Športiak pre rodinu: 4-miestne Porsche s manuálom!

Máš rodinu a nechceš robiť kompromisy na poli využiteľnosti a športových parametrov? Toto mimoriadne agilné žihadlo, ktoré odvezie 4 osoby, je určené pre teba!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.06.2021
Diskusia:
Zdroj: porsche.com

Video: 2022 Porsche 911...

Auto-moto zaujímavosti

Tento model je oproti štandardnému Porsche 911 Carrera znížený o 10 milimetrov svetlej výšky. Tento zástupca rodiny áut s hviezdnym označením 911 ešte viac pritvrdzuje ponukou verzie GTS. Porsche 911 GTS si môžeš kúpiť ako kupé, kabriolet a Targa, ktorá bude k dispozícii výlučne ako štvorkolka. Vyberáš si pohon zadných alebo všetkých štyroch kolies. Namiesto štvorlitrového atmosférického motora nového majiteľa údajne pobaví preplňovaný trojlitrový šesťvalec. Porsche zatiaľ nezverejnilo konkrétne parametre jednotlivých verzií. Výkon má byť väčší ako ponúka GT3. Turbodúchadlo počíta s krútiacim momentom 570 Nm.

2022 Porsche 911 GTSZdroj: porsche.com

Manuál alebo automat

Najrýchlejšou verziou je kupé. Výkon 480 koní prenáša na obidve nápravy prevodovka PDK. Akcelerácia z nuly na 100 km/h za 3,3 sekundy. To je o celú desatinu rýchlosti menej ako Porsche GT3 s automatom. Práve 4-miestna verzia by mohla byť označená ako „GT3 Family Edition", pre náročných fanatikov rýchlosti, ktorí chcú maximum výkonu a rýchlosti, pričom prevezú rodinu a vybavia bežné pochôdzky. Ďalším nesmierne potešujúcim parametrom je výber medzi manuálom a automatom. Ďalším voliteľným prvkom sú zadné sedadlá. Ak ich nechceš, budeš pokukovať po ešte výraznejšej možnosti.

Extrémne parametre naviac od Lightweight Design packetu

V prípade, že túžiš skutočne po „silnej čiernej káve,“ je tu pre teba príplatkový balík od Lightweight Design. Čo ponúka? Zníženie hmotnosti o celých 25 kilogramov! Vďaka využitiu karbónových predných sedadiel, odľahčenia okien a batérie, je možné znížiť váhu vozidla o nezanedbateľnú hodnotu. Áno, nebude to zadarmo. Tu už prichádza Porsche o spomínané 2 zadné sedadlá. Dobrým výmenným artiklom je v tomto prípade extra batožinový priestor k dobru, ktorý vyplní miesto umiestnenia sedadiel.

2022 Porsche 911 GTSZdroj: porsche.com

Auto tvojich snov aj pre rodinu!

Si fajnšmeker, miluješ šoférovanie a klasiku? Nechceš sa vzdať svojich milovaných parametrov ani v prípade, že potrebuješ riešiť prevážanie posádky? Porsche má pre teba športové parametre, šialenú rýchlosť, 4 miesta na sedenie a to najlepšie príde teraz. Gratuluj si, našiel si auto svojich snov. Pozeráš sa na mašinu, ktorá má všetko, čo si praješ s manuálnym radením!

2022 Porsche 911 GTS TargaZdroj: porsche.com

Detaily Porsche 911 Carrera GT3

Nutnosťou je pôsobivý športový výfuk, 20-palcové predné a 21-palcové zadné kolesá. Novinkou je aj použitie nového špeciálneho mikrovlákna Race-Tex v interiéri vozidla. Zaujíma ťa príchod na trh? Priprav sa na predbežné časovanie na jeseň. Prvým zákazníkom budú Porsche doručené už tento rok v novembri.

Cena

Zaujíma ťa cena? Tá nebude nízka. Tušili sme to. Do plánovanej rezervy však ešte poriadne pridaj. Nasypané vlastné zdroje však rozhodne zhodnotíš v podobe želaných vlastností tvojho vysnívaného rodinného špeciálu. Ceny na nemeckom trhu začínajú na sume 140 981 eur.

2022 Porsche 911 GTS Zdroj: porsche.com

Porsche 911 GTS - ideálna mašina pre fanatika rýchlosti so záväzkami!

Predchádzajúca generácia GT3 Touring sa podarila. Teraz je tu nové 4-sedadlové Porsche, ktoré strhlo už teraz obrovskú pozornosť verejnosti. Porsche svojou elegantnou ponukou modelov vie triafať klinec po hlavičke. Rozšírenie rodiny modelov priláka ďalších zákazníkov, ktorí by za iných okolností, hľadali 4-miestnu mašinu u inej značky. Akú verziu GTS novinky chceš? Vyberieš si kupé alebo kabriolet? Podeľ sa s nami o tip na najlepšiu voľbu pre tvoje potreby.

Zdroj: porsche.com, motor1.com

2022 Porsche 911 GTS beštia pre 4 alebo 2 osoby

Video: 2022 Porsche 911 GTS - 4-dverové Porsche pre náročných

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Formula 1 pod Tatrami: Netradičný roadtrip z ČR do SR!Krátky film s monopostrom F1 tímu Red Bull Racing Honda – RB7 doslova berie dych. Nič...20. Jún, 2021
02Video: Ruský test odolnosti - Čo sa stane s kolesom pri 1 332 km/h?Je možné roztočiť koleso s pneumatikou na rýchlosť zvuku? Vydrží nápor otáčok?...22. Jún, 2021
03Supra Paula Walkera: Trhák z Rýchlo a zbesilo na predaj za koľko?Kto videl Rýchlo a zbesilo a nevšimol si krásnu oranžovú Supru, ktorá doslova kraľuje kráse...18. Jún, 2021