Top 5 najdrahších SUV v databáze Autobazar.EU

Niekoľko zlatých mincí, niekoľko vratiek DPH, prípadne iné druhy zarobenia peňazí môžu viesť ku problému čo s nimi. A preto existujú naozaj drahé autá, luxusné dovolenky, šialené vybavenie domácnosti, hodinky a vlastne čokoľvek, na čo príde chuť. My sme sa pozreli na to, aké sú aktuálne najdrahšie autá s terénnymi koreňmi, alebo aspoň SUV náturou v databáze Autobazar.EU.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
29.10.2021
Diskusia:
Zdroj: Brabus

Top 5 najdrahších SUV v...

Auto-moto zaujímavosti

Tentoraz bol výber jednoduchý, kategória SUV/Terénne vozidlá a čo najdrahší kúsok. Pre istotu sme nastavili limit ceny minimálne 100-tisíc eur, ale každé z týchto áut ho niekoľkonásobne prekračuje. Ak sa však objavilo viacero rovnakých modelov, tak sme vzali len ten najdrahší. Preto v zozname nie je viacero Mercedesov Triedy G.

1. Mercedes-Benz Triedy G Brabus Widestar

Základom tohto modelu bol kedysi Mercedes-Benz G500. Ale potom sa do nej pustil Brabus. Motor je možno zo sekcie, ktorá nemá logo AMG, ale aj tak má výkon zdvihnutý na 368 kW (500 k). Lenže to podstatné sa udialo s karosériou. Verzia Widestar je výrazne rozšírená a má extrémne detaily ako napríklad úplne šialenú kapotu z karbónu.

Zaujímavé sú prídavné svetlá na streche a vyvedenie výfukov na strane pod zadnými dverami na vodičovej strane. Zovňajšku sekunduje interiér, aj keď Brabus určite vie aj šialenejšiu kombináciu. Tu je situácia také bežnejšia a skoro normálna. Ak teda čalúnenie výplne piatych dverí kožou je normálne. A teda aj kožené koberčeky pod nohami. Cena 360-tisíc eur. Samozrejme, s možnosťou odpočtu DPH.

https://www.autobazar.eu/mercedes-g-trieda-500-brabus-widestar-id20040908.html

Top 5 najdrahších SUV v databáze Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

2. Lamborghini Urus

Toto má byť auto, ktoré zachráni značku. A zjavne to tak je. Niektorí hovoria, že to je len inak spravený kus Audi RSQ8. Ale nie je to tak. Ak ste už ovládali a jazdili na RSQ8, tak Urus je niečo úplne iné. Má iný charakter. Aj ovládanie a tiež logika je taká trochu talianska. Tu mali asi Nemci voľno a na každý jeden ovládací prvok si treba zvyknúť.

Auto má pohon vo forme 4-litrového motora V8 s prepĺňaním dvomi turbami. Má najvyšší výkon nezanedbateľných 478 kW (650 k). Naviac žltý exemplár bude vždy hovoriť o tom, že majiteľ sa nechce schovať. Svoje bitcoinové peniaze môžete minúť teda aj za takýto skvost. Bude mať určite fantastický zvuk a z účtu stiahne 288-tisíc eur. Na BTC si to prepočítajte podľa aktuálneho kurzu vo vlastnej réžii.

https://www.autobazar.eu/lamborghini-urus-40-v8-id18933147.html

Top 5 najdrahších SUV v databáze Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

3. Range Rover SV Autobiography LWB

Trochu tradičnejší a menej kričiaci zástupca terénnych áut je Range Rover. Tam nie je dôležitá ani tak cena ako fakt, že pôsobí majestátne a predsa na ňom jazdí aj britská kráľovná, takže tu sa cena nerieši. V ponuke je s dvomi rázvormi a práve toto je ten dlhší, ktorý auto katapultuje do sfér nad 5 metrov. Predsalen 20 centimetrov naviac sa prejaví.

Pohon má na starosti 5-litrový osemvalec s výkonom 386 kW (525 k). Alebo je to 565 koní, ktoré hovorí označenie? To kľudne zistite telefonátom. Reálne je však tento Range Rover celkom nenápadný so sivou farbou. Zvonka inkognito za 225-tisíc, ale vnútri maximálny luxus, aký automobilka ponúka, vrátane prezidentského usporiadania sedadiel vzadu s výklopnými spodnými časťami a naozaj masívnou stredovou konzolou.

https://www.autobazar.eu/land-rover-range-rover-50i-565ps-sv-autobiography-lwb-awd-auto-id20143665.html

Top 5 najdrahších SUV v databáze Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

4. Land Rover Defender A.Kahn Chelsea Truck Company

Kto by tu čakal primárne terénne auto? Vlastne zlá otázka, to je aj na prvom mieste. Ale tento Defender, naviac starý je trochu prekvapením. Nie je však úplne obyčajným Defenderom, ktorým tiež vystrelila cena výrazne nahor. Prešiel renomovanou úpravou Chelsea Truck Company. Tento úpravca patrí do portfólia Azfala Kahna v Londýne, ktorý ich pretvára na rôzne štýly. Dokonca vie spraviť aj 6-kolesovú verziu s predĺženou kapotou.

Aj tento kúsok je výrazne modifikovaný, aj naprek tomu, že to tak veľmi nevyzerá. Rozšírenia blatníkov nie sú nijako výrazné a ani disky s charakteristickým hviezdicovým tvarom príliš nekričia. Krik spustí motor po naštartovaní. Je to V8 z americkej produkcie a má výkon až 343 kW (466 k). Tá americká produkcia je LS3 z Corvette, z ktorej pochádza aj prevodovka s automatickým radením. Cena? 192-tisíc eur.

https://www.autobazar.eu/land-rover-defender-6.2-chelsea-truck-company-kah-id18984831.html

Top 5 najdrahších SUV v databáze Autobazar.EU

5. Porsche Cayenne Coupe Turbo

Porsche spravilo Cayenne Coupe preto, lebo ho chcel trh. Bolo predsa nutné ho spraviť a k nemu pridať aj verziu Turbo GT, ktorá prekonala jeden z rekordov na Nűrburgringu. Menej praktická ako pôvodné a normálne SUV, ale o to žiadanejšia na cesty do nákupného centra. Až je šokujúce, že nemajú všetky rovnakú krikľavú farbu. Je už ale veľmi blízko Lamborghini Urus.

Za 4,5-milióna českých korún, čo je približne 175-tisíc eur, je tmavomodrý exemplár a verzia Turbo. Nie je najvýkonnejšia, ale stále 404 kW (550 k) musí stačiť. Má tiež keramické brzdy a všetky potrebnú výbavu. Tmavú tému zovňajšku dopĺňa čierny interiér. Takže vlastne všetko je síce drahé, ale nevýrazné.

https://www.autobazar.eu/porsche-cayenne-40-coupe-turbo-id19533752.html

Top 5 najdrahších SUV v databáze Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Bonus: Škoda Enyaq iV First Edition

Dobre, toto nie je úplne drahé auto, ale je to najdrahšia Škoda, ktorá síce chce vyzerať ako SUV, ale do terénu s ňou nikto nepôjde aj napriek pohonu všetkých kolies. Aspoň nie do takého terénu. Veď je to elektromobil a ťahať predlžovačku, ak dojde šťava nie je práve príjemná kratochvíľa. Ale inak má Enyaq slušný elektrický základ a je použiteľný každý deň.

https://skoda-enyaq-iv.noveauto.sk/skoda-enyaq-iv-first-edition-plus-82-kwh-batterie-elektromotor-150-kw-178944.html

Top 5 najdrahších SUV v databáze Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Maybach: Vzostup, pád, znova vzostup a stabilizáciaNiektoré príbehy majú štasťné konce, niektoré nie. DeLorean určite spôsobil veľa ľuďom...19. Október, 2021
02Test: Hyundai Ioniq 5 – Ľahké sci-fiStále nemáme bežne dostupné lietajúce autá. Také  boli predstavy o doprave pred 50 rokmi....27. Október, 2021
03Prvá jazda: BMW i4 M50 je najvýkonnejšia štvorka súčasnostiTo akým spôsobom sa rozširuje ponuka elektromobilov je naozaj šialené. Avšak BMW oznámilo,...14. Október, 2021