Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Singer šokuje ďalším krásnym modelom, teraz bez strechy

Vozidla s logom Singer sú už dlhoročne veľmi populárne a predstavujú staré modely automobilky Porsche prerobené na súčasnú bezpečnostnú a technologickú úroveň. Aktuálne sa čoraz viac rozširuje v týchto úpravách generácia 964, ale sú to zatiaľ len štúdie, kvôli kapacitným obmedzeniam.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
24.08.2022
Diskusia:
Zdroj: Singer

Singer šokuje ďalším...

Auto-moto zaujímavosti

Najnovšia verzia, ktorá nesie označenie Singer Porsche 911 Turbo je s otvorenou strechou. Zámerom tejto štúdie je zvýrazniť zážitok z prvého superšportového vozidla od Porsche pomocou oživenia výkonu a spracovania a hlavne technológií.

Singer si pre túto úlohu vybral práve vzduchom chladené Porsche, ktoré má karosériu z karbónu nalakovanú červenou farbou Cadiz Red. K nej sa výborne hodia čierne doplnky a disky s tvarom rešpektujúcim pôvodnú éru vozidla. Vyzerajú presne tak ako by ich vyrobila firma Fuchs.

Singer šokuje ďalším krásnym modelom, teraz bez strechyZdroj: Singer

Vnútro tiež prešlo prerodom a vyzerá modernejšie a stále adekvátne dobe. Nové prístroje pred vodičom sú dôkazom tvrdenia a rovnako tak nové sedadlá s integrovanou opierkou hlavy a čalúnením kožou a károvanou látkou. Toto auto má stále aj zadné sedadlá, ktoré sú síce núdzové, ale prídu vhod pri presunoch s otvorenou strechou. Ku farbe čalúnenia stredu sedačiek sa hodí aj lišta z dreva na prístrojovej doske a stredovej konzole. Práve na stredovej konzole sú nabíjacie plochy pre bezdrôtové nabíjanie mobilných telefónov.

Singer šokuje ďalším krásnym modelom, teraz bez strechyZdroj: Singer

Singer pod zadnú kapotu nainštaloval vzduchom chladený plochý šesťvalec objemom 3,8 litra. Má dve turbá a celkový výkon 375 kW (510 k). Výkon smeruje cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku na zadné kolesá. Táto verzia teda ostáva stále dostatočne zaujímavou aj pre fanúšikov jazdy bez výraznej asistencie elektronických pomocníkov. Výrazným asistentom sú však keramické brzdy, ktoré dokážu auto naozaj rýchlo spacifikovať a zastaviť.

Singer šokuje ďalším krásnym modelom, teraz bez strechyZdroj: Singer

Veľkou nevýhodou, v prípade Singeru, je dostupnosť vozidiel. Samotný úpravca a tvorca znovuzrodenia tvrdí, že na najbližších niekoľko rokov má úplne plné kapacity a zatiaľ neakceptuje žiadne nové objednávky. Tie vozidlá, ktoré sú aktuálne postavené sú teda cenovo výrazne vyššie ako by mohli byť, keby je ich viac. Stále sú inšpiráciou pre mnohých, pretože Singer posunul majstrovstvo restomodov do sfér, o ktorých sa predtým nikomu ani nesnívalo. Jeho počínanie tak nasleduje hneď niekoľko ďalších výrobcov a úpravcov aj iných značiek vozidiel.

Singer šokuje ďalším krásnym modelom, teraz bez strechyZdroj: Singer

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lamborghini potunilo Urus, predstavilo PerformanteLamborghini svojim modelom Urus pretavilo celkovú ponuku športových modelov do terajšieho...22. August, 2022
02Dodge má nový Hornet, Alfu Romeo nezaprieDodge predstavil nový automobil, ktorý tituluje ako najrýchlejšie a najvýkonnejšie...23. August, 2022
03Meyer Manx 2.0 Electric: Legendárna bugina sa vracia ako elektromobilKaždý určite videl v nejakom filme buginu s charakteristickými tvarmi, ktorá mala kedysi...16. August, 2022