Toyota Camry prešla faceliftom, čo všetko sa zmenilo?

Toyota Camry je globálnym modelom, ktorý pred nedávnom dostal inovovanú verziu v USA. Teraz prišiel čas aj na inováciu modelu v Európe. Je to iba dva roky po tom, čo sa tento model vrátil na náš kontinent. Vylepšenia sú veľmi podobné tým, ktoré sa objavili na americkej verzii.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
27.11.2020
Diskusia:

Toyota Camry prešla...

Auto-moto zaujímavosti

Kým predné svetlá ostali rovnaké, na nich nebolo treba meniť nič, veľa ostatných komponentov prednej časti sa zmenila. Nový je predný nárazník s inak tvarovanými otvormi na prívod vzduchu ku vnútornostiam motora a tiež maska chladiča je užšia. Pribudli aj dve chrómové lišty na okraji otvoru. Celkovo má predok Camry pôsobiť dynamickejšie, prestížťnejšie a agresívnejšie ako pred modernizáciou.

V ponuke sa objavia aj nové možnosti ako vylepšiť dizajn auta. Tými sú napríklad nové zliatinové disky s priemerom 17 a 18 palcov. Ale zvonka je to stále trochu nenápadné, aj oproti tomu, čo sa udialo v interiéri.

Toyota CamryZdroj: Toyota

Vnútri sa toho zmenilo naozaj veľa. Pôvodný zabudovaný displej, ktorý bol súčasťou stredového panelu je teraz, podobne ako na ostatných nových modeloch na vrchu. Je väčší, má uhlopriečku 9 palcov a podporuje konektivitu Apple CarPlay a Android Auto. Automobilka tiež sľubuje rýchlejšie reakcie celého systému.

Nové je aj čalúnenie, teda jeho stvárnenie. Môže byť čierne, alebo béžové. Čierne bude aj základnejšie čalúnenie, ktoré bude kombinovať koženku a látku. Ako bonus prichádza do systému Toyota Sensing nová funkcia adaptívneho tempomatu.

Toyota CamryZdroj: Toyota

V Európe má Camry jediný druh pohonu. Je ním 2,5-litrový benzínový štvorvalec výhradne kombinovaný s hybridným doplnkom. Reálne ponúka výkon 160 kW (218 k) a krútiaci moment 220 Nm. To nevyzerá ako veľa, ale nástup výkonu je vďaka elektromotoru naozaj slušný. Reálne je však šokom spotreba. Tá sa dokáže držať kľudne v blízkom okolí šiestich litrov. O tom, že výkon je naozaj slušný hovorí aj zrýchlenie na stovku, ktoré trvá veľmi príjemných 8,3 sekundy.

Toyota CamryZdroj: Toyota

Predaj inovovaného modelu sa v Európe začne v prvej štvrtine roku 2021. Na trhu však má celkom veľa protihráčov. Okrem konkurencie zvonka je ním aj Lexus ES300h, ktorý má rovnakú platformu a pohon. Ako koknurent príde aj nový model Highlander, ktorý je tiež veľký, ale je to SUV. A v neposlednom rade je tu zástup sedanov ako Volkswagen Passat, či liftbackov ako Škoda Superb, ktoré sú len o kúsok menšie, prípadne z väčších je to Volkswagen Arteon, či prémioví konkurenti ako BMW radu 5, Audi A6, Mercedes triedy E, ale aj Jaguar XF a Volvo S90.

Toyota CamryZdroj: Toyota

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Mercedes-Maybach triedy S posúva luxus do extrémovPo štandardných verziách eSka od Mercedesu automobilka ukázala aj vrchol, ktorý príde vo...19. November, 2020
02Najvzácnejšia Toyota: Vyrobená z dreva bez klincov a skrutiekTáto vzácna Toyota bola vyrobená pred 4 rokmi. Čím zaujme? Všetkým. Použitým materiálom,...30. September, 2020
03Mondeo už nekúpite s občajným benzínovým motoromFord predviedol novú ponuku modelu Mondeo a okamžite je jasné, že v nej niečo absentuje....3. November, 2020