Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Slovenské batérie pre elektromobily valcujú svet: Fungujú aj pri -20 °C!

Potvrdený nový investor z USA! Životnosť viac ako 600 000 km. Schopnosť operovať aj pri teplote -20 °C! Sme možnou budúcou uznávanou veľmocou vo výrobe batérií nielen pre Európu. Slovenské batérie pre elektromobily valcujú svet!

 

rufus v Technika
10.01.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: inobatauto.eu

InoBat Auto - Slovenské...

Technika

Slovenská batéria pre elektromobily disponuje revolučnými vlastnosťami. Elektromobil vďaka nej jazdi aj pri -20 °C, aj v týchto extrémnych podmienkach pritom využíva až 77 % svojej kapacity. Aj po 600 nabíjacích cykloch je strata životnosti minimálna!

Revolučná slovenská batéria pre elekromobily: Funguje aj pri -20 °C, prekvapí životnosťou!Zdroj: inobatauto.eu

Nový investor z USA

Poďme si povedať viac o doterajších úspechoch. Slovenský Inobat už získal niekoľko dôležitých investorov. Na zahraničných trhoch sú to Rio Tinto a indická Amara Raja. Pre spoločnosť je strategické aj partnerstvo so spoločnosťou Siemens. Len pred pár dňami sa podarilo získať ako investora ďalšiu svetovú spoločnosť. Je ním nový investor z USA. Americká firma Ideanomics Mobility sa orientuje na výrobcov elektrických vozidiel. Slovenský výrobca batérií má našliapnuté na úspech. Dokazujú to ďalšie detaily.

Slovenská elektrobatéria Inobat disponuje revolučnými vlastnosťami. Elektromobil vďaka nej jazdi aj pri -20 °C, aj v týchto extrémnych podmienkach pritom využíva až 77 % svojej kapacity. Aj po 600 nabíjacích cykloch je strata životnosti minimálna!Zdroj: inobatauto.eu

Američania investujú do výskumu, vývoja a výstavby linky na výrobu batérií

Americká spoločnosť je kótovaná na newyorskej NASDAQ. Investíciu do slovenského InoBat Auto potvrdila a vyjadrila veľké nadšenie z celého projektu spolupráce. Investíciu chce americký investor smerovať primárne do výskumno-vývojového centra a pilotnej batériovej linky InoBat vo Voderadoch.

Plánovanie prieniku na európsky a americký trh

Snahou je samozrejme aj príchod a uchytenie sa na americkom trhu. Spolupráca zastreší v USA dôležité fázy ako navrhovanie, vývoj, výrobu a distribúciu batérií. Americký trh je v tomto segmente kľúčový.  Fúzia tiež chce urýchliť rast dcérskych spoločností Ideanomics a následne osloviť už existujúcich zákazníkov, ktorí sa nachádzajú na európskom aj americkom trhu.

InoBat Auto - Slovenské batérie pre elektromobily valcujú svet!Zdroj: inobatauto.eu

Dôležitý krok – spolupráca so silným investorom pôsobiacim v USA

Aj vďaka investíciám, ktoré pomôžu splniť záväzok a urobia z elektromobilov prirodzené pokračovanie histórie druhov pohonov v novej dobe, je  vízia výrobcu batérií opäť jasnejšia. Vedenie InoBatu počíta s tým, že budú mať opäť jednoduchšiu cestu. Ako si uľahčiť začiatky a posunúť podnikanie od začiatkov k rentabilným výsledkom a zisku? Vďaka spolupráci sa zjednoduší prístup k vzácnym materiálom a kovom potrebným na výrobu našich batérií vo veľkom množstve. Taktiež táto spolupráca pomôže znížiť riziká v rámci dodávateľského reťazca. Vo vyjadrení pre médiá oznámil túto správu verejnosti Robin Mackie, prezident spoločnosti Ideanomics Mobility.

Minimálna strata kapacity aj po 600 nabíjacích cykloch

Slovenský výrobca batérií pre elektromodely má za sebou už prvé podstatné úspechy. Okrem iného, podarilo sa jej získať  kapitál od firmy medzinárodného mena. Výrobca sa tak dostal k dôležitej osobe v oblasti ťažby nerastných surovín. „Partnerstvo nám umožní investovať do výskumu ešte lepších batérií pre cestné a mimocestné elektromobily a zvýšiť našu kapacitu a možnosti na trhu e-mobility v USA,“ povedal vo vyjadrení Marián Boček, CEO spoločnosti InoBat Auto.

Marián Boček, CEO spoločnosti InoBat Auto.Zdroj: inobatauto.eu

Plán výstavby – dokončenie už na konci roka 2022

Aké ďalšie doplňujúce informácie o spoločnosti InoBat a jej ďalších krokoch sa oplatí vedieť? InoBat vyvíja výskumné a vývojové centrum batérií a výrobnú linku vo Voderadoch. Súčasťou areálu sú R&D laboratóriá na výskum a vývoj, kancelárie a samotná prototypová linka na výrobu batérií. Zároveň sa v priestoroch spoločnosti budú nachádzať ultrasuché priestory, ktoré sú pre skladovanie batérií potrebné. Priestor tu majú aj systémy a technológie zamerané na ochranu životného prostredia, zdravia zamestnancov a bezpečnosť. Plán výstavby počíta s dokončením centra do konca roka 2022.

Na Slovensku budeme vyrábať batérie nielen pre Európu

Linka na výrobu lítium-iónových batérií, bude na mieru prispôsobená tak, aby mohla vyrábať batérie do akýchkoľvek elektromobilov. Ročná kapacita výrobnej haly je projektovaná na úroveň približne 100 MWh.

Slovenská elektrobatéria Inobat disponuje revolučnými vlastnosťami. Elektromobil vďaka nej jazdi aj pri -20 °C, aj v týchto extrémnych podmienkach pritom využíva až 77 % svojej kapacity. Aj po 600 nabíjacích cykloch je strata životnosti minimálna!Zdroj: inobatauto.eu

InoBat Gigafactory ide zelenou cestou

Spoločnosť sa zaujíma aj o ekologický rámec výroby. Udržateľný batériový reťazec v rámci výroby zastúpi recyklačné centrum. Vznikne samostatná divízia InoBat Recycling. To však nie je všetko. Vyhliadky spoločnosti sú naozaj veľké. Továreň výrobou batérií v Európe zníži závislosť od importu batérií z Ázie. Zvyšovanie globálnej konkurencieschopnosti európskeho trhu je v dnešnej dobe zmien vo všetkých oblastiach aj automobilovej doprave viac ako kľúčové. Elektromobily budú potrebovať vývoj účinných a efektívnych dlhodobo udržateľných riešení. Marián Boček, CEO InoBat Auto hovorí o celkovej Investícii do centra na úrovni 50 miliónov eur.

Inobat Auto batérie závodZdroj: inobatauto.eu

Výroba batérií pre elektromobily v SR – koniec dovozu batérií z Číny

InoBat Auto podporuje elektrickú mobilitu vytváraním inteligentných batérií s ohľadom na ekologický dopad. Vďaka firme zo Slovenska sa zdá sa značne urýchli elektrifikácia dopravy v celej Európe. Aj odporcovia elektromobilov musia uznať, že otázka riešenie problematického zásobovania potrieb európskeho trhu batériami potrebuje riešenia. Ako hodnotíš postavenie spoločnosti? Potvrdia sa dobré recenzie a prerazí spoločnosť Inobat Auto zo Slovenska? Bude Slovensko celosvetovo uznávanou veľmocou vo výrobe batérií pre eletromobily? Držme zaujímavému a mimoriadne aktuálnemu riešeniu palce!

Zdroj: inobatauto.eu

InoBat Auto - Slovenské batérie pre elektromobily valcujú svet, životnosť 600 000 km

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Tatra T613: Historický unikát s hovoriacim palubným počítačomTatra T613-4 Mi-Long Electronic, limitovaná edícia vyrobená en v počte 17 exemplárov na...28. December, 2021
02Superb Combi rýchlejší ako 480-koňový Mustang Mach-E! Ako lepšie dokázať uvádzané schopnosti vozidla ako samotným testom na trati? Čo sa dá robiť...4. Január, 2022
03Lada Niva karavan: Dostupná cena, prežije aj ruskú zimu!Ako budeme cestovať v časoch zatvárania ubytovacích zariadení a obmedzeného kontaktu?...6. Január, 2022