Tesla Model S: Zhorela do tla pri nabíjaní!

Model S bol v posledných niekoľkých rokoch zapojený do niekoľkých požiarov počas nabíjania, Nórsky Majiteľ Tesly Model S zažil poriadny šok! Jeho štvorkolesový miláčik zhorel do tla! Vozidlo sa ocitlo v plameňoch počas nabíjania. Tesla však nepotvrdila súvislosť požiaru s nabíjaním ako príčinu. Pozri si požiar elektromobilu Tesly z pred pár dní!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
04.01.2016
Diskusia:

Tesla Model S: Zhorela do...

Auto-moto zaujímavosti

Tesla Model S zhorela pri nabíjaní!

Nórsky Majiteľ Tesly Model S zažil poriadny šok! Jeho štvorkolesový miláčik zhorel do tla! Vozidlo sa ocitlo v plameňoch počas nabíjania. Majiteľ pritom neurobil nič zvláštne, počas studeného nórskeho popoludnia zaparkoval svoje luxusné vozidlo na nabíjacej stanici v Gjerstad a odišiel, tak ako zvyčajne. V priebehu minúty sa jeho luxusná mašina zmenila na "efektívny zdroj vykurovania" škandinávskej krajiny. 

Tesla Model S zhorela pri nabíjaní!Zdroj: tesla.com

Nikdy nehas elektromobil vodou!

Ihneď po objavení plameňov bola privolaná pomoc a aj keď sa pri incidente nikto nezranil, Tesle Modelu S sa už nedalo pomôcť. V čase, keď prišli hasiči, bol už automobil v plameňoch. Podľa vyhlásenia Nórskej FVN by sa na hasenie elektromobilu v žiadnom prípade nemala používať voda. Odporúčajú nechať vozidlo vyhorieť do tla, prípadné zápasenie s ohňom a striekanie penou by mohlo urobiť viac škody ako úžitku. 

Tesla Model S zhorela pri nabíjaní!Zdroj: tesla.com

Toxické plyny horiaceho elektromobilu sú nebezpečnejšie ako plyny vznikajúce pri požiari bežného automobilu

Podľa hasiča, ktorý sa zúčastnili hasenia, Steinara Olsena, je vdychovanie dymu z ohňa veľmi nebezpečné, pretože plyn obsahuje stopy fluóru. Plyny unikajúce do ovzdušia z automobilu na elektrický pohon, sú tiež omnoho viac toxické ako plyny z horiaceho bežného automobilu. Na tento fakt taktiež treba upozorniť. 

Tesla Model S zhorela pri nabíjaní!Zdroj: tesla.com

Ako hasiť horiaci elektromobil? 

FVN dopĺňa, že jediný spôsob ako uhasiť požiar automobilu na elektrický pohon, je pomocou vody s medeným materiálom. Avšak, to je nielen pre nórske hasičské zložky príliš nákladné. Model S bol v posledných niekoľkých rokoch zapojený do niekoľkých požiarov počas nabíjania, Tesla však nepotvrdila priamu súvislosť požiaru s nabíjaním. Fotografie z dejiska incidentu hovoria za všetko!

Tesla Model S zhorela pri nabíjaní!Zdroj: tesla.com

Tesla Model S zhorela pri nabíjaní!Zdroj: tesla.com

Tesla Model S zhorela pri nabíjaní!Zdroj: tesla.com

Tesla Model S zhorela pri nabíjaní!Zdroj: tesla.com

zdroj: nrk.no, zerohedge.com, twitter.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video Tesly Model X, ktoré ťa pobaví!Ak poznáš Teslu, vieš, že spoločnosť naozaj vie, ako prekvapiť svojich zákazníkov! Pri...30. December, 2015
02Sms za volantom? Po tomto videu nikdy!Šokujúca bezpečnostné reklama si vybrala zaujímavý spôsob ako poukázať na nebezpečenstvo...3. Január, 2016
03Video: Elektrická formula zo Slovenska! Ak si myslíš, že je reč o podnikateľskom projekte podobnom slovenskému Aeromobilu, nie je...22. Január, 2016