Stará dobrá Škoda: Nové policajné sily v Rusku

Značka Škoda je súčasťou profesionálnych zásahových zložiek v mnohých krajinách. Modifikácia, ktorá robí z Octavie evergreen policajných špeciálov, má čo povedať aj v konkurencii s novšími modelmi. Stovka za 7,3 sekundy, o štyri desatiny rýchlejšie ako civilná verzia. Bežní zákazníci si ju v tejto modifikácii nemohli kúpiť. Starú dobrú Škodu v službách ruskej polície si nesmieš nechať ujsť!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
30.12.2020
Diskusia:

Video: Polícia v Rusku -...

Auto-moto zaujímavosti

Tieto vozidlá sa používajú na dopravnej polícii takmer vo všetkých regiónoch krajiny a boli zakúpené v rámci národného projektu Bezpečná a kvalitná komunikácia. Každá doručená Škoda je vyrobená na základe štandardnej Škody Octavia v úprave Ambition s pridaním samostatných doplnkov ako vyhrievané čelné sklo a dodatočná ochrana motora.

Maximálna rýchlosť 233 km/h

Cestní piráti budú mať únik sťažený aj vďaka špeciálnemu pohonnému agregátu. Vozidlá sú vybavené 1,8-litrovou preplňovanou „štvorkou“ TSI s výkonom 180 koní. Výkon na kolesá prenáša 7-stupňová automatická prevodovka DSG. Maximálna rýchlosť je stanovená na 231 km/h. Pri civilnej verzii výrobca udáva mierne odlišné parametre. Akcelerácia z 0 na 100 km / h za 7,7 pri podobnej maximálnej rýchlosti 233 km/h.

Stovka za 7,3 sekundy, o štyri desatiny rýchlejšie ako civilná verzia. Bežní zákazníci si ju v tejto modifikácii nemohli kúpiť. Zdroj: instagram.com/gibdd77

Služobné účely = špeciálna výbava

Octavia pre dopravnú políciu je doplnená aj o profesionálne vybavenie ako signalizačná inštalácia, hardvér a softvér na kamerové sledovanie na zaznamenávanie dopravných podmienok, špeciálna videokamera a mikrofón, ktorá znemožní policajtom prijímanie úplatkov. V zálohe je aj druhá batéria a ďalšia poistková skrinka. Tieto vozidlá boli nakúpené už v júli tohto roku. Každé také auto má hodnotu asi 1,8 milióna rubľov, v prepočte približne 20 000 eur.

Škoda doručila do Ruska 140 nových policajných Octavii z celkovej objednávky 3 870 vozidielZdroj: instagram.com/gibdd77

Ruské oficiality nedovoľujú neformálne predstavenie

Ruská vláda verejnosti oznámila úplné znenie záväzkov vyplývajúcich z veľkej vládnej zmluvy. Ako to v Rusku býva zvykom, nemohli túto príležitosť vynechať a nespomenúť dôležité orgány a dôležité osoby v krajine. Poďakovania za účasť na akcii a pri natáčaní patrí vedeniu a personálu 1., 5. a 6. samostatného špecializovaného práporu dopravnej polície Štátneho inšpektorátu bezpečnosti dopravy Hlavného riaditeľstva Ministerstva vnútra Ruska v Moskve. Špeciálne poďakovanie si v predslove za osobnú účasť pri natáčaní vyslúžil zodpovedný veliteľ 5. OSB DPS Štátneho inšpektorátu bezpečnosti dopravy hlavného riaditeľstva Ministerstva vnútra Ruska pre Moskvu, policajný podplukovník Sarychev Maxim Nikolajevič.

Škoda doručila do Ruska 140 nových policajných Octavii z celkovej objednávky 3 870 vozidielZdroj: instagram.com/gibdd77

Oznámenie o rozšírení policajnej flotily

Každý deň sú stovky našich ľudí v službe kvôli vašej bezpečnosti. Teraz im v tom pomáhajú nové hliadkové autá. V rámci federálneho projektu „Bezpečnosť na ceste“ národného projektu „Bezpečné a kvalitné cesty“  dostali útvary cestnej hliadky viac ako 140 nových hliadkových vozidiel. Touto správou oznamujú Rusi občanom rozšírenie policajnej flotily áut. Rusko je tak ďalšou krajinou, ktorej výber policajných špeciálov padol na automobilku z Mladej Boleslavy.

Škoda doručila do Ruska 140 nových policajných Octavii z celkovej objednávky 3 870 vozidielZdroj: instagram.com/gibdd77

Spoľahlivé a lacné policajné vozidlá

Autá českej značky sa v Rusku osvedčili. Spoločnosť Škoda Auto Russia je dodávateľom pre ministerstvo vnútra od roku 2011. Súčasnú generáciu modelu používa dopravná polícia v Moskve už od roku 2015. Autá sa presadili ako spoľahlivé a lacné, preto sa policajné oddelenie rozhodlo rozšíriť ich nákup pre celé Rusko. Automobily Škoda Octavia sa aktívne využívajú a sú hrdými členmi policajných vozových parkoch v mnohých krajinách strednej a východnej Európy.

3. generácia Škody Octavia namiesto 4. generácie

Kým na trhu už možno dostať 4. generáciu, automobilka z ČR vypredáva sklady a staršia generácia mieri k policajným zložkám v Rusku. Práve ruský trh je pre automobilku v tomto ohľade kľúčový. Realizáciu zabezpečil autor projektu, oddelenie propagácie bezpečnosti cestnej premávky Moskovského štátneho inšpektorátu bezpečnosti dopravy.

Stovka za 7,3 sekundy, o štyri desatiny rýchlejšie ako civilná verzia. Bežní zákazníci si ju v tejto modifikácii nemohli kúpiť. Zdroj: instagram.com/gibdd77

Celkový počet objednaných automobilov

Celkom ide o 3 870 policajných špeciálov spomínanej staršej 3. generácie. Automobilka spustila doručenie týchto vozidiel už v minulom roku. 140 vozidiel, určených pre moskovskú dopravnú políciu, sa dostáva do služby práve teraz. Nové policajné Škody pri tejto príležitosti predviedli na pohyblivých záberoch. Samozrejme, nejedná sa o náhodné zábery. Ide o serióznu akciu v súlade s oficiálnym oznamovaním noviniek v Rusku, ktoré stavia ruskú políciu do želaného svetla. Na kapotách nechýba oficiálny znak ruskej dopravnej polície, v azbuke napísané DPS, teda Cestná hliadková služba ruskej polície.

Video z doručenia vozidiel si môžeš pozrieť TU.

Cestní piráti v Rusku

Miestni vodiči sa správajú na cestách agresívne viac ako býva zvykom u nás. Polícia reaguje na ich správanie doručovaním agilných modelov, ktoré zvládnu akciu v náročných podmienkach ruských ciest. Na cestných pirátov si v Rusku posvietia  Škody Octavia 3. generácie, ktoré spĺňajú nároky špeciálneho využitia. Ako si budú nové stroje počínať v službe? Kde ešte vo svete staré dobré Škody Octavia uvidíme? V ktorej krajine si sa stretol s policajnou Škoda Octavia?

Škoda doručila do Ruska 140 nových policajných Octavii z celkovej objednávky 3 870 vozidielZdroj: Drom.ru

Zdroj: instagram.comrg.ru, drom.ru

Ruská polícia - Škoda Octavia

Škoda Octavia - ruská polícia

Video: Polícia v Rusku - autá

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Vzácna Škoda na predaj na Ebayi: Nájazd len 49 250 kmNájsť v dnešnej dobe v ponuke áut na predaj starú Škodu Favorit Forman je výnimočnou...8. December, 2020
02Tip na darček - šliapacie autíčko: Mini Škoda kabriolet z ČR!Dopraj deťom vlastného veterána, o ktorého sa môžu s láskou starať. Originálnejší darček...16. December, 2020
03Prevoz obličky policajným Lamborghini: 500 km za 2 h rýchlosťou 230 km/h!Talianska polícia vlastní Lamborghini a minulý mesiac zabezpečila expresný prevoz obličky....12. December, 2020