Top 5 zaujímavých a drahých karavanov z ponuky Autobazar.EU

Predstavte si neobmedzený rozpočet a cestu okolo kontinentu, v tomto prípade po cestách, na veľkom karavane. Nie je to na štýl Tatry okolo sveta, ale stále prejsť od Sicílie cez všetky štáty až ku Polárnemu kruhu musí byť perfektné dobrodružstvo. A ešte ak by niektorý z karavanov dokázal odviezť motorky na štýl BMW GS, s terénnymi ambíciami, tak je to takmer dokonalá predstava.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
04.02.2022
Diskusia:
Zdroj: Niesmann+Bischoff

Top 5 zaujímavých a...

Auto-moto zaujímavosti

Z karavanov v databáze Autobazar.EU sme vybrali tie, ktoré sú niečim zaujímavé. Filter hovoril, že to musí byť autokaravan a šli sme, úplne logicky, od tých najdrahších kusov, ktoré sú v ponuke. S každým z nich je možné prejsť Európu skrz-naskrz.

1. Niesmann+Bischoff Flair

Firma Niesmann+Bischoff patrí určite medzi tie lepšie karavany a plne integrovaný model Flair to len potvrdzuje. Ak však chcete niečo viac ako je dvojnápravový Flair, tak je v ponuke aj Arto a oba majú v ponuke aj trojnápravové monštrá. V nich je naozaj všetko potrebné.

Už model Flair 920 LE má použitú techniku Iveco s trojlitrovým motorom. Zaujímavé je, že cena nového, podľa fotiek v inzeráte bola viac ako 240-tisíc a teraz je v ponuke za 289-tisíc eur. Je to z dôvodu, že je dostupný okamžite, keďže čakacie doby na takéto karavany výrazne narástli za ostatné dva roky.

https://www.autobazar.eu/iveco-daily-70-c-18-id13397481.html

Top 5 zaujímavých a drahých karavanov z ponuky Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

2. Concorde Charisma

Toto nie je najnovša verzia modelu, ale aj tak vyniknú jeho impozantné rozmery a luxus na palube. Pri takto veľkých karavanoch treba rátať s nutnosťou iného vodičského preukazu, keďže celková hmotnosť je do 7,5 tony. Aj tu je použitý podvozok Iveco Daily s motorom s výkonom 130 kW (177 k). To je úplne v poriadku, viac výkonu netreba, lebo presuny sú možné aj tak len zníženou rýchlosťou. Kvôli hmotnosti 130 kilometrov za hodinu nie je vhodné chodiť.

Concorde Charisma má aj garáž na auto, do ktorej vojde, bez problému Smart a ideálne kabriolet. Obrovské rozmery však hovoria, že nad garážou je ešte spálňa s obrovskou dvojposteľou. Luxusné vybavenie a decentné tvary vôbec nehovoria o tom, že by tento karavan bol z roku 2010. Má najazdené len 82-tisíc kilometrov a je za zlomok ceny, iba za 145-tisíc eur.

https://www.autobazar.eu/charisma-890g-smart-id11694695.html

Top 5 zaujímavých a drahých karavanov z ponuky Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

3. Dethleffs Globetrotter

Znova Iveco, ale tentoraz priznané. Tento model Dethleffs má kabínu z talianskeho pracovného nástroja. To nie je problém, lebo nad kabínou je predĺžená časť, ktorá má dvojposteľ. Síce trochu trpí aerodyamika a tieto verzie majú vyšší odpor vzduchu ako integrované karavany, ale aj tieto majú svoje čaro. A naviac nie je nutné rozširovanie prístrojovej dosky, ktoré nie vždy vyzerá úplne esteticky.

V každom takto veľkom karavane nájde miesto na spanie 6 pasažierov, pričom automaticky je dostupný aj sprchový kút a záchod. Vlastne takýto karavan má tiež všetko aj na dlhšie prežitie na miestach, kde nemusí zrovna byť civilizácia. Akurát pri takom štýle treba brať do úvahy miestne pravidlá a zvyklosti. Aby ste sa ráno nezobudili na to, že po parkovaní v divočine ostal karavan obkľúčený miestnymi majiteľmi pôdy s brokovnicami.

https://www.autobazar.eu/globetrotter-xxla-id20157694.html

Top 5 zaujímavých a drahých karavanov z ponuky Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

4. Hymer ML-T 580

Okrem Iveca je často základom prestavieb na karavany aj Mercedes. A nový Sprinter je na toto ako stvorený. Dokonca má aj dosť reprezentatívny interiér. Tiež má asistenta v systéme MBUX. Hymer je medzi karavanmi podobne veľké meno ako Mercedes medzi vozidlami, takže je táto kombinácia úplne logická.

Tento druh karavanu, bez previsu nad kabínou, je výhodný z hľadiska aerodynamiky a dokáže ponúknuť naozaj nízku spotrebu. A naviac motor V6 na naftu, ktorý ostal od Mercedesu na svojom mieste má naozaj dostatok výkonu. Na relatívne menšom pôdoryse má tento karavan znova všetko potrebné a dokonca ten previs nahradzuje sklápacia posteľ.

https://www.autobazar.eu/ostatni-ml-t-580-30-v6-id20185641.html

Top 5 zaujímavých a drahých karavanov z ponuky Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

5. Carthago C-Tourer

Oproti prvému sme takmer o dve tretiny ceny nižšie. Ale to neznamená, že by Carthago vyrábalo zlé karavany. Veď takmer nový kus stále stojí viac ako 100-tisíc eur. Je znova plne integrovaným obytným vozidlom, ktoré má ale, tentoraz v lacnejšom Fiate. Ten je však tiež odolný a je vybavený motorom so vstrekovaním Common-Rail, iné vlastne ani nie sú. Menej štandardná je kombinácia s automatickou deväťstupňovou prevodovkou.

Táto verzia vyzerá celkom štandardne a tiež má sklápaciu posteľ nad kabínou vodiča. Aj tu bolo nutné trochu rozšíriť prístrojovú dosku, lebo kabína integrovaného karavanu je o niečo širšia ako kabína pôvodného dodávkového Fiatu. Rozloženie je, pre karavany štandardné, C-Tourer ponúka kuchynský kútik s oknom, výsuvný televízor a, samozrejme, kúpeľňový kútik so sprchou, umývadlom a toaletou.

https://www.autobazar.eu/c-tourer-i-143-9g-id19113436.html

Top 5 zaujímavých a drahých karavanov z ponuky Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Bonus: Volkswagen California

Ak však chcete niečo  menšie, čo je ale stále dosť veľké, tak máte možnosť od Volkswagenu. Do bežnej garáže väčšinou vleziete s Californiou. Nie s Grand, ktorá je postavená z Crafteru, ale na tej postavenej stále na Volkswagene Transporter, či skôr Multivan T6. Toto auto má bohatú históriu a využíva priestor absolútne efektívne. Jasné, nedá sa v ňom nájsť WC, ale toto je skôr určené na výjazdy z vybaveného kempu bez nutnosti brať so sebou ďalšie jednostopé vozidlo. Sprcha je taká trochu viac exteriérová.

Tento kus má naviac dvojfarebné lakovanie, ktoré robí dodávkový základ ešte krajším. Výbava Coast má už aj kuchyňu a vstavaný systém odkladacích priestorov, čo je nadstavba oproti základu Beach Tour. Vo väčšine prípadov je možno práve toto pre dvojicu úplne optimálnou kempovacou zbraňou, aj keď komfort tých obrovských RV (Recreational Vehicle) je až šialený.

https://www.autobazar.eu/california-coast-t61-4motion-id20406733.html

Top 5 zaujímavých a drahých karavanov z ponuky Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Top 9 prémiových SUV do 25-tisíc na Autobazar.EUAj keď je fakt, že aktuálna ponuka na Autobazar.EU je užšia a ceny sú vyššie, tak je stále...7. Január, 2022
02Octavia II bez turba v top stave. Koľko by si za ňu dal?Súčasné automobily sú z technologického hľadiska absolútne úžasné. Aj najlacnejšie auto...7. Január, 2022
03Top 5 zaujímavých rodinných kombi do 20-tisícRodinné kombi nie sú mŕtve. To vie aj Volkswagen, ktorý síce zrušil Passat sedan, ale...21. Január, 2022