Škoda Octavia IV: Najväčšie vychytávky výbavy

Škoda predstavila dlho očakávanú novú generáciu ikonického modelu značky. Nová Octavia IV prekvapila aj s novým dizajnom a technikou. Niektoré prvky výbavy si doslova pýtajú tvoju pozornosť. Tieto zaujímavé riešenia novinky si rozhodne nesmieš nechať ujsť!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.11.2019
Diskusia:

Video: Vychytávky 2020...

Auto-moto zaujímavosti

Škoda predstavila dlho očakávanú novú generáciu ikonického modelu značky. Nová Octavia IV prekvapila aj s novým dizajnom a technikou. Niektoré prvky výbavy si doslova pýtajú tvoju pozornosť. Tieto zaujímavé riešenia novinky si rozhodne nesmieš nechať ujsť!

Nová Škoda Octavia IVZdroj: skoda-auto.sk

Škoda Octavia IV

O pohone, exteriéri a interiéri už vieme všetko. Ktoré ďalšie zaujímavé vlastnosti rozhodne stoja za pozornosť? Simply Clever nebude opäť „na parádu.“ Využiteľnosť dostáva vďaka vlastnostiam novinky úplne nové rozmery. Posúď sám.

Škoda Octavia IVZdroj: skoda-auto.sk

Asistenčné systémy

Štvrtá generácia novej Octavie disponuje silnými „tromfami“ aj na poli asistenčných systémov. Niektoré použil výrobca úplne prvýkrát. Funguje tak, že v prípade hroziacej zrážky s chodcom, cyklistom alebo iným vozidlom okamžite zasahuje do riadenia. Asistent sa tak postará o vyhnutie sa zrážke a zachovanie bezpečnosti.

Pomoc pri vystupovaní

Funkcia varovania pri vystupovaní z vozidla umožňuje bezpečné vystupovanie z vozidla. Vodičovi ešte pred otvorením dverí ohlasuje prítomnosť iného blížiaceho sa vozidla alebo iného účastníka premávky.

Škoda Octavia IVZdroj: skoda-auto.sk

Núdzové zastavenie

Už známou funkciou, ktorá sa osvedčila aj pri iných modeloch koncernu, je asistent núdzového zastavenia. Stane sa tak v momente, keď vodič nereaguje na výzvu opätovného chytenia sa volantu a pokračovania v ceste.

Dokonalé Simply Clever riešenia

Praktický USB-C konektor je len 1 z mnohých vychytávok, ktoré Škoda IV ponúka svojím zákazníkom. Tvoj komfort zvýši balíček pre spanie, komfortné plniace hrdlo pre AdBlue alebo USB-C konektor na stropnej konzole. Priprav sa na špičkovú funkčnosť.

Vychytávky nová Škoda Octavia IVZdroj: youtube.com/ TV auto

Balíček na spanie

Čo je súčasťou balíčka na spanie? Octavia má presný plán ako vodičom spríjemniť každodenné cestovanie. Súčasťou spacích paketov sú 2 veľké a pohodlné hlavové opierky na zadných sedadlách. Vo výbave nechýba deka, ktorá sa pri cestovaní určite hodí.

Batožinový priestor

Nové sú aj siete v batožinovom priestore, ktoré prešli vlnou vylepšení. Ďalej model ponúka automatické odistenie roletového krytu, ktoré je ponúkané vo verzii kombi. Multifunkčné vrecko pod krytom batožinového priestoru poskytne posádke auta dodatočný úložný priestor.

Vychytávky nová Škoda Octavia IVZdroj: youtube.com/ TV auto

Prvky bezpečnosti a pohodlia

Samozrejmosťou pre majiteľov bude aj možnosť elektronického ovládania detskej poistky. Oko pozorného cestujúceho upúta možnosť využitia 2 praktických odkladacích vreciek na mobilné telefóny na zadnej strane operadiel predných sedadiel.

USB-C konektory

Škoda ponúka 2 USB-C konektory vpredu, ktoré na želanie osadí aj do priestoru zadných sedadiel. Podľa priania nového majiteľa ponúka výrobca možnosť osadenia ďalšieho USB-C konektora naviac v prednej časti. Praktickú časť výbavy, ktorú využije každý vodič je dáždnik umiestnený v odkladacom priestore vo dverách vodiča. Súčasťou originálneho príslušenstva je aj prakticky vymyslené miesto pre metličku, ktorá je zabudovaná v interiéri.

Vychytávky nová Škoda Octavia 2020Zdroj: youtube.com/ TV auto

Originálne príslušenstvo ŠKODA

Vodič ocení aj prítomnosť integrovaného lievika umiestneného v uzávere nádržky ostrekovača čelného skla. Ťažné zariadenie je súčasťou výbavy na želanie. Dá sa aktivovať elektricky stlačením tlačidla v batožinovom priestore.

Škoda Simply Clever škrabka na ľadZdroj: youtube.com/ TV auto

Plniace hrdlo AdBlue

Na cestách sa určite zíde aj plniace hrdlo, ktoré umožňuje tankovanie AdBlue pomocou pištole určenej pre nákladné automobily.

Škoda Simply Clever opierky hlavyZdroj: youtube.com/ TV auto

Vychytávky výbavy

 • Tankovanie kvapaliny AdBlue tiež pištoľou určenú pre nákladné automobily
 • Sieťový program pre batožinový priestor s komfortným otváraním sieťou SigmaQuick
 • 2 vrecká na mobilné telefóny na zadnej strane operadiel predných sedadiel
 • Špeciálne lišty po stranách čelného skla
 • Mechanicky sklopné, elektricky odistiteľné ťažné zariadenie
 • Automatické odblokovanie roletového krytu (kombi od 25. kalendárneho týždňa 2020)
 • Balíček pre spanie (kombi)
 • Integrovaný lievik v uzávere nádržky ostrekovača čelného skla
 • Odkladacia schránka v predných dverách s dáždnikom alebo zmetákom
 • Tieniace rolety pre zadné bočné sklá
 • Elektricky ovládané piate dvere s funkciou Tip-To-Close a virtuálnym pedálom
 • Držiak nápojov vpredu so systémom Easy Open
 • Držiak na tablet na hlavových opierkach a na lakťovej opierke vzadu
 • Držiak na multimediálne prístroje
 • Háčiky na zavesenie tašiek v batožinovom priestore
 • Cargo elementy v batožinovom priestore (dostupné aj pre medzipodlahu)
 • Držiak fliaš s objemom 1,5 l v predných a zadných dverách
 • Škrabka na ľad vo viečku palivovej nádrže s meradlom hĺbky dezénu pneumatík
 • Držiak reflexné vesty vo všetkých dverách
 • Odnímateľný vak na lyže
 • Elektricky ovládaná detská poistka
 • Ukladací priestor vo variabilnej dvojitej podlahe pre roletový kryt

Vychytávky novej Škody Octavia IVZdroj: youtube.com/ TV auto

Tip na rozšírenie výbavy?

Aj ďalšie žiarivé doplnky spríjemnia a povýšia zážitok z jazdy v novinke na najvyššiu možnú úroveň. Ktoré riešenie ťa zaujalo najviac? Aký iný prvok výbavy by si „na palube“ novinky uvítal a chýba? Čo povieš na nového asistenta vyhýbania sa zrážke? Podeľ sa s nami o svoj názor, postrehy a návrhy v komentároch.  

Zdroj: https://www.skoda-auto.sk/news/news-detail/nova-skoda-octavia

Vychytávky výbavy nová Škoda Octavia IV

Video: Premiéra - Nová Škoda Octavia IV

Video: Škoda Octavia IV Simply Clever

Video: Vychytávky 2020 Škoda Octavia Combi

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Kolosálna nehoda: 130-tonový BelAZ vs. lokomotívaInternet žasne pri pohľade na bizarné nehody z našich ciest. Nečakané stretnutie 2 obrích...4. November, 2019
02Akcelerácia 0 - 100 km/h za 1,7 s + výkon 2012 koní!Hypersport Aspark Owl v produkčnej verzii ponúka extrémne parametre, ktoré zdvihnú...18. November, 2019
03Dostupné prémiové SUV za 14 000 €: Nie je z Číny!Renault Arkana - top cena, prémiovka za skvelú cenu!12. November, 2019