Svetové auto roka 2019, elektrický Jaguar!

Ankiet o najlepšie či najpopulárnejšie auto roka je nepreberné množstvo. Niektoré sú len na základe bežných ankiet, niekedy ide o odborné komisie zložené z motoristických novinárov. Jednou z nich je aj každoročná anketa WCOTY. Najnovší víťaz je pomerne prekvapivý.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
13.05.2019
Diskusia:

Svetové auto roka 2019,...

Auto-moto zaujímavosti

Ankiet o najlepšie či najpopulárnejšie auto roka je nepreberné množstvo. Niektoré sú len na základe bežných ankiet, niekedy ide o odborné komisie zložené z motoristických novinárov. Jednou z nich je aj každoročná anketa WCOTY. Najnovší víťaz je pomerne prekvapivý. 

Jaguar na elektrinu? Najlepší!

Dodajme, že anketa WCOTY je celosvetovo mimoriadne populárna a azda aj najuznávanejšia. Prečo? Porotu tvorí 86 motoristických novinárov z celého sveta. Je teda zaručené, že výsledky odzrkadľujú objektívny a odborný názor.

Ešte pred niekoľkými rokmi bola automobilka Jaguar spájaná predovšetkým so silnými motormi. Časy sa menia a aj Jaguar sa drží ekologického trendu. No povedzte, povedali by ste pre 20 rokmi, že Jaguar bude niekedy na elektrinu? Nuž a takýto Jaguar, konkrétne model I-Pace vyhral titul auto roka 2019! Vo finále porazil Volvo S60/V60 aj Audi e-tron.

Anketa WCOTY má okrem hlavnej kategórie aj niekoľko vedľajších. Ďalšou kategóriou bolo svetové luxusné auto roka 2019. Finalistami bolo BMW 8, Audi Q8, Audi A7. Víťazom sa stalo Audi A7. Kategória svetového športového auta bola mimoriadne nabitá. Aston Martin Vantage, McLaren 720S, Mercedes AMG GT 4 door Coupé, všetky sú šialene dobré. No víťaz ankety môže byť len jeden. A stáva sa ním McLaren 720S. V kategórií najlepšieho svetového mestského auta to bolo pomerne prekvapivé. Finalistami sa stali Hyundai AH2, Kia Soul a Suzuki Jimny. Nuž a víťazom sa stalo práve Suzuki Jimny, ktoré je tým prekvapením. Kedysi bolo pokladané za maličký off-road, dnes vyhralo anketu o najlepšie mestské auto. Nuž a potom tu máme kategóriu svetové zelené auto roka, kde znova dominoval Jaguar I-Pace, elektrický Jaguar zvíťazil aj v ďalšej kategórií, najlepší design roku! Jaguar I-Pace tak deklasoval celú konkurenciu. Súhlasíte s tým, že je to oprávnený držiteľ titulu svetové auto roka 2019?

Svetové auto roka 2019, elektrický Jaguar!Zdroj: caroftheyear.org

Zdroj: caroftheyear.org

Zdroj foto: caroftheyear.org

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najdrahšia autoškola na svete! Kurz za 23 000€!Takmer každý z nás, čo sa zaujímame o autá má vodičský preukaz. Možno si spomínate na to, v...15. Apríl, 2019
02Najkrajšie SUV-kupé sveta? Porsche Cayenne Coupé, V8, 550 koní!Porsche bolo donedávna jedným zo zástupcov tradičných značiek a tradičného prístupu k...11. Apríl, 2019
03Vodičovi Felicie na vlečke odpadlo koleso. Použil skateboard!Šialené úpravy či autá v hroznom technickom stave nie sú ničím výnimočným na Ukrajine či v...7. Apríl, 2019