadenie, ktorého využitie môže byť nepochopiteľné.

Štandardná výbava

Chce to viac zaujímavých parametrov? Pohodlné sedadlo s vyšívaným logom Volkswagen. Vyhrievanie sedadiel a dotykový displej. Krásny exteriér v metalickom laku. Autori osadili na „palubu“ kresla aj zadnú kameru a 360 stupňový senzor.

VW inteligentné kreslo s dojazdomZdroj: volkswagen.no

Zvukový systém

Nechýbajú reproduktory a zábavný systém s pesničkami, vďaka ktorým budete mať pri sedení pocit, že idete na výlet. Vieš si predstaviť takýto uletený nápad v praxi? Má tento koncept šancu na úspech a získala by si inteligentná stolička s dojazdom záujem potenciálnych zákazníkov?

Zdroj: volkswagen.nohotcars.com

Volkswagen kancelárske kreslo

Video: VW kreslo s dojazdom

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Mercedes-AMG ONE: Najrýchlejšia sériovka Nürburgringu!Nový rekord na populárnom Nürburgring-Nordschleife okruhu! Mercedes-AMG ONE je oficiálne...14. November, 2022
02200-koňové SUV so spotrebou 9 litrov!Odvezie až 2 800 kg, utiahne až 3-tonový príves, pričom dokáže osloviť priemernou spotrebou...12. November, 2022
03530-koňové delo: Čo dokáže traktor za 639 630 eur?Nádrž na naftu s objemom 930 litrov. Váha 16,3 tony. Operuje pri prevádzkovej rýchlosti len...18. November, 2022