Volkswagen vylepšil svoj malý model Polo, naftu nehľadajte

Volkswagen Polo nie je najmenší model značky, veď predsa existuje aj up!, ale rozhodne má Polo väčší záber zákazníkov. Súčasná generácia je na trhu už tak dlho, že si zaslúži facelift. Vie to aj automobilka, tak pripravila nové detaily auta, ktoré viac pripomínajú väčší Golf.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
29.04.2021
Diskusia:
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen vylepšil svoj...

Auto-moto zaujímavosti

Ako v prípade väčšiny faceliftov sa zmenila vizáž Pola. Vpredu je to trochu menej nápadné, ale o to zaujímavejšie. Volkswagen pre Polo nachystal maticové LED svetlá, čo znamená, že bude svietiť adatpívnymi lúčmi ešte lepšie ako doteraz. Zaujímavý prvok je aj prepojenie predných svetiel svetelným pásom, ktorý prerušuje len znak Volkswagenu. Jemné zmeny dizajnu je vidno aj na nárazníku.

Volkswagen vylepšil svoj malý model Polo, naftu nehľadajteZdroj: Volkswagen

Podobné zmeny nastali aj v zadnej časti. Akurát tu facelift prináša dvojdielne svetlá. Majú, samozrejme, LEDky a tiež nápadne pripomínajú tie na modeli Golf. Z tohto pohľadu teda malé Polo vyzerá dospelejšie ako kedykoľvek doteraz. Novinkou je aj presťahovanie názvu modelu do stredu veka batožinového priestoru.

Pre verziu R-Line má automobilka v programe štyri koncovky výfuku v nárazníku. Reálna a funkčná nebude ani jedna z nich, všetky budú len dizajnérskym cvičením. Bežné verzie takéto výstrelky mať nebudú.

Volkswagen vylepšil svoj malý model Polo, naftu nehľadajteZdroj: Volkswagen

Volkswagen do interiéru posunul displej s uhlopriečkou 9,2 palca, ktorá dokáže všetky moderné funkcie, čiže aj Apple CarPlay a Android Auto sú použiteľné bezdrôtovo. Panel klimatizácie s dotykovými plochami je podobný ako má aj nový Arteon a inovovaný Tiguan. A ak ste fanúšikmi klasických kruhových prístrojov, tak máte smolu. Polo bude mať už len digitálny kokpit. Pre základné verzie ponúkne uhlopriečku 8 palcov a pre lepšie vybavené bude mať až 10,25 palca.

Volkswagen vylepšil svoj malý model Polo, naftu nehľadajteZdroj: Volkswagen

Na pohon inovovaného Pola automobilka pripravila armádu litrových trojvalcov. Základný agregát bude mať atmosférické plnenie a výkon 59 kW (80 k). Jeho krútiaci moment je veľmi vlažných 93 Nm. Ako základná motorizácia stačí, ale pre reálne jazdenie aj mimo mesta by nebolo zlé siahnuť po prepĺňanej verzii. Tá má buď 70 kW (95 k), alebo 81 kW (110 k). Pritom slabší má štandardne šesťstupňový manuál a za príplatok sedemstupňové DSG. Výkonnejší má DSG priamo.

Volkswagen vylepšil svoj malý model Polo, naftu nehľadajteZdroj: Volkswagen

Automobilka pre Polo znova neponúkne naftové motory, takže jedinou alternatívou bude tankovať plyn do verzie TGI. Tá má litrový motor s výkonom 66 kW (90 k). Postupne sa v ponuke objaví aj 1,5-litrové TSI a v GTI a dvojliter TSI. Ale GTI sa v ponuke objaví až v lete.

Volkswagen vylepšil svoj malý model Polo, naftu nehľadajteZdroj: Volkswagen

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Je Renault Megane s výbavou R.S. Line aspoň trochu hothatchom?Čo robí hothatch hothatchom? Pravý hothatch má byť príjemný na ovládanie, má mať dostatočnú...27. Apríl, 2021
02Test: Volkswagen Caddy – Prichádza náhrada rodinných áutSvet jednotlivých modelov automobiliek sa zásadne mení. Kým v začiatkom milénia bolo...14. Apríl, 2021
03Ešte rok a Ford Mondeo skončíKedysi mal Ford Sierru. Tú však nahradil v roku 1993 moderným modelom Mondeo. Ale situácia...31. Marec, 2021