Tata Punch, SUV rozmeru Fabie lacnejšie ako Dacia!

Autá v Indií. To je svet sám o sebe. Krajina, ktorá je mnohými považovaná za tú najprestrejšiu na svete sa má čím popýšiť aj v oblasti automobilov. Na druhej strane patrí India medzi tie vôbec najchudobnejšie časti planéty a kúpiť si tu nové auto rozhodne nemôže dovoliť každý. Aj preto tu existujú automobilky, ktoré predávajú za ceny, aké su pre nás ako z ríše snov.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
11.11.2021
Diskusia:
Zdroj: cardekho.com

Tata Punch, SUV rozmeru...

Auto-moto zaujímavosti

Malé, do terénu, lacné

Mnoho ľudí by chcelo jednoduché a spoľahlivé auto, ktoré bude dobre slúžiť celé roky. Jedno také auto svetu priniesla aj automobilka Tata. Tá sa preslávila pred rokmi najlacnejším autom sveta. Teraz portál cardekho.com informoval o novinke menom Tata Punch.

Kompaktné SUV zaujme už na prvý pohľad. Ak by ste nevedeli, že ide o indickú automobilku, určite by ste povedali že je to nejaké štandardné európske auto. Len 3,83 metra na dĺžku je naozaj malá hodnota, no v interiéri sa plnohodnotne odvezie 5 cestujúcich. Malá dĺžka bude iste nápomocná v mestách, úzkych uličkách a pri parkovaní. Naopak pri jazde rozbitou cestou príde vhod vyššia svetlá výška, v tomto prípade až 18,7 centrimetra, brodiť zvládnete aj vodu s hĺbkou až 37 cm! Parametre, ktoré by iste ocenili nielen vodiči v Indií, ale aj u nás. Čo sa týka batožinového priestoru, objem 366 litrov je pri tak malom aute naozaj pomerne štedrý.

Pri výbere motorov sú našinci obvykle zvyknutí na niekoľko verzií benzínového motora, naftového motora a ešte nejaký ten moderný plug-in hybrid. A tu? Chcete motor? Máte ho mať, ale len v jednej špecifikácií. 1,2 litrový 3 valcový motor s výkonom 86 koní je na malé ľahké auto základ, ktorý väčšine motoristov postačí. Iste, dosiahnuť 100 km/h za 16,5 sekundy je hodnota ako z minulého desaťročia, avšak vyvážia to iné veci.

Čo sa týka výbavy, sú tu v základe airbagy, ABS, skrátka totálne základné veci. Ak si priplatíte za vyššiu výbavu, môžete sa tešiť na čiastočne digitálny prístrojový štít, tempomat, dotykovú obrazovku. Nuž a cena? Tá bude najzaujímavejšia. V základe bude na úrovni okolo 6 000 €, čo je v našich podmienkach naozaj nepredstaviteľná cena.

Tata Punch, SUV rozmeru Fabie lacnejšie ako Dacia!Zdroj: cardekho.com

Tata Punch, SUV rozmeru Fabie lacnejšie ako Dacia!Zdroj: cardekho.com

Tata Punch, SUV rozmeru Fabie lacnejšie ako Dacia!Zdroj: cardekho.com

Zdroj: cardekho.com

Zdroj foto: cardekho.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Hyundai nezanevrel na vany, ukázal 11-miestny model StariaAk ste pozerali niekedy vízie ako by mali autá vyzerať v budúcnosti, tak zjavne nie ste...24. Marec, 2021
02Toto je najlacnejšie auto sveta, môže byť vaše za 2 700 €!Kto by nechcel pekné, voňavé a nové auto? Takmer každý. Nie každý si ho však kúpi. Niekto...25. Február, 2019
03Kuriózna nehoda: 64 m dlhý skok do kostola s 2,8 promile!Hlavná postava príbehu si to do najbližšieho poľského kostola namierila skutočne rýchlym...18. Apríl, 2020