Video: Čo dokáže V8 beštia bez turba s manuálom?

430-koňové Audi R8 4.2 V8 ide bomby. Beštia sa predviedla na nemeckom „autobahne.“ Ako to dopadlo? Sleduj impozantné divadlo na pohyblivých záberoch. Je sa na čo pozerať!

rufus v Video sekcia
08.07.2022
Diskusia:
Zdroj: autotop.nl

Video: Čo dokáže V8 beštia...

Video sekcia

Audi R8 Spyder je automobil, ktorý má svojich obdivovateľov. Rozhodne to nie je kultovka, ktorá osloví každého. Nemá strechu, ale kombinácia V8 motora s manuálom poteší v nových časoch bez poctivého pohonu stále viac a viac.

430-koňové Audi R8 4.2 V8

Tento skvost oživil stratené vlastnosti, na ktoré sme boli pri nezabudnuteľných modeloch zvyknutí. Nepozeráš sa na víťaza súbojov, najrýchlejšieho rivala. Nie je to najvýkonnejší stroj v ponuke, ani nedisponuje najefektívnejším pohonným agregátom. Napriek tomu má niečo, čo z neho robí ideálny automobil. Na trati je neprehliadnuteľný. Posúď sám.

Hon na nízke emisie sa nekoná

Zabudnime na tlak po minimalizovaní emisií CO2. Tento automobil celkom ignoruje tendencie vo svete automobilového dizajnu. Napriek tomu je dokonalým dielom. Nie každý výrobca sa nechá zastrašiť túžbou dostať sa do tabuľky emisií CO2. Niektorým značkám je skutočne jedno, čo hovorí a diktuje svet. Idú si svoju vlastnú politiku. Dôkazom je toto Audi delo, ktoré poteší každého milovníka poctivej minulosti.

Schopnosti Audi R8 Spider 

Pred časom nadšenci z populárneho portálu AutoTopNL na Youtube rozbehli projekt, ktorý preverí schopnosti Audi R8 Spyder z roku 2015. Toto je posledné športové Audi, ktoré sa dalo kúpiť s manuálnou prevodovkou. Tento konkrétny exemplár je verzia s 430-koňovým motorom 4,2 V8, ktorá nie úplne búrala predaje áut. Áno, toto nebude drak, ktorý zatočí s najnovším moderným modelom. Napriek tomu má táto mašina niečo, čo z neho robí nezabudnuteľný automobil.

Sleduj video

Jeden by neveril. Audi R8 sa dá aj dnes kúpiť s motorom bez turba. S manuálnou prevodovkou to však nebude. Zaspomínajme si na to najlepšie z najlepšieho. Ktorý ďalší model si ťa získal a nepatrí k vyhláseným žralokom, ktorí žerú konkurenciu? Kto z nás by nechcel zažiť ostrú jazdu s V8 motorom bez turba s manuálom po nemeckej diaľnici? Vychutnaj si tento splnený sen na vlastné oči. Sleduj video na konci článku.

Zdroj:  AutoTopNL@Youtube, autotop.nl

Čo dokáže V8 beštia bez turba s manuálom - 430-koňové Audi R8 4.2 V8

Video: Čo dokáže V8 beštia bez turba s manuálom? 430-koňové Audi R8 4.2 V8 v akcii

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01TOP Bentley Continental GT na svete: 650-koní, motor V12, unikátne doplnky!Keď sa povie najvýkonnejšie, najrýchlejšie a najluxusnejšie Bentley Continental GT na...2. Júl, 2022
02480-koňová zadokolka: Posledné BMW M2 delo so spaľovacím motorom!Nového BMW M2 dela sa dočkáme už v roku 2023. Dostane kľúčové diely od väčšieho BMW M4....4. Júl, 2022
03Lacné rodinné auto: TOP 5 jazdeniek do 20 000 eur!Dá sa dnes kúpiť automobil, ktorý zaujme parametrami a nezruinuje rozpočet vysokou cenou?...6. Júl, 2022