Prichádza Volkswagen ID.4 GTX, má dva motory a pohon všetkých kolies

Volkswagen pridáva nové verzie elektrických vozdiel do ponuky. Najnovším prírastkom je aktuálne výkonná verzia modelu ID.4. Je označená spojením písmen GTX, z čoho GT znamená športovejšie zameranie modelu a X značí pohon všetkých kolies, čo tiež naznačuje, že má viac motorov ako bežný model.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
27.08.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Prichádza Volkswagen ID.4...

Auto-moto zaujímavosti

Nová verzia elektromobilu, ktorý je na Slovensku obľúbenejší ako menší ID.3, má nielen viac výkonu, ale aj zmenenú vizáž. Má kompletne lakovanú karosériu a tiež iný predný nárazník. Ten dostal výrazný svetelný podpis v podobe troch kosoštvorcov na oboch stranách nárazníka a predok ozvláštni tiež lakovaná maska chladiča, ktorá bude poznávacím znamením.

Štandardne pre vrcholnú verziu budú aj adaptívne svetlá IQ Light a na bokoch pribudnú označenia s logom GTX. Lakované prahy a nové 20-palcové zliatinové disky budú už len príjemným bonusom. Vzadu sa tiež zmení nárazník, špecifický pre tento model a pribudnú 3D zadné svetlá. Exkluzívnou pre GTX bude aj červená metalíza King’s.

Prichádza Volkswagen ID.4 GTX, má dva motory a pohon všetkých koliesZdroj: Autobazar.EU

Vnútro tiež prinesie niekoľko zmien. Prístrojová doska a výplne dverí majú modré plochy prešívané červenou niťou. Na prahoch bude žiariť logo GTX a rovnaké logo bude aj na volante. Celkovo pôsobí interiér športovejšie ako pri zkladných verziách. Športovejšie budú aj predné sedadlá.

Ale to hlavné sa udialo skryte, to nevidno. Dokonca sa nezmenil ani objem batožinového priestoru a priestoru pre posádku. Kým vzadu je motor s výkonom 150 kW (204 k), vpredu pribudol druhý elektromotor s výkonom 80 kW (109 k). Celkovo to je 220 kW (299 k).

Prichádza Volkswagen ID.4 GTX, má dva motory a pohon všetkých koliesZdroj: Autobazar.EU

Pohon všetkých kolies je práve tým, ktorý zabezpečí športovejšie jazdné vlastnosti. Distribuuje totiž energiu na každé koleso samostatne a prináša nový režim Traction. Tento režim zabezpečuje najlepšiu priľnavosť aj za zhoršených podmienok. Pri rozjazde je vždy aktivovaný pohon všetkých kolies, ale pri jazde už nemusí byť, je spínaný len podľa potreby.

Pohon všetkých kolies bude mať viacero režimov. V režime Eco je všetko prispôsobené rozumnému využívaniu energie batérie. Primárne je auto zadokolkou a predné kolesá sa pripájajú až keď je to nutné. Podobne je na tom režim Comfort, ale štvorkolka príde k slovu viackrát. V režime Sport je stále priorita pohonu zadnej nápravy, čo má zabezpečiť lepšiu odozvu a dynamiku.

Prichádza Volkswagen ID.4 GTX, má dva motory a pohon všetkých kolies

Prísun energie má v na starosti batéria s kapacitou 82 kWh, z čoho je využiteľných 77 kWh. Má 288 článkov, 12 modulov a hmotnosť 489 kilogramov. Oproti ostatným ID.4 bude mať GTX maximálny rýchlosť posunutú z 160 na 180 kilometrov za hodinu. Na stovku sa tento model dostane za 6,2 sekundy. ID.4 GTX bude disponovať možnosťou nabíjania výkonom až 125 kW. Na jedno nabitie prejde 340-480 kilometrov. Oproti zadokolke je to skrátenie dojadzu o 50-100 kilometrov, ktoré je vyvážené vyšším výkonom.

Prichádza Volkswagen ID.4 GTX, má dva motory a pohon všetkých koliesZdroj: Autobazar.EU

Zásadnou informáciou je tiež, že ID.4 GTX bude stáť od 53 180 eur. Porovnanie s verziou Pro, ktorá má tiež rovnakú batériu, ale len jeden motor, hovorí, že za štvorkolku a športovejšiu verziu GTX si priplatíte približne 9 000 eur. Najväčším konkurentom tohto auta bude Enyaq, keďže aj preň je v ponuke dvojmotorová verzia 80X, avšak s nižším výkonom. A svojim spôsobom môže ID.4 GTX konkurovať aj niektorým verziám Tesly Model Y.

Prichádza Volkswagen ID.4 GTX, má dva motory a pohon všetkých koliesZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ak nepotrebujete SUV, tak je Volkswagen Golf R Variant univerzálnym automVolkswagen ukázal ôsmu generáciu Golfu stále len nedávno, ale postupne rozširuje portfólio...30. Júl, 2021
02Poznáme cenu Volksagenu Tiguan Allspace, za viac miesta dáte 3 000 eurAj Volkswagen surfuje na vlne popularity SUV. Má ich v každej kategórii, ale najnovším...5. August, 2021
03 Unikátny Salón Elektromobilov tentokrát v Košiciach Po úspešnej akcii Salón Elektromobilov 2021 v Bory Mall, ktorá predstavila viac ako 60...24. August, 2021