Nové štýlové SUV VW Taigo od 17 990 €!

Napriek tomu, že SUV má v portfóliu v podstate každá automobilka a stali sa bežnou súčasťou našich ciest, ich popularita neklesá, ba naopak. A práve preto nám na trhu neustále pribúdajú stále nové a nové modely. Koncern VW si je toho vedomý a preto svet zásobuje ohromným množstvom noviniek. V rôznych častiach sveta ponúka na miestnych trhoch hromadu modelov, ktoré sú napríklad u nás aj celkom neznáme. Jeden z nich prichádza aj ku nám.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
19.12.2021
Diskusia:
Zdroj: autoexpress.co.uk

Nové štýlové SUV VW Taigo...

Auto-moto zaujímavosti

Novinka z Južnej Ameriky

VW sa síce v minulosti vyjadril, že SUV pre neho už nie sú úplne cestou, trhu však treba načúvať a aj preto tu máme SUV, ktoré prichádza z Južnej Ameriky. Tam VW predával svoj model Nivus, ktorý upravili a preniesli ku nám s názvom Taigo. Novinka  sa objavila na portáli autoexpress.co.uk.

Taigo nie je celkom obyčajným SUV, čo je zrejmé na prvý pohľad. Ide o SUV kupé, ktoré sú doménou skôr prémiovej triedy a výrazne drahších SUV. Presne tak, Taigo hlavne s ohľadom na vývoj cien a pomery koncernu VW je jedným z tých dostupnejších. Čo sa týka rozmerov, sme niekde okolo VW T-Cross. Taigo je pochopiteľne nižšie, kvôli karosérií typu SUV kupé, je však širšie a dlhšie. Batožinový priestor je o čosi menší, konkrétne o 17 litrov. Celkovo je objem na úrovni 438 litrov. Interiér je rozmerovo obdobný ako má VW Polo, takže plôjde skôr o kompaktnejšie priestory. Na druhej strane tu budeme mať o čosi priaznivejšiu cenu, ako by ste na prvý pohľad možno očakávali.

Čo sa týka pohonu, tak na výber bude dvojica motorizácií. Buď motor 1,0 TSI s 3 valcami, alebo 1,5 TSI so 4 valcami. Ako je dnes pri imidžových SUV trendom, Taigo bude len predokolka. Takže vyšší podvozok oceníte v jednoduchom teréne, prípadne v meste plnom obrubníkov. Ak sa vrátime k motoru, litrový trojvalec disponuje výkonom 95 koní, najvýkonnejšia motorizácia v podobe 1,5 litrového 4 valcového motora má 150 koní. Tu môžete zvoliť aj 7 stupňový automat.

Čo sa týka výbavy, tú si môžete nakonfigurovať podľa svojich predstáv. Poďme však ku základu, kde nájdete naozaj len ten základ. Manuálna prevodovka, manuálna klimatizácia, elektrické ovládanie okien, skrátka veci, ktoré nájdete v akomkoľvek inom aute v základe. Nuž a cena? VW Taigo bude u nás začínať na 17 990 €. Na moderné a celkom nové SUV kupé vcelku rozumná cena.

Nové štýlové SUV VW Taigo od 17 990 €!Zdroj: autoexpress.co.uk

Nové štýlové SUV VW Taigo od 17 990 €!Zdroj: autoexpress.co.uk

Nové štýlové SUV VW Taigo od 17 990 €!Zdroj: autoexpress.co.uk

Zdroj: autoexpress.co.uk

Zdroj foto: autoexpress.co.uk

 

 

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Pozrite si 5 zaujímavých áut na plyn, ktoré nájdete na Autobazar.EUNie každý potrebuje naftový motor. Niekedy je lepšia kombinácia benzínového agregátu...20. August, 2021
02Škoda CitiGo-Go, český špunt s vnútornosťami z TT-čka!Škoda CitiGo bola ambicióznym projektom vyrobiť európske miniauto. Nápad fajn, ale čo na to...1. Február, 2016
03Oslava jedinečných áut v BratislaveMajitelia najnovších i starších, tiež športových, elegantných, či upravených automobilových...20. Júl, 2015