Rolls-Royce Black Badge nemusí byť len čierny

Rolls-Royce ponúka naozaj širokú škálu možností individualizácie, čiže prispôsobenia svojich modelov akýmkoľvek požiadavkám zákazníka. A jedna z ponúk sa volá Black Badge. Názov však nehovorí o farbách, tie môžu stále byť hocijaké, podľa výberu. Dokazuje to nová séria Neon Nights, ktorá predvádza trochu výraznejšie odtiene.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
15.12.2020
Diskusia:

Rolls-Royce Black Badge...

Auto-moto zaujímavosti

V rámci  Black Badge aktuálne fungujú tri modely, Wraith, Dawn a Cullinan. Séria s odtieňmi Neon Lights bude dostupná po celom svete a reflektuje tak minuloročnú úspešnú sériu s pastelovými farbami. Neon Lights ponúkne tri farby, ktoré sú inšpirované prírodou.

Na prezentačných fotkách je kupé Wraith odeté do Lime Rock Green farby. Tá sa inšpirovala austrálskou stromovou žabou, ktorá má podobný odtieň ako je na tomto vozidle. Červená Eagle Rock Red, prezentovaná kabrioletom Dawn, zase odkazuje na vždy zelený strom pôvodom z Havajských ostrovov. Na Cullinane je modrá Mirabeau Blue, ktorá má zase pôvod v sfarebení motýľa z južnej Ameriky.

Rolls-Royce Black Badge nemusí byť len čiernyZdroj: Rolls-Royce

Automobilka hovorí: „Neon Nights je rozonujúca trilógia modelov Black Badge, ktorá je naozaj inšpirovaná prírodou. Úplne nové farby z palety Bespoke sú určené pre verzie modelov Wraith, Dawn a Cullinan, pre temnejších členov rodiny Rolls-Royce.“

Všetky tri autá, teda záleži od zvolenej farby, dostanú do interiéru zodpovedajúce farebné detaily. Napríklad, pre Rolls-Royce unikátny, obklad Technical Fiber má pre spolujazdcom podsvietenie, ktoré má znázorňovať rozptyl svetla spôsobený rýchlosťou.

Rolls-Royce Black Badge nemusí byť len čiernyZdroj: Rolls-Royce

Pre Dawn a Wraith bude na výber z dvojice farieb čalúnenia. Jedna bude sivá Scivaro a druhá biela Arctic.

Háčikom tejto série je, že ju bude možné objednať, na začiatok, len v predajni Rolls-Royce v americkej Kalifornii. A séria bude naviac aj výrazne obmedzená počtom kusov. Na svete tak bude len po troch kusoch z každej farby, ktorú Neon Lights reprezentujú.

Rolls-Royce Black Badge nemusí byť len čiernyZdroj: Rolls-Royce

Pre všetky kusy bude dostupná soška Spirit of Ecstasy prevedená v čiernej farbe. Svietiacu sošku automobilka musí kvôli pokynu Európskej únie stiahnuť z trhu. To je celkom škoda, lebo stačilo nastaviť, aby počas jazdy nesvietila a bol by problém vyriešený. Podobne to má predsa aj BMW X6 s podsvietením prednej masky.

Pri Neon Lights je však jedna vec jasná vopred. Toto nebude ako špeciálna séria Citroënu C3 s výrazným zvýhodnením. Toto bude mať cenu vyššiu, lebo bude mať naviac dávku exkluzívnosti.

Rolls-Royce Black Badge nemusí byť len čiernyZdroj: Rolls-Royce

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Bentley Flying Spur je dostupné s V8. Stačí mu?Bentley má celkom vyprofilovanú ponuku motorov a postupne z ponuky Bentaygy zmizli aj...20. Október, 2020
02Nová služba Premium a nový balíček Až na MesiacOd 1.12.2020 môžete na zvýhodnenie vášho inzerátu využívať novú doplnkovú službu Premium....9. December, 2020
03Test: BMW X5M Competition – Tsunami výkonuBMW X5 je na trhu už od roku 1999, ale za tých 21 rokov už ukazuje svoju štvrtú generáciu,...30. September, 2020