Opel Astra Sports Tourer: Veľký kufor a hybridné pohony prichádzajú

Nevolajte ju Caravan, tak Opel volal Astry s karosériou kombi kedysi. Najnovšie generácie Oplov však prezentujú trochu iný životný štýl a z usadlých modelov Caravan je nový Sports Tourer, tak sa predsa volá Astra kombi už dlhšie. Akurát teraz prichádza s novou generáciou, ktorá vyzerá omnoho dynamickejšie.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
02.12.2021
Diskusia:
Zdroj: Opel

Opel Astra Sports Tourer:...

Auto-moto zaujímavosti

Tvary novej Astry s praktickou karosériou vychádzajú nielen z hatchbacku, ale vlastne z aktuálneho dizajnového štýlu, ktorý automobilka používa postupne na všetkých modeloch. Predná maska má označenie Vizor a predvádza zatemnenú prednú masku chladiča, na ktorú nadväzujú LED svetlá. Tie sú už v štandardnej výbave. V ponuke budú aj pixelové LED svetlomety Intelli-Lux LED, ktoré dokážu osvetliť presne tú časť vozovky, ktorú vodič potrebuje.

Opel Astra Sports Tourer: Veľký kufor a hybridné pohony prichádzajúZdroj: Opel

To hlavné sa udialo vzadu. Predĺženie vyzerá vkusne a na poslednom stĺpiku karosérie je línia pripomínajúca žraločiu plutvu. Akurát tá vynikne najlepšie v prípade, ak má Astra kontrastnú čiernu strechu. Na oficiálnych fotkách s modrou farbou tento kúsok dizajnu funguje naozaj výborne.

Predĺžená línia strechy a predĺžená zadná časť vytvárajú pri bočnom pohľade vyváženejší vzhľad ako má hatchback s krátkym zadkom. Ale Astra Sports Tourer nie je len o celkovom predĺžení zadného rázvoru, pribudlo 57 milimetrov oproti hatchbacku. Ale zaujímavé sú čísla aj v porovnaní s predchodcom. Kým predchádzajúca Astra Sports Tourer mala o 70 milimetrov kratší rázvor, celková dĺžka bola o 60 milimetrov väčšia. To znamená, že nový model je síce kompaktnejší, ale ponúka viac miesta pre pasažierov vzadu.

Opel Astra Sports Tourer: Veľký kufor a hybridné pohony prichádzajúZdroj: Opel

A priestor je nielen pre pasažierov. Batožinový priestor má obrovský objem 608 litrov. Po sklopení sedadiel je to až 1608 litrov. Avšak tieto hodnoty platia ak auto nie je plug-in hybrid. Ak má takéto alternatívne pohonné ústrojenstvo, tak sa batožinový priestor trochu zmenší. Avšak stále sa dá považovať za veľký, lebo má štandardne 548 litrov a po sklopení zadných sedadiel stále 1574 litrov. Sedadlá sú rozdelené v pomere 40:20:40 v základnej výbave. Za túto dávku praktickosti netreba priplácať. A rovnako v základnej výbave bude nastaviteľná výška dna batožinového priestoru. Variabilita bude teda na veľmi dobrej úrovni. Zasúvací kryt je zase možné odložiť bez ohľadu na to, v ktorej polohe je podlaha.

Opel Astra Sports Tourer: Veľký kufor a hybridné pohony prichádzajúZdroj: Opel

Predná časť interiéru ostala rovnaká ako má hatchback. To znamená čisté línie prístrojovej dosky a dva displeje, prípadne tretí Head-up displej. Ale tiež to znamená predné sedadlá, ktoré majú certifikát pre zdravý chrbát. Sedadlá majú široký rozsah nastavenia jednotlivých parametrov a v prípade čalúnenia kožou Nappa môžu mať aj ventiláciu, vyhrievanie a masáž. Vyhrievanie sedadiel je dostupné aj pre vonkajšie zadné sedadlá.

Ponuka pohonných jednotiek, tá základná, bude obsahovať dve verzie 1,2-litrového trojvalca spaľujúceho benzín a naftový štvorvalec s objemom 1,5 litra. Dve verzie benzínového motora ponúknu 81 kW (110 k) a 96 kW (130 k). V ponuke bude nielen manuálna šesťstupňová prevodovka, ale tiež osemstupňový automat. Nafta bude mať výkon 96 kW (130 k) a tiež rovnakú voľbu prevodoviek.

Opel Astra Sports Tourer: Veľký kufor a hybridné pohony prichádzajúZdroj: Opel

V Astre Sports Tourer budú aj plug-in hybridné verzie. Tá slabšia bude mať celkový výkon 132 kW (180 k) a výkonnejšia ponúkne 165 kW (225 k), čo vlastne z tejto Astry robí najvýkonnejšiu od čias modelov OPC.

Opel Astra Sports Tourer: Veľký kufor a hybridné pohony prichádzajúZdroj: Opel

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Opel Grandland X má stále čo povedať, plug-in je fakt rýchlyAutomobilka Opel nedávno modernizovala model Grandland, ktorý zo svojho mena stratil...12. Október, 2021
02Peugeot 3008 Hybrid4: Koľko prejde na nabitie a koľko sa nabíja?Automobilka Peugeot inovovala všetky verzie modelu 3008 a to vrátane najvýkonnejšej...23. November, 2021
037 miestne kombi Mercedes AMG na predaj!Mercedes, bájna značka, ktorá sa teší celosvetovo obrovskej popularite. Trojcípa hviezda je...3. Október, 2021