Superšport s výkonom 5 076 koní!

Preteky v oblasti výkonu sú tu s nami od nepamäti. Každá veľká automobilka sa snažila oproti svojmu konkurentovi vytiahnuť auto lepšie, výkonnejšie a rýchlejšie. Dnes už od toho mnhoo výrobcov upustilo, nakoľko takýchto technologický vývoj je extrémne drahý. Nájdu sa však aj výnimky, napríklad novozdniknuté automobilky, ktoré chcú očariť milionárov neuveriteľnými číslami. Značka Devel k nim patrí a má za sebou ďalší krok k produkcií. Snáď.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
23.08.2021
Diskusia:
Zdroj: motor1.com

Superšport s výkonom 5 076...

Auto-moto zaujímavosti

Nekonečný príbeh

S automobilkou Devel, konkrétne s modelom Devel Sixteen ste sa mohli už v minulosti stretnúť. Je to už dlhoročný a žiaľ stále nedokončený projekt. O jeho auktuálnom stave informoval portál motor1.com.

Automobilka Devel pochádza z Dubaja a stoja za ňou naozaj extrémne bohatí ľudia. Lenže čo chcú bohatí ľudia? Mať stále viac. A ideálne zarobiť na ďalších milionároch. Lenže projekt Devel Sixteen je vo vývoji už dlhých 8 rokov a stále nie je hotový. Teraz však prišiel do Talianska na údajne finálne testovanie. Podľa všetkého však úplne finálne nebude a mnohých záujemcov asi sklamalo. V sériovom motore majú byť až 4 turbá, na test dorazilo auto bez jediného turba. A je to súčasť, ktorá si rozhodne zaslúži otestovanie. Aj preto tento test pôsobí minimálne rozpačito. Devel Sixteen má vo finále disponovať výkonom až vo výške 5 076 koní a dosahovať maximálku na úrovni až 560 km/h. Lenže také rýchlosti auto nemalo počas testu ani len možnosť vyskúšať.

Pod kapotou je ohromný 12,3 litrový 16 valcový motor. Devel Sixteen by sa mal dostať do výroby v troch verziách, tá základná má mať napríklad “len” 8 valcový agregát. Nuž, projekt je to rozhodne zaujímavý, avšak v tomto štádiu ho čakajú iste ešte celé roky vývoja a testovania. Teda za predpokladu, že to páni z Dubaja chcú urobiť poriadne. To všetko je však extrémne finančne náročné a aj tá najhlbšia studňa raz vyschne, snáď to nebude prípad tohto superšportu, ktorý by sa v prípade úspechu zapísal do dejín.

Superšport s výkonom 5 076 koní!Zdroj: motor1.com

Superšport s výkonom 5 076 koní!Zdroj: motor1.com

Superšport s výkonom 5 076 koní!Zdroj: motor1.com

Zdroj: motor1.com

Zdroj foto: motor1.com

Späť na magazín

Diskusia k článku