Peugeot 208 podľa predstáv? Program Individual to dokáže

Automobilka Peugeot predstavila nový program s názvom Individual. Ak toto slovíčko už poznáte, tak ho používa aj BMW. Presne o tom istom tento program je. Je o snahe poskytnúť zákazníkovi niečo unikátne a jedinečné, čo by bolo odrazom jeho vlastnej individuality a spôsobilo by, že by jeho auto vyčnievalo a bolo by niečím špecifické.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
05.10.2022
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Peugeot 208 podľa...

Auto-moto zaujímavosti

Závod Stellantis v Trnave a jeho divízia Peugeot bude prvou v masovej výrobe automobilky, ktorá takéto niečo ponúkne. Zmeny sa týkajú, samozrejme, vecí, ktoré nie sú extrémne náročné, lebo napríklad úplne špecifickú farbu za 20 000 € by si na Peugeot 208 absolútne nikto nekúpil. Veď by stála viac, než samotné vozidlo. Preto tím v automobilke našiel elegantný kompromis medzi individualizáciu a cenovou prijateľnosťou.

Peugeot 208 podľa predstáv? Program Individual to dokážeZdroj: Autobazar.EU

Všetko začína pri úprave vzhľadu niečím ako tetovaniami na spätné zrkadlá a viečko nádrže. Na viečko nádrže prichádza plotrom vyrezaná nálepka z naozaj kvalitnej fólie, ktorá je násobne lepšia ako klasické fólie používané na bežné veci. To znamená, že Stellantis Trnava udáva životnosť minimálne 5 rokov. Na spätne zrkadlá sa motívy dostávajú znova veľmi jemnou fóliou, ktorá je prekrytá niekoľkými vrstvami laku a vo finále vybrúsená do hladkého povrchu. Takáto základná úprava má stáť 250 €.

Peugeot 208 podľa predstáv? Program Individual to dokážeZdroj: Autobazar.EU

O krôčik vyššie je ďalší stupeň, ktorý je za šesťsto eur a pridáva ku celku lakované diely na karosérii a niektoré prvky potiahnuté fóliou. Taktiež pridáva do balíka špeciálnu nálepku v interiéri. Toľko málo stačí na reálne odlíšenie od davu a ostatných obyčajných áut. Na ozvláštnenie karosérie využíva Stellantis technológiu, ktorá spočíva v tom, že fólia ide na vozidlo zahriata a jedným pokusom. V prípade odlupovania by na fólii mohli ostať jemné pásy, ktoré by nevyzerali úplne dokonale. Pri takejto technike lepenia je 100% šanca, že všetko bude vyzerať tak ako má a aj reálne vydrží určitú dobu bez akýchkoľvek problémov.

Peugeot 208 podľa predstáv? Program Individual to dokážeZdroj: Autobazar.EU

Najvyšším stupňom individualizácie, ktorý automobilka ponúkne v predpripravenom balíku je celopolep vozidla. Ten bude za 1300 €. V základe budú dostupné niekoľké motívy, z ktorých bude možné vyberať. Avšak automobilka dokáže ponúknuť aj špeciálne alternatívy pre tých, ktorí chcú byť naozaj jedineční. V každom prípade sú ceny za takéto vylepšenia veľmi priaznivé a automobilka ich aplikuje už vo výrobnom procese. Je to jednoduchšie ako dodatočné riešenie situácie, lebo priamo vo fabrike vedia vozidlo odmastniť a nachystať priamo novú karosériu na prispôsobenie konkrétnemu zákazníkovi.

Peugeot 208 podľa predstáv? Program Individual to dokážeZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Volkswagen T-Roc R: Pocket monster za priaznivú cenuVolkswagen pri dvadsaťročnici svojej divízie R inovoval väčšinu svojich modelov a dal im...4. Október, 2022
02Aj Peugeot e-208 dostane novú sústavu pohonu z e-308Peugeot len nedávno ukázal svoju novú elektrickú zbraň s názvom e-308 a už teraz je jasné,...29. September, 2022
03Peugeot 308 PHEV: Keď krása zatieni všetky ostatné pozitívaPeugeot má v modelovom portfóluí už nejaký čas novú generáciu modelu 308. Je to tretia...6. September, 2022