RAESR Tachyon Speed: Nové 1250-koňové monštrum

Extrémne parametre, brutálny výkon, tak by sa dalo opísať RAESR Tachyon Speed monštrum s výkonom 1250 koní. Tento stroj neznámej značky s futuristickým dizajnom ťa chytí za srdce nielen výkonom, ale aj príbehom. Elektrický RAESR je dokonalá cestná stíhačka pre náročných! Posúď sám. Čo dokáže neznáma mašina s aerodynamickým tvarom s extrémnou cenovkou? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.07.2020
Diskusia:

Video: Raesr Tachyon Speed...

Auto-moto zaujímavosti

Najväčšími hráčmi na poli rýchlych automobilov bývajú renomované značky. Z času na čas sa na obzore objaví výnimočný superšport neznámej značky, ktorý dokáže ohúriť a získať si tvoju pozornosť už na prvý pohľad. Toto dokáže práve neznámy hráč na trhu, RAESR Tachyon Speed. Tento 1 250-koňový stroj neznámej značky ťa chytí za srdce nielen výkonom, ale aj príbehom.

RAESR Tachyon Speed monštrum - extrémne parametre, brutálny výkonZdroj: youtube.com/Exotic Affinity

Cestná stíhačka pre náročných

Cestná stíhačka pre náročných? Pri pohľade na tento 4-kolesový koráb ťa určite napadne otázka, či je určený pre tento svet. Strohý dizajn a aerodynamické telo ponúkajú parametre, ktoré mu môžu závidieť iné moderné superšporty.

Investície vs. úspech na trhu

Príchod výnimočnej mašiny vyžaduje veľkú investíciu finančných prostriedkov. To si môžu s výsledkom zisku dovoliť často len známe automobilky. Nová doba však praje pripraveným. O modely, schopné zažiariť, nie je núdza ani medzi menej známymi značkami. Pre veľké firmy nemusí predstavenie neúspešného modelu znamenať devastačné následky. Ak automobil neznámej značky na trhu neuspeje, môže to znamenať pre malú značku stratu znamenajúcu jasný koniec veľkého sna o budúcnosti plnej úspechov. V tomto prípade sa to zrejme nestane.

Dostatočné marže

Mimoriadne zaujímavé parametre priam volajú po obdive. Zdá sa, že automobilka RAESR zvolila správnu stratégiu. Ak si bude účtovať dostatočne vysoké marže na pokrytie nákladov a vytvorenie zisku, má v boji s konkurenciou vyhraný boj. Na svete už máme niekoľko nečakane úspešných „malosérioviek,“ ktoré ako Pagani alebo Koenigsegg sú tŕňom v oku veľkých hráčov segmentu.

RAESR Tachyon Speed monštrum - extrémne parametre, brutálny výkonZdroj: jalopnik.com/Philippe MartinFez / Jalopnik

Taktika Tesly

Títo výnimoční králi malosériovej výroby dokážu robiť „veci“ inak ako konkurencia. Obyčajne obsadia kategórie, ktoré iným väčším firmám pripadajú z hľadiska zisku málo zaujímavé. Zväčša ide o taktiku podobnú Tesle. Napriek obvyklej ročnej strate, automobilka naďalej funguje vďaka investorom, ktorí veria v jej produkty a projekty a sú ochotní sa na ich realizácii podieľať. Nie vždy ide len o značku a peniaze.

Elektrický pohon

Práve elektrický pohon ponúka možnosť vysokého výkonu pri celkom malých nákladoch na vývoj. Elektrický pohon je príležitosťou pre nových výrobcov vďaka jednoduchosti a nízkym nákladom. Naopak vyrobiť kvalitný a spoľahlivý klasický spaľovací motor je doslova veda. Ďalšou výzvou je práve spôsob, ako ukočírovať zúrivé stádo koní pod kapotou.

RAESR Tachyon Speed monštrum - extrémne parametre, brutálny výkonZdroj: jalopnik.com

Elektrický športiak – konkurencia Tesly

Tu prichádza do hry ďalšia otázka. Môžeme sa opäť tešiť na „boom“ automobilov s elektrickým pohonom, ktoré sa bez problémov stanú kráľmi šprintu a extrémneho zrýchlenia na krátkej trati? Momentálne sa pozeráš na adepta na víťaza kategórie – elektrický šialenec roka. Za jeho vznikom stojí firma Rice Advanced Engineering Systems and Research čiže RAESR, čítaj "rejsr" a rozumej racer, v preklade pretekár. Názov sa viac ako hodí.

Cena

Automobil odvezie dvoch pasažierov, netradične usadených za sebou, ako v stíhačke. Zaujíma ťa cena? Tá svieti červenou, Kto však túži po jedinečnom stroji zatiaľ v podobe testovacieho prototypu, na cenu rozhodne nepozerá. Pohybuje sa od 750 000 – 1 500 000 dolárov v prepočte od 650 000 eur do 1 300 000 eur.

RAESR Tachyon Speed monštrum - extrémne parametre, brutálny výkonZdroj: jalopnik.com/Philippe MartinFez

Drsné parametre

Tachyon Speed disponuje spomínaným výkon až  1 250 koní. Výkon zabezpečuje celkom až 6 elektromotorov. Celková hmotnosť vozidla je v pomere k výkonu skoro 1:1, teda 1 338 kg k výkonu 1 250 koní. Čo to znamená? Výrobca sľubuje nadzvukové zrýchlenie. Či svoje predsavzatie splní, to sa dozvieme už čoskoro. Dovtedy sa pokochaj pohľadom na funkčný prototyp zachytený na cestách v Los Angeles. Ako sa ti nová chuťovka páči?

Zdroj: https://www.raesr.com/jalopnik.com

Raesr Tachyon Speed monštrum

Raesr Tachyon Speed monštrum

Video: Raesr Tachyon Speed monštrum

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Mustang delo na predaj: 650 koní, nájazd len 1 600 km!Väčšina automobilových skvostov, ktoré si zahrali v slávnych filmoch, cenovkou hrubo...8. August, 2020
02Naháňačka: Ford Fiesta vs. policajný vrtuľníkNiekoľko hodinová naháňačka sa na cestách len tak nevidí. Policajní...24. Júl, 2020
03Video: Najväčší traktor na svete - Výmena pneumatík Ak patríš medzi skutočných automobilových fanúšikov, určite sa zaujímaš o najväčšie mašiny...6. August, 2020