Volvo Concept Truck: Kamión budúcnosti ušetrí až 30 percent paliva!

Nový koncept Volvo Truck odhaľuje ako bude vyzerať kamión budúcnosti. Predstava zvýšenia produktivity prepravy na dlhé vzdialenosti konceptu Volvo je reálna! Sľubuje zníženie spotreby paliva až o 30 percent! Vďaka zníženiu hmotnosti a aerodynamike! Viac v článku.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.06.2016
Diskusia:

Video: Volvo Truck 2020...

Auto-moto zaujímavosti

Volvo Concept Truck vs. nižšia cena prepravy

Koncept Volvo Truck odhaľuje ako bude vyzerať kamión budúcnosti. Spoločnosť Volvo Trucks a oddelená divízia Volvo Cars vyvíja koncept kamióna, ktorý by mohol viesť k oveľa nižším nákladom na prepravu a dodanie tovaru! Švédska spoločnosť tvrdí, že spotrebuje o 30 percent menej paliva než porovnateľný bežný kamión! 

30-percentné zníženie spotreby paliva

Celý projekt zastrešila svojou podporou vláda USA a Švédska. Výskumnému tímu sa podarilo výrazne zvýšiť aerodynamickú efektivitu, túto hodnotu dokázali posunúť až o neuveriteľných 40 percent. Medzi najväčšie zmeny okrem zmien v aerodynamickom dizajne patrí aj nižšia pohotovostná hmotnosť kamiónov. Práve vďaka týmto zmenám bolo možné 30-percentné zníženie spotreby paliva! Zmenami prešlo aj hnacie ústrojenstvo.

Nové pneumatiky

Ďalšími zmenami je použitie nového typu pneumatík. Špeciálne vyvinuté pneumatiky s nižším valivým odporom zabezpečujú dosahovanie lepších jazdných vlastností . Náves je o 2 celé tony ľahší ako bežný náves rovnakého typu, čo sa samozrejme odrazilo na znížení spotreby paliva alebo zvýšení miery užitočného zaťaženia. 

Volvo Concept Truck

Volvo sa rozhodlo pre nahradenie spätných zrkadiel kamerovým systémom a podrobilo detailným úpravám celú súpravu. Tím špecialistov podrobne prechádzal jednotlivé časti v snahe o maximálne zlepšenie aerodynamiky Volvo Trucku. Výmenou spätných zrkadiel za kamery sa dosiahlo zníženie odporu vzduchu, čo sa opäť pozitívne prejavilo na aerodynamike a spotrebe energie. Rika Åke Othzen, hlavný manažér projektu Volvo Truck, je s výsledkom zmien nadmieru spokojný.

Prvé testy a ďalšie kroky

Jednotlivé úkony a práce na vývoji vozidla Volvo Concept Truck začali už pred 5 rokmi. Minulý rok na jeseň už prebehli prvé testy v reálnych podmienkach na švédskych cestách. O ďalších plánovaných krokoch, ktoré má automobilka s projektom Volvo Concept Truck zatiaľ médiá neinformovali. Niekoľko týchto nových prvkov sa však už používa na sériovo vyrábaných vozidlách a dá sa predpokladať, že ich na cestách uvidíme čoraz častejšie. Všetko nasvedčuje tomu, že Volvo hodlá udávať tempo kamiónovému pokroku aj naďalej. Predstava zvýšenia produktivity prepravy na dlhé vzdialenosti, ktorá sľubuje zníženie spotreby paliva až o 30 percent, je reálna! 

Zdroj foto: Rovnaký ako na konci článku

Zdroj: multivu.com

Volvo Concept Truck

Video: Volvo Truck 2020 Concept

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Superb Sportline combi: Najdrahší športovec v ponuke! Škoda Auto predstavila Superb SportLine už minulý rok na frankfurtskom autosalóne. Poďme sa...2. Jún, 2016
02Video: Desivá zrážka nákladiaku so 4 vozidlami! Čo dokáže pocit únovy za volantom? Ak si myslíš, že v najhoršom prípade pomalú jazdu a...8. Jún, 2016
03Priechod pre chodcov, ktorý dokáže eliminovať dopravné nehody!Najrušnejšia križovatka v Los Angeles býva zaplavená miestnymi obyvateľmi a turistami...6. Jún, 2016