Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Volkswagen ukázal elektrický sedan ID.Aero, je predzvesťou sériového modelu

O dva roky by sme sa mohli dočkať nového modelu elektrického Volkswagenu. Automobilka pracuje na svojom elektrickom portfóliu už poriadne dlho. Veď ponúka modely ID.3 a ID.4. Len nedávno pribudol model ID.5 a v Amerike sa predáva aj väčší ID.6. Novinka, ktorú automobilka ukázala je koncept s označením ID.Aero.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
05.07.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen ukázal...

Auto-moto zaujímavosti

Tento model je sedanom na platforme MEB, ktorú automobilka používa na všetky elektrické vozidlá a je dedikovaná práve pre elektrické vozidlá. To znamená, že nerobí kompromisy a všetko prispôsobuje práve baterkovému systému. Nový model ID.7, ktorý by mohol vzniknúť do štúdie ID.Aero by mohol mať až príliš podobné tvary, nakoľko je ID.Aero veľmi triezvo navrhnuté.

Volkswagen ukázal elektrický sedan ID.Aero, je predzvesťou sériového modeluZdroj: Volkswagen

Karoséria s dĺžkou 5 metrov stojí na zliatinových diskoch s priemerom 22 palcov. Zaujímavé je však, že sa konštruktérom podarilo dosiahnuť aerodynamický odpor, ktorý je na hodnote 0,23. Tá je naozaj veľmi dobrá a dosahuje ju máloktorý z konkurentov aj zo spaľovacích vozidiel. Je však jasné, že vytváranie elektrických vozidiel je o niečo jednoduchšie ako vytváranie spaľovacích, lebo nepotrebujú toľko otvorov na prívod vzduchu na chladenie.

Volkswagen ukázal elektrický sedan ID.Aero, je predzvesťou sériového modeluZdroj: Volkswagen

O tom, že pred vami stojí Volkswagen s elektrickým pohonom nebude pochybovať asi nikto, kto už videl niektorý z ostatných modelov z tejto elektrickej série. Prekvapí však štíhlou líniou bokov a naozaj elegantnými tvarmi. Interiér konceptu automobilka zatiaľ neodprezentovala, avšak je asi zrejmé, že aj tu budú podobné štylistické prvky ako majú ostatné elektrické vozidlá značky. To by znamenalo niekoľko displejov, pričom ten v strede bude naozaj obrovský. Avšak toto sú len dohady.

Volkswagen ukázal elektrický sedan ID.Aero, je predzvesťou sériového modeluZdroj: Volkswagen

Faktom je, že prvým trhom, na ktorý sa ID.7, či inak nazvaná produkčná verzia ID.Aero, dostane je trh čínsky. Model sa bude vyrábať v dvoch spoločných podnikoch s miestnymi automobilkami. Tými budú FAW-VW a SIAC-VW. Na prvý trh, na ten čínsky, by sa mal sériový model dostať už koncom budúceho roka, pričom ostatné trhy, najmä ten, čo zaujíma nás, európsky, budú nasledovať vzápätí.

Keďže sa jedná stále o koncept a nevieme ani tvary interiéru, tak sa môžeme rovnako dohadovať o použitých komponentoch na pohon. Jasné je, že časť z nich môže byť zo súčasnej ponuky automobilky. To by znamenalo batériu s celkovou kapacitou 82 kW, ktorá má využiteľnú kapacitu 77 kWh. To isté by sa dalo aplikovať aj pri uvažovaní o motoroch. Veľmi pravdepodobná by tak bola sústava z modelov ID.4 GTX a ID.5 GTX, ktorá má výkon až 220 kW (299 k). Tieto parametre sa však dozvieme až bližšie ku predstaveniu sériového modelu, prípadne ku spusteniu sériovej produkcie, zatiaľ sú len reálnymi predpokladmi.

Volkswagen ukázal elektrický sedan ID.Aero, je predzvesťou sériového modeluZdroj: Volkswagen

ID.Aero, alebo potenciálne ID.7 však nezostane v ponuke najväčším modelom, či modelom s najväčším číselným označením. Automobilka potvrdila, že plánuje elektrický model, ktorý by mal byť veľkostne ako Volkswagen Atlas dostupný v Severnej Amerike. To by znamenalo SUV ešte väčšie ako je Volkswagen Tiguan Allspace. Keď sériový model ID.7 príde na trh, tak bude mať okamžite jedného vážneho konkurenta. Ním bude pripravovaný model Ioniq 6 od Hyundaiu, ktorý už je vo finálnej fáze a automobilka predstavila jeho finálnu vonkajšiu a vnútornú vizáž.

Volkswagen ukázal elektrický sedan ID.Aero, je predzvesťou sériového modeluZdroj: Volkswagen

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Volkswagen Arteon R: Prvá jazda s univerzálnym bežcomVolskwagen Arteon je aktuálne na vrchole ponuky automobilky, čo sa týka nízkych vozidiel. V...26. Máj, 2022
02Volkswagen Golf R: 5 zaujímavých faktovVolkswagen Golf, teda hlavne jeho verzia R víri hladiny mediálnych vôd svojimi zaujímavými...19. Máj, 2022
03Volkswagen Taigo: Je lepší R-line, či Style? Trojvalec, či štvorvalec?Volkswagen má našliapnuté na vynikajúcu cestu s novými crossovermi a SUV-čkami. Od...13. Apríl, 2022