Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Opel Corsa oslavuje 40 rokov, má aj špeciálnu sériu

Automobilka Opel ukázala model Corsa za už v roku 1982 a aktuálne, 40 rokov odvtedy je na trhu šiesta generácia modelu. Automobilka začala ponuku svojho malého modelu v roku 1982, konkrétne v septembri a model začínal na trhoch vo Francúzsku, Taliansku a Španielsku, kde mali malé autá podiel 34 až 43%. V ponuke bola ako trojdverový hatchback, 5-dverový hatchback, ale aj dvojdverový a štvordverový sedan.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
29.06.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Opel

Opel Corsa oslavuje 40...

Auto-moto zaujímavosti

Aktuálna generácia má ponuku karosérií výrazne obmedzenú a pozostáva výlučne z jednej verzie, konkrétne z päťdverového hatchbacku. Ako pripomienka 40 rokov vozidla prichádza špeciálna séria, ktorá bude trochu odlišná od ostatných kusov modelu.

Opel Corsa oslavuje 40 rokov, má aj špeciálnu sériuZdroj: Opel

Základom odlišnosti bude červená farba označená ako Rekord Red, presne tá istá, s ktorou bojovala aj prvá generácia Corsy. Kým prvá generácia disponovala čiernymi nárazníkmi a čierny lištami, nový model takéto dizajnové prvky prosté nemôže mať. Dvojfarebný vzhľad sa automobilke podarilo dosiahnuť čiernou farbou strechy. Takisto čierne sú aj zrkadla a čiernou je nalakovaná kompletne aj predná maska a tiež spojler na piatych dverách. Na vytvorenie dvojfarebného vzhľadu s kombináciou červenej a čiernej použila automobilka aj čierne lemy okien, ale aj čierne znaky. Rovnakou farbou lakované sú aj 17-palcové disky z ľahkých zliatin. Našťastie sú lesklé a nie matné.

Opel Corsa oslavuje 40 rokov, má aj špeciálnu sériuZdroj: Opel

Interiér modelu Corsa 40 predvádza odkaz do minulosti vo forme károvaného čalúnenia sedadiel, ktoré bolo obľúbené práve v osemdesiatych rokoch a do súčasnosti si ho vlastne zachoval iba Volskwagen pre svoje športové verzie Golfu s označeniami GTI a GTD. Ak sa vám takýto štýl páči, tak Opel ponúkne aj špeciálnu sériu ponožiek práve s týmto vzorom ladiacim so sedadlami. Do interiéru sa dostane aj malý štítok označujúci poradové číslo v rámci série. To bude od 0001 do 1982. Týmto údajom sa dostávame aj k celkovému počtu kusov tejto obmedzenej série ku štyridsiatim rokom vozidla.

Opel Corsa oslavuje 40 rokov, má aj špeciálnu sériuZdroj: Opel

Špeciálne série sú aj o vylepšenej výbave. Preto má Corsa 40 aj automatické LEDkové predné svetla, či pripojiteľnosť telefónov cez Apple CarPlay alebo Android Auto. Tieto sú však iba káblové. Z bezpečnostných prvkov bude mať Corsa 40 varovanie pred kolíziou a automatické núdzové brzdenie spojené s detekciou chodcov.

Ponuka malého Oplu,, v špeciálnej sérii, bude síce obmedzená počtom kusov na spomenutých 1982, ale nebude výrazne obmedzená na konkrétne motory. V ponuke by tak mali byť ako spaľovacie agregáty, tak elektrická verzia Corsa-e. Elektrická verzia bude najvýkonnejšia a ponúkne výkon 100 kW (136 k), pričom batériu má s kapacitou 50 kWh a táto kombinácia vystačí takmer na 330 km dojazdu. Z benzínových agregátov bude určite v ponuke 1,2-litrový trojvalec s prepĺňaním, ktorý prichádza s výkonom až 96 kW (130 k) a môže byť kombinovaný dokonca aj s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Opel Corsa oslavuje 40 rokov, má aj špeciálnu sériuZdroj: Opel

Od roku 1982 sa Oplu podarilo predať až 14 000 000 kusov vozidiel s názvom Corsa. V súčasnosti, 6. generácia, prichádza už pod krídlami nového materského koncernu Stellantis a prináša teda spoločnú platformu, spoločné motory, ale aj možnosť elektrického vozidla. Jediná škoda je, že v ponuke nie je výkonný 1,2-litrový motor s 114 kW (155 k), ktorý by mohol hrdo niesť označenie GSi. V takom prípade by bol z Corsy malý hothatch.

Opel Corsa oslavuje 40 rokov, má aj špeciálnu sériuZdroj: Opel

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Dacia Jogger LPG: Iný hybrid (koľko dá na nádrž LPG?)Dacia Jogger si postupne získava svojich zákazníkov. Je to ťažký prechod od...28. Jún, 2022
02Bentley Flying Spur dostane novú športovejšiu verziu SBentley pripravil pre svojich zákazníkov ďalšiu verziu modelu Flying Spur, konkrétne...19. Jún, 2022
03Opel Grandland: Do bežného sveta stačí aj trojvalec Nie je to tak dávno, čo Opel ukázal modernizovanú verziu modelu Grandland. Ten prichádza s...24. Máj, 2022