Starý 32 ročný Golf za 72 000 €! Prečo je tak drahý?

VW Golf je bestsellerom v podstate pri každej generácií. Je to možno až nepochopiteľné, nakoľko je Golf vo všetkom dobrý, ale v ničom excelentný. Azda v priemernosti. Je to skrátka dobré a praktické auto, lenže ťažko nájdete niekoho, kto by ho kupoval len kvôli tomu, že je pre neho stelesnením vášne. Aj z Golfu tu však máme verzie, ktoré poriadne rozbúšia srdiečko. A jedna z nich je práve na predaj.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
01.06.2021
Diskusia:
Zdroj: mobile.de

Starý 32 ročný Golf za 72...

Auto-moto zaujímavosti

Staré železo? Rozhodne nie!

VW Golf má na svete milióny priaznivcov. Pre nich je zlatým grálom Golf s prívlastkom GTI, prípadne výkonnejšie R-ko. VW Golf R tu však nebol vždy, napríklad ani v roku 1989. Vtedy uzrel svetlo sveta VW Golf Rallye G60, ktorý sa objavil na predaj na portáli mobile.de.

VW Golf Rallye G60 bol už aj v čase príchodu pomerne raritným kúskom. Vznikol v sérií len 5 000 kusov, ktoré boli potrebné na to, aby mohol pretekať v raly skupine A. Auto je výrazne upravené, je o čosi širšie, vďaka čomu sú jeho jazdné vlastnosti ešte lepšie. Čo všetko auto dokázalo? Nuž, na výkon sa musíme pozerať v kontexte vtedajšej doby. VW Golf GTI, ktorý bol už považovaný za rýchle a naozaj výkonné auto disponoval výkonom 139 koní. VW Golf Rallye G60 mal pod kapotou 1,8 litrový 4 valcový motor s výkonom 160 koní. Iste, dnes je to skôr úsmevná hodnota, na vtedajšiu dobu to však bola krásna porcia výkonu. Čo robí toto auto tak unikátnym? Okrem toho, že z pôvodne vyrobených 5 000 kusov sa ich už veľa nedochovalo je tento aj v prekvapivo dobrom stave. Od roku 1989 má za sebou len neskutočných 7 020 km. To robí okolo 18 km mesačne! Jeho majiteľom bol totiž zberateľ, takže bolo o neho starané ako v bavlnke, auto vždy absolvovalo aj pravidelné servisné prehliadky. Sú tu dokonca aj pôvodné pneumatiky. Nuž a cena? Tá je naozaj závratná, 72 000 €! Iste, nie je to pre každého, ale ide o zberateľský unikát, ktorý aj investične na hodnote iste len porastie.

Starý 32 ročný Golf za 72 000 €! Prečo je tak drahý?Zdroj: mobile.de

Starý 32 ročný Golf za 72 000 €! Prečo je tak drahý?Zdroj: mobile.de

Starý 32 ročný Golf za 72 000 €! Prečo je tak drahý?Zdroj: mobile.de

Starý 32 ročný Golf za 72 000 €! Prečo je tak drahý?Zdroj: mobile.de

Zdroj: mobile.de

Zdroj foto: mobile.de

Späť na magazín

Diskusia k článku