Viac falošných výduchov, to je facelift Audi SQ2

Audi SQ2 stojí na vrchole ponuky malého crossoveru automobilky z Ingolstattu. Je to vlastne brat Volkswagenu T-Roc R, ktorý má ale trochu prémiovejší nádych. Facelift mu prináša jemné omladenie a oživenie tvarov, aby bolo atraktívne pre zákanzíkov aj naďalej.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
26.11.2020
Diskusia:

Viac falošných výduchov,...

Auto-moto zaujímavosti

O tom, že sa bude meniť niečo na SQ2 prišli správy už po predstavení faceliftu základnej verzie Q2. Zložité línie na boku a charakteristické prvky aj výkonejšiemu modelu ostávajú. Vpredu je najviditeľnejšie, za dňa, preštylizovanie predného nárazníka. Najviac zmien je v jeho spodnej časti. V noci zase vynikne nový tvar LED denných svetiel, ktoré sú aj v príplatkových maticových svetlách.

Nové imitácie otvorov sú na zadnom náranzíku, kde sú v rohoch časti, ktoré vyzerajú ako reálne otvory, ale sú zablokované plastovým krytom. Zmena nastala aj v prípade zadných svetiel, ktoré sú trochu zatmnené. Avšak toto sa podarí spoznať každému.

Audi SQ2Zdroj: Audi

Do ponuky sa nasťahujú aj nové balíky výbav. Dva stupne balíkov čiernych doplnkov pozostávajú z temného prevedenia prednej masky, výduchov, difúzora, krytov zrkadiel, C-stĺpika, či koncoviek výfuku. Na výber bude z 18 a 19-palcových zliatinových diskov. Vnútri veľa zmien nebolo nutné robiť. Stačilo zmeniť tvar výduchov klimatizácie, aj keď len mierne. Rovnaký ostáva displej pred vodičom a tiež displej na vrchu prístrojvej dosky zobrazujúci informácie a prvky zábavnej časti systému.

Nič sa neudialo pod kapotou, kde ostal dvojlitrový benzínový prepĺňaný štvorvalec. Ten má výkon stále rovnakých 221 kW (300 k) a krútiaci moment 400 Nm. Na spojenie s vozovkou motor využíva sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku a pohon všetkých kolies Quattro. Táto kombinácia dokáže SQ2 vystreliť na stovku za 4,9 sekundy a maximum je štandardne obmedzené na 250 kilometrov za hodinu.

Audi SQ2Zdroj: Audi

Rozdiel SQ2 oproti Q2 je aj v naladení podvozku. SQ2 je o 2 centimetre nižšie a kvôli vyššiemu výkonu má aj väčšie brzdové kotúče. Vpredu má kotúče s priemerom 340 milimetrov a vzadu s priemerom 310 milimetrov. Takto výkonné auto však nie je v tejto triede unikátom a musí čeliť rôznym konkurentom. Tým najzásadnejším je určite Volkswagen T-Roc R, ktorý má rovnaké pohonné ústrojenstvo.

Ostatné značky majú napríklad BMW X2 M35i, ale svoje slovo má aj Mercedes-AMG GLA 35. Tie majú nielen rovnaký výkon, ale aj podobnú cenu. Na nemeckom trhu začína inovovaná verzia SQ2 na 45 700 eurách.

Audi SQ2Zdroj: Audi

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Inováciou prešli obe veľkosti Land Roveru DiscoveryLand Rover aktuálne ponúka dva modely s označením Discovery. Jeden z nich je veľký, ktorý...20. November, 2020
02Dočkali sme sa faceliftu Nissanu Navara, bude aj na SlovenskuNissan Navara patrí medzi najdôležitejšie pick-upy na trhu. Situácia v tomto segmente...18. November, 2020
03Elektrické dodávky majú budúcnosť, jednu už má aj FordVeľké mestá a zásobovanie v nich je naozaj príležitosť, kedy elektrické vozidlá naozaj...19. November, 2020