Top 5 zaujímavých sedemmiestnych MPV do 10-tisíc na Autobazar.EU

Boom SUV je zjavne nezastaviteľný a aj vďaka nemu sa automobilky zbavujú vozidiel MPV, ktoré boli tou najpraktickejšou voľbou pre rodiny a biznis. Tieto autá dokázali, a niektoré stále dokážu, odviezť extrémne veľké náklady. Ani užitočná hmotnosť väčšinou neprichádza skrátka a ponúkajú kompletný balík lepší ako nástupné SUV.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
15.04.2022
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Top 5 zaujímavých...

Auto-moto zaujímavosti

Na trhu jazdených áut je práve takýchto vozidiel celkom slušný zástup. My sme do nášho výberu vzali do úvahy limit 10-tisíc eur, požadovali sme 6, alebo 7 miest a do výberu sa dostali autá, ktoré sú niečim zaujímavé a sú lepšie nafotené.

1. Lancia Voyager

Toto je, bez pochýb, najzaujímavejšie americké auto s európskym znakom. Automobilka Lancia sa v tej dobe ani neunúvala zmeniť názov modelu, zmenila len logá. A aj to len tie viditeľné, na hadičkách je stále logo Chrysleru. Tento rebranding ale celkom dobre zostarol a auto vyzerá veľmi prakticky aj po rokoch.

Sivá metalíza a mnoholúčové disky pôsobia nenápadne a vek autu pridávajú oranžové plochy smerových svetiel. Zaujímavý je systém Stow’N’Go, čo je označenie sedadiel a vlastne ich sklápania úplne do rovnej podlahy. V tomto aute je usporiadanie sedadiel 2+2+3. Takže prvé dva rady sú naozaj kráľovské a tretí je tiež použiteľný minimálne pre dvojicu, v USA to poňali naozaj dobre. Motor 2,8 CRD s výkonom 120 kW (163 k) poháňa predné kolesá skrz automatickú prevodovku s piatimi stupňami. Tá má páku na radenie režimov na prístrojovej doske.

https://www.autobazar.eu/lancia-voyager-28-crd-gold-id20720904.html

Top 5 zaujímavých sedemmiestnych MPV do 10-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

2. Dacia Lodgy

Dacia s výrobou modelu Lodgy už skončila. Avšak jeho vlastnosti sú stále dychberúce, lebo za naozaj rozumnú cenu nového vozidla ponúka Lodgy naozaj veľa priestoru a úžitkových hodnôt. Dokonca je možné povedať, že aj tieto Dacie si slušne držia cenu, vzhľadom na fakt, že nový kus pred siedmimi rokmi stál 15-tisíc eur.

Výbava Stepway dáva autu ešte zaujímavejší vzhľad, ktorému dominujú plastové lemy kontrastné s modrou farbou karosérie. V inteiréri je stále dostatok miesta pre siedmich pasažierov a aj tí v treťom rade budú bez problémov cestovať. Akurát treba dať pozor na to, či je motor v dobrej kondícii, tieto motory nepatria medzi etalón spoľahlivosti.

https://www.autobazar.eu/dacia-lodgy-12-tce-stepway-7m-id20765434.html

Top 5 zaujímavých sedemmiestnych MPV do 10-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

3. Opel Zafira Tourer

Opel tiež poslal Zafiru k vode. Jasné, v ponuke je, ale kompletne zmenila svoju podstatu. Už nie je Céčkovým MPV, už je dodávkou s osobným interiérom. Nie je to zlé, ale kompaktnosť a šikovné riešenia už nie je v novom nutné používať. Zafira Tourer je tak posledným modelom MPV, ktorý automobilka reálne robila.

Biely exemplár má tiež premyslený systém siedmich sedadiel, s ktorým sa Zafira Tourer dostala do povedomia. Vlastne s ním už operovala prvá generácia modelu, ale aj v tejto bol rovnako vymakaný. S dvojlitrom je jazda príjemná, ale netreba od neho očakávať ohurujúce výkony. Na to bola ešte výkonnejšia verzia agregátu.

https://www.autobazar.eu/opel-zafira-tourer-20-cdti-ecotec-130k-cosmo-id20897342.html

Top 5 zaujímavých sedemmiestnych MPV do 10-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

4. Ford S-Max

Toto je tiež cesta, nie je to Galaxy, ale je to športovejšia alternatíva s nižším ťažiskom ako má plnohodnotné veľké MPV. Zmenšená výška prospieva výzoru a auto je výrazne dynamickejšie. Naviac toto je vrchol ponuky, čo sa týka naftových motorov.

Naozaj, 2,2-litrový motor bol vrcholom ponuky naftových agregátov modelu. Mal, v tejto verzii, výkon 129 kW (175 k), pričom po modernizácii agregátu dostal až 147 kW (200 k). Aj výbava tohto kusu vyzerá športovejšie, má jemný bodykit a červené prešívanie volantu. Sedem miest nie je pri S-Maxe samozrejmosťou, veľa kusov šlo s päťmiestnou konfiguráciou a extrémne veľkým batožinovým priestorom.

https://www.autobazar.eu/ford-s45max-id20894908.html

Top 5 zaujímavých sedemmiestnych MPV do 10-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

5. Citroën Grand C4 Picasso

Citroën bol jedným z prvých, ktorí sa rozbehli na vlne stredných MPV s modelom Xsara Picasso. Ten prišiel už v roku 2000. Toto je tretia generácia Picassa a druhá s dodatočným označením Grand, ktorý znamenal predĺžnú karosériu s iným dizajnom už od prednej časti a tiež znamenal sedem miest. Aj keď nie pre úplne všetky kusy, niektoré si prvotní zákazníci nakonfigurovali s piatimi miestami.

Tento model má ešte starší motor 1,6 BlueHDi, ktorý má vo svojej poslednej generácii výkon 88 kW (120 k). Sivá metalíza nie je úplne do očí bijúca, ale dizajn zachraňuje pred konformitou parkoviskových tvarov. Aj napriek pevne daným líniám samotného základu sa Citroënu podarilo spraviť pútavé detaily, ktoré nenechajú auto zaniknúť.

https://www.autobazar.eu/citroen-c4-grand-picasso-bluehdi-120-ss-feel-id20087931.html

Top 5 zaujímavých sedemmiestnych MPV do 10-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Bonus: SEAT Alhambra

SEAT Alhambra stále súčasnej generácie si veľmi drží cenu. Avšak dá sa nájsť aj v tomto limite. A to je na nej zaujímavé. Alhambra je tým auto, ktoré prevzalo od veľkých vanov a amerických alternatív možnosť posuvného otvárania zadných dverí. Konktrétne nie možnosť, ale má ich posuvné, na niektorých kusoch dokonca elektricky.

Avšak táto Alhambra s dvojlitrovým TDI s výkonom 125 kW (170 k) a dvojspojkovým automatom zvládla už takmer pol milióna kilometrov. To je vskutku slušná porcia a dáva na frak všetkým tým teóriám a krčmovým rečiam, že nové autá už veľa kilometrov nevydržia. Pritom stačí málo ako rozumný servis vozidla a auto má šancu vidieť naozaj takéto vysoké čísla na počítadle celkovej vzdialenosti.

https://www.autobazar.eu/seat-alhambra-20-tdi-cr-dpf-170k-ecomotive-dsg-id20878421.html

Top 5 zaujímavých sedemmiestnych MPV do 10-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Test: BMW iX xDrive50 - Nehľadajte ďalej, toto je najlepšia verzia asi najlepšieho elektromobiluAutomobilka BMW pristupuje ku pohonom veľmi zaujímavo. Nezatvára si ani jedny dvierka a...13. Apríl, 2022
02SEAT Alhambra je stále tu, berte ju, kým jeSEAT Alhambra začal svoju púť už vroku 1996, kedy jeho prvá generácia začala vznikať spolu...22. Marec, 2022
03BMW predĺžilo X5, Long bude iba pre ČíňanovJe zaujímavé ako sa jednotlivé požiadavky trhu líšia. Kým u nás sú ľudia spokojní s tým čo...8. Marec, 2022