Nový svetový rekord 725,5 km/h pokoril 69-ročný dôchodca!

Darček Dannyho Thompsona k svojím 70. narodeninám? Pokorenie svetového rekordu! Obyčajne na sedadle vodiča sedí skúsený jazdec v najlepších rokoch. Nový šialený rekord momentálne drží dôchodca. Rovesníci rekordéra už namiesto pretekárskej kariéry vyťahujú protézy z pohára. Svojský hrdina prekonal pozemský rekord s vozidlom poháňaným piestovým motorom. Nový svetový rýchlostný rekord - rýchlosť 725,5 km/h pokorená! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
16.08.2018
Diskusia:

Video: Nový svetový rekord...

Auto-moto zaujímavosti

Písal sa rok 1960. Pretekár Mickey Thompson vyrazil na soľné pláne v Bonneville. So svojím štvorkolesovým Challengerom I bol pripravený na zápis do knihy rekordérov. Dosiahol rýchlosť 654,2 km/h a stal sa prvým Američanom, ktorý pokoril pomyselnú métu 400 mph, približne 643,6 km/h.

Nový svetový rýchlostný rekord - 725,5 km/h pokorený! Darček Dannyho Thompsona k 70. narodeninám!Zdroj: thompsonlsr.com

1968 - Challenger II v hlavných úlohách

O 6 rokov neskôr Thompson opäť v Bonneville vrátil s novým strojom. Jeho Challenger II poháňali 2 silné atmosférické motory Hemi, ktoré boli prispôsobené spaľovaniu špeciálneho pretekárskeho paliva obohateného oxidom dusným. Každý motor roztáčal vždy jednu nápravu výkonom 2 500 koní. Hmotnosť stroja? Približne 2,5 tony.

Nový svetový rýchlostný rekord - 725,5 km/h pokorený! Darček Dannyho Thompsona k 70. narodeninám!Zdroj: youtube.com

Silný príbeh

Mickey rekord nepokoril kvôli zlým poveternostným podmienkam. Pôsobil v organizácii SCORE International, ktorú založil v roku 1973. Čomu sa venovala? Organizovala a mala na starosti uskutočnenie všetkých off-roadových pretekov v Severnej Amerike. Okrem pretekov so spoločníkom vlastnil firmu na výrobu pretekárskych pneumatík. To sa mu stalo osudným.

Nový svetový rýchlostný rekord - 725,5 km/h pokorený! Darček Dannyho Thompsona k svojím 70. narodeninám!Zdroj: pinterest.com

Tragická smrť pretekára

Známy pretekár bol zavraždený s manželkom 2 maskovanými mužmi. Tragická smrť Mickeyho a jeho ženy v jeho dome v Kalifornii zasiahla aj celú automobilovú verejnosť. Páchateľa vraždy sa podarilo odhaliť až v roku 2001. Bol ním pretekárov obchodný partner Goodwin.

Pretekárska kariéra

Thompson Jr. oprášil Challenger II až po dlhých 15. Pretekaniu sa venovať neplánoval, ale "pretekársky gén" zdedený po otcovi ho priviedol späť na dráhu v roku 2003. Výsledok? Thompson Jr. prekonal v Bonneville métu 200 mph - rýchlosť 321,8 km/h!

Pokorené pozemské rýchlostné rekordy ss vozidlom poháňaným piestovým motoromZdroj: thompsonlsr.com

Prekonal otcov rekord a stanovil nový svetový rekord

V roku 2008 Danny riadil najrýchlejší Ford Mustang na svete. Neskôr vytiahol Challenger II zo skladiska a kompletne ho opravil a čiastočne modernizoval. Vtedy pokoril rýchlosť 406,7 mph, 654,4 km/h. Pokoril tak svojho otca i prekonal všetky doterajšie rekordy.

Challenger 2 Danny Thompson@ 2016© Holly Martin - METAL AND SPEED ™ (90 of 310).jpg

Challenger II - nový svetový rekord

Synovi pretekára však výsledok nestačil. Ďalšie úpravy a šialený stroj opäť na dráhe. Rodinný dlhoročný špeciál Challenger II sa na trať postavil pred pár dňami. Ako si Challenger II viedol? 11. augusta zaznamenal nový svetový rýchlostný rekord!

Challenger 2 Danny Thompson@ 2016© Holly Martin - METAL AND SPEED ™ (23 of 310).jpg

Vek je iba číslo

Svojský hrdina stanovil nový pozemský rekord s vozidlom poháňaným piestovým motorom. Prekonal mladších pretekárov a to, že vek je iba číslo, dokázal tým najlepším spôsobom. Nový rekord s viac ako 50-ročným vozidlom a vodičom je dôkazom, že nikdy netreba opúšťať vlastné sny. Thompson starší bol umiestnený do mnohých automobilových siení slávy. Rovnako rekordér Thompson Jr. Existuje lepší spôsob ako privítať 70 "krížikov" vo svojom živote?

Nový svetový rýchlostný rekord - 725,5 km/h pokorený! Darček Dannyho Thompsona k svojím 70. narodeninám!Zdroj: thompsonlsr.com

Darček k 70. narodeninám

Obyčajne na sedadle vodiča sedí skúsený jazdec v najlepších rokoch. Šialené číslo na tachometri dosiahol a najvyššiu nameranú rýchlosť v kategórii prekonal dôchodca. Rovesníci rekordéra už namiesto pretekárskej kariéry vyťahujú protézy z pohára. Darček Dannyho Thompsona k svojím 70. narodeninám, ktoré oslávi už v októbri? Pokorenie svetového rekordu! 

Nový svetový rekord 725,5 km/h pokoril 69-ročný dôchodca!

Rýchlosť 725,5 km/h pokorená! 

Nový svetový rýchlostný rekord priniesol viac ako jedno prekvapenie. Rýchlosť 725,5 km/h pokorená! Extrémna rýchlosť. Skvelé reakcie vodiča. Dokonalé vodičské umenie. Nenechaj si ujsť, ako pri rýchlosti 692 km/h skúsený Danny vyrovnáva šmyk! Pozri si videá z rekordu. Budeš sledovať so zatajeným dychom!

Nový svetový rýchlostný rekord - 725,5 km/h pokorený! Darček Dannyho Thompsona k 70. narodeninám!Zdroj: thompsonlsr.com

Zdroj: thomsonautoweek.com, digitaltrends.com, dailymail.co.uk, hemmings.com, blog.keithberr.com

Nový svetový rýchlostný rekord - 725,5 km/h Danny Thompson

Video: Nový svetový rekord - Rekordér 70-ročný Danny Thompson - dosiahnutá rýchlosť 725,5 km/h

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01700-koňové monštrum schopné ponoru do hĺbky 1,8 m! Beštia s dojazdom 500 km - Vytiaz DT-30P odvezie 5 ton nákladu kamkoľvek! 700 koní, ponor...14. August, 2018
02Rekordne nízka spotreba: Len 4,0 l na 100 km!Aké parametre ponúka mimoriadne efektívny dieselový motor Hondy Civic so spotrebou pod 5...12. August, 2018
03Terénny kolos z Ruska: Bytová jednotka, 2-metrové kolesá, 40 ton, 700 koní! Kamaz Arktika - veľavravný názov terénneho monštra, ktoré dokáže zdolať nielen Severný pól!...8. August, 2018